نگاهی به ایکیا مارکوس، یکی از ارزان‌ترین صندلی‌های اداری ارگونومیک جهان

16
۰
(۰)
صندلی اداری ایکیا مارکوس (IKEA MARKUS)
صندلی اداری ایکیا مارکوس (IKEA MARKUS)

چندان تفاوتی ندارد که خریداران به یک صندلی اداری نیاز دارند یا یک صندلی گیمینگ و خانگی چراکه راحتی و تطبیق‌پذیری دو ویژگی مهم صندلی اداری ایکیا مارکوس (IKEA MARKUS) محسوب می‌شود. در واقع این صندلی می‌تواند با هزینه‌ای کمتر، بسیاری از امکانات یک صندلی گیمینگ گران‌قیمت را در اختیار کاربران خود قرار دهد. این صندلی با سبک مینیمالیستی خود از یک کفی فوق‌العاده راحت با دو روکش چرم و پارچه برخوردار است و تکیه‌گاه آن نیز به‌گونه‌ای طراحی شده تا با شکل‌های مختلف نشستن و فیزیک متفاوت کاربران به‌آسانی تطبیق پیدا کند.

ابعاد صندلی اداری ایکیا مارکوس (IKEA MARKUS)

ابعاد صندلی اداری ایکیا مارکوس (IKEA MARKUS)

قابلیت flat pack در صندلی اداری IKEA MARKUS

ایکیا سال‌هاست که محصولات خود را با قابلیتی به نام flat pack عرضه می‌کند که بر اساس آن محصولات به‌صورت قطعه قطعه و مجزا به دست مشتریان می‌رسد و مونتاژ نهایی آنها بر عهده کاربران است. این ویژگی منجر به کاهش هزینه کالاها، جابجایی آسان و افزایش سرعت انتقال آنها می‌شود. همچنین طراحان و مهندسان زیادی بر روی این قابلیت تحقیق می‌کنند تا مونتاژ نهایی به ساده‌ترین شکل ممکن صورت گیرد. صندلی اداری IKEA MARKUS نیز از این قاعده مستثنی نیست که البته ممکن است برای برخی گیج‌کننده به نظر رسد اما دفترچه راهنمای این محصول به‌طور کامل و قدم‌به‌قدم شیوه مونتاژ آن را توضیح داده است. همچنین این دفترچه راهنما حاوی نکات احتیاطی و کنترل‌های لازم برای تنظیم ارتفاع و شیب صندلی است که برای استفاده بهتر از این صندلی اداری ضروری هستند.

کفی ارگونومیک صندلی اداری ایکیا مارکوس (IKEA MARKUS) با لبه های خمیده

کفی ارگونومیک صندلی اداری ایکیا مارکوس (IKEA MARKUS) با لبه های خمیده

نکات فنی صندلی اداری ایکیا مارکوس (IKEA MARKUS)

یکی از دغدغه‌های اصلی خریداران صندلی اداری یا گیمینگ، راحتی و فرم استاندارد این محصولات است. در واقع، یکی از نیازهای اساسی گیمرها و کارمندانی که ساعات طولانی در حالت نشسته کار می‌کنند، احساس راحتی در هنگام نشستن است به‌طوری‌که تمام توجه آنها معطوف به کارشان باشد. از این حیث، صندلی اداری ایکیا مارکوس با داشتن یک نشیمن‌گاه نرم با لبه‌های خمیده راحتی منحصربه‌فردی را برای پای کاربران خود فراهم می‌کند.

قسمت تکیه‌گاه این محصول از پارچه مقاوم توری شکل ساخته شده که ضمن ایجاد تنفس و جلوگیری از تعرق کمر کاربران، با انعطاف مناسب خود از ایجاد دردهای عضلاتی در ناحیه کمر و ستون فقرات نیز جلوگیری می‌کند. افزون بر این، قابلیت تنظیم شیب تکیه‌گاه صندلی اداری IKEA MARKUS نیز موجب می‌شود تا این محصول هم برای کار کردن و هم برای یک استراحت کوتاه مدت در محیط کار مناسب باشد.

شیب قابل تنظیم صندلی اداری IKEA MARKUS

شیب قابل تنظیم صندلی اداری IKEA MARKUS

از دیگر ویژگی‌های صندلی اداری IKEA MARKUS جابجایی آسان و انعطاف‌پذیری بالاست. ایکیا مارکوس از چرخ‌هایی با قابلیت حرکت در تمام جهات برخوردار است که به‌راحتی بر روی تمام سطوح صاف و پرزدار حرکت می‌کند. در نتیجه کاربران با نشستن بر روی این صندلی، امکان سر خوردن بدون بلند شدن از آن را خواهند داشت.

علاوه بر قابلیت تنظیم ارتفاع، صندلی اداری IKEA MARKUS از تکیه‌گاهی با شیب قابل تنظیم (قابل قفل شدن) نیز برخوردار است که به‌موجب آن کاربران می‌توانند بر اساس شرایط خود مناسب‌ترین وضعیت را برای صندلی انتخاب کنند. طراحی ارگونومیک نیز از دیگر ویژگی‌های ایکیا مارکوس است که سلامت کمر و ستون فقرات کاربران را تضمین می‌کند. البته نداشتن دسته‌های قابل تنظیم از نکات ضعف این صندلی اداری است که با توجه به قیمت آن قابل چشم‌پوشی خواهد بود.

ایکیا مارکوس، یکی از ارزان‌ترین صندلی‌های اداری ارگونومیک جهان

ایکیا مارکوس، یکی از ارزان‌ترین صندلی‌های اداری ارگونومیک جهان

ویژگی‌های صندلی اداری IKEA MARKUS

  • قیمت ارزان‌تر نسبت به محصولات مشابه (۱۸۹ دلار در بازار جهانی)
  • ضمانت‌نامه ۱۰ ساله
  • طراحی مینیمال و مناسب با دکوراسیون‌های مدرن
  • انعطاف‌پذیری و قابلیت جابجایی بی‌نظیر

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed.