نکاتی برای طراحی داخلی جسورانه و متفاوت

9
۰
(۰)
فضاهای کوچک می‌توانند با گل‌های بزرگ جذاب شوند.
فضاهای کوچک می‌توانند با گل‌های بزرگ جذاب شوند.

از فضاهای کوچک و فراموش شده غافل نشوید

اگر فضای کوچکی دارید که نمی‌دانید چطور باید از آن استفاده کنید، جواب ساده است: تزئینش کنید! کاغذ دیواری‌های گرافیکی در جاهایی مثل پادری یا اتاق کوچک لباسشویی جلوه خیلی خوبی دارند. در این عکس کاغذ دیواری گلدار تبدیل به ستاره‌ این اتاق کوچک شده است. اتاق کوچکی که شاید به نظر بی‌اهمیت برسد اما چه کسی دوست ندارد وقت انجام دادن کارهای روزمره در محاصره گل‌های بزرگ صورتی باشد؟ سقف هم یکی دیگر از فضاهای فراموش شده‌است که می‌توانید با چنین کاغذدیواری‌هایی به کل تغییرش دهید.

الگوها به فضا روح می‌دهند

الگوها به فضا روح می‌دهند

طرح‌ها و الگوهای مختلف را تجربه کنید

اضافه کردن عناصر طرح‎دار -به ویژه اگر الگوهای خاص داشته باشند- یکی از اولین و مهم‌ترین اقدام‌هایی است که برای جذابیت بصری اتاق‌های مختلف یک خانه انجام می‌شود. در این اتاق خواب که در خانه‌ای در بروکلینِ نیویورک قرار دارد، کریستن بربریک که سردبیر بخش جهانی یکی از بزرگترین مجله‌های دکوراسیون آمریکا هم هست با ترکیب این بالش‌‌های سیاه و سفید و روتختی سبزآبی فضایی خاص و پر از طرح ایجاد کرده است. دکوراسیونی که بیشتر ما ممکن است جرئت چیدنش را نداشته باشیم، اما مطمئن باشید: الگوهای مختلف کنار هم جذاب هستند!

راهروهایی جذاب‌تر از همیشه با رنگ‌های تند و جسورانه

راهروهایی جذاب‌تر از همیشه با رنگ‌های تند و جسورانه

در راهروها از رنگ استفاده کنید

اگر در زمینه رنگ‌ها سخت‌گیر هستید، وقتش شده که جسورانه‌تر انتخاب کنید و طیف‌های تند و تیز مثل بنفش و زرد را به داخل خانه مخصوصا راهروها بیاورید. این رنگ‌ها در عین زیبایی بسیار غافلگیرکننده هستند و برای نشان دادن آثار هنری هم گزینه‌هایی بی‌نقص‌اند. پس اگر تابلوهای ارزشمندی در خانه دارید که فکر می‌کنید به چشم نمی‌آیند به این فکر کنید که شاید ایراد از پس زمینه‌شان است و رنگ دیوارها را عوض کنید.

کلکسیون‌های شخصی را به نمایش بگذارید.

کلکسیون‌های شخصی را به نمایش بگذارید.

وسایل تزئینی روی میز؟ حتما!

یادگاری، سوغاتی و خریدهای کوچک در همه خانه‌ها پیدا می‌شوند و خب چه چیزی بهتر از این که همه وسایلی که از آن‌ها خاطره دارید را یک جا جمع کنید؟ احتمالا این ایده را خیلی ندیده‌اید چون غیر از موزه‌ها و نمایشگاه‌ها کسی علاقه ندارد وسایلش را روی یک میز جمع کند و به نمایش بگذارد. اما اگر قرار است خانه‌ای داشته باشید که هیچوقت نداشته‌اید باید کارهایی را امتحان کنید که تا امروز انجام نداده‌اید. وسایل کوچک دوست داشتنی‌تان، کلکسیون‌های شخصی و یادگاری‌ها را جمع کنید و شبیه این آپارتمان ایتالیایی (عکس سمت چپ) روی یک میز در اتاق پذیرایی بچینید. قبل از اجرای این ایده مطمئن شوید که این مجموعه به فضای خانه می‌آید تا انرژی خوبی به فضا بدهد.

رنگ‌ها را در انتخاب و گروه‌بندی لوازم لحاظ کنید

رنگ‌ها را در انتخاب و گروه‌بندی لوازم لحاظ کنید

عناصر آنتیک و ارزشمند را طبق رنگ انتخاب کنید

ربکا روبرتسون طراح داخلی، عقیده دارد که مرز بین هماهنگ کردن و گروه‌بندی وسایل با بدسلیقگی بسیار باریک است. اما با این حال باید در همه چیز، حتی در چیدن وسایل ارزشمند و آنتیک در منزل رنگ‌ها را شناخت و به آن‌ها اهمیت داد. رنگ‌های مورد علاقه‌تان را در نظر داشته باشید و به آن‌ها توجه کنید اما همه چیز را هم یک رنگ نکنید مثل این تصویر که مبلمان آنتیک با رنگ قهوه‌ای خود جایی برای نفس کشیدن به آبی دلنشین کف و دیوارها داده‌است.

ترکیبی از چند قرن طراحی داخلی در یک اتاق

ترکیبی از چند قرن طراحی داخلی در یک اتاق

جدیدها و قدیمی‌ها را ترکیب کنید

کاترین ایرلند طراح پارچه باور دارد که باید عناصر کلاسیک و مدرن را با هم ترکیب کرد. او در اتاق پذیرایی خانه‌اش صندلی‌های قرن هفدهم فرانسوی، یک کنسول قرن هجدهم از مکزیک و یک میز کوکتل دارد که خودش طراحی کرده، همچنین حضور الگوهای سنتی در تابلو فرش و کوسن در کنار مبل‌هایی که به وضوح مدرن هستند، جذابیت خاصی به این اتاق پرنور داده است.

با قفسه‌های بلند همیشه به کتاب‌هایتان دسترسی دارید

با قفسه‌های بلند همیشه به کتاب‌هایتان دسترسی دارید

سقف تا کف را با قفسه پر کنید

اتاق‌هایی که از پایین تا بالای دیوارهایشان پر از قفسه‌های کتاب و وسایل جذاب هستند را تصور کنید. این جور فضاها همیشه شخصیت خاصی دارند و فضایی برای سبک زندگی ویژه کتابخوان‌ها ایجاد می‌کنند. لودو لفبر آشپز معروف در خانه‌اش در لس آنجلس این استایل را به کار برده و مجموعه هزارتایی کتاب‌های آشپزی‌اش را به نمایش گذاشته است. اگر مثل او عمل کنید همیشه به کتاب‌هایتان دسترسی دارید.

این خانه شبیه هیچ خانه دیگری نیست.

این خانه شبیه هیچ خانه دیگری نیست.

با بافت و الگو، به رنگ‌های خنثی جان بدهید

برای داشتن اتاق‌هایی با فضای تاثیرگذار و جذاب لازم نیست رنگ‌های تند و خاص به کار ببرید. وقتی دیوید کیهوی طراح داخلی استودیوی چهارصد متری نیویورکش را برای زندگی با خانواده‌اش بازسازی کرد، همسرش مخالف به کار بردن رنگ‌های زیاد و تند بود. او با به کار بردن عناصری که به فضا حجم و بافت می‌دادند، رنگ‌های خنثی مورد علاقه همسرش را از خسته‌کنندگی نجات داد و خب نتیجه فوق‌العاده شد.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed.