نحوه استفاده از ظروف سفال و سرامیک در دکوراسیون داخلی

91
۲
(۸)
فرق بین ظروف سفالی و سرامیکی
فرق بین ظروف سفالی و سرامیکی

تفاوت بین ظروف سفالی و سرامیکی

خوب است که بدانید تفاوت بین ظروف سرامیکی و سفالی در نحوه ساخت آنها است. به گفته پترسون ظروف سفالی ظروفی هستند که از خاک رس ساخته می‌شوند، در صورتی که ظروف سرامیکی با استفاده از خاک رس و لعاب ساخته می‌شوند که با گرم شدن و حرارت تغییر شکل می‌دهند. پرسلن یک ماده سرامیکی قوی، شیشه‌ای و نیمه شفاف است که در ابتدای کار در دمای پایین قرار می‌گیرد، سپس لعاب داده می‌شود و دوباره در دمای بسیار بالا پخته می‌شود.

استفاده از گلدان‌ها سفالی و سرامیکی در خانه

استفاده از گلدان‌ها سفالی و سرامیکی در خانه

۱-استفاده از گلدان‌ها سفالی و سرامیکی در خانه

یک راه حل عالی برای اضافه کردن رنگ به دکوراسیون داخلی، استفاده از گلدان‌های سفالی و سرامیکی است. به جای استفاده از ظروف سفالی بدون رنگ، گیاهان سبز و گل‌های رنگارنگ خود را در گلدان‌های زیبای سفالی رنگ شده و یا گلدان‌های سرامیکی لعاب‌دار قرار دهید. گلدان‌هایی را انتخاب کنید که در زیبایی با گیاهان رقابت نکنند بلکه زیبایی آنها را نشان دهند. همچنین گلدان‌های انتخاب شده به اندازه کافی بزرگ و عمیق باشند که اگر گیاه می‌کارید گیاهان به درستی در آن رشد کنند. لعاب‌هایی با سایه‌های زیبا در رنگ‌آمیزی خاص و شاد به اندازه کافی زیبا هستند که بتوانند گل را زیباتر نشان دهند بدون اینکه باعث محو شدن آن بشوند؛ در صورت استفاده از این گلدان‌ها، اگر گلدانتان زیرگلدانی ندارد، حتماً ظرفی در زیر آن قرار دهید تا رطوبت باعث خرابی گلدان نشود.

هماهنگی رنگ‌ها

هماهنگی رنگ‌ها

۲-هماهنگی رنگ‌ها

داشتن یک دکوراسیون مدرن به این معنا نیست که شما نمی‌توانید از ظروف سفالی و سرامیکی استفاده کنید. زیبایی ظروف سفالی و سرامیکی این است که در اشکال، اندازه و رنگ‌های مختلفی در بازار موجود هستند. کنار هم قرار دادن این ظروف بر اساس رنگ یک مجموعه زیبا و هنری را ایجاد می‌کند. اگر این ظروف را در مقابل یک پس زمینه روشن و سفید قرار دهید جلوه بیشتری دارند و کل این مجموعه را تبدیل به یک قطعه هنری می‌کند. البته که شما مجبور نیستید یک مجموعه بزرگی از ظروف سفالی و سرامیکی داشته باشید. تنها با چند عدد ظرف از یک تناژ رنگ و در اندازه‌های مختلف می‌توانید این مجموعه را تشکیل دهید. شما همچنین می‌توانید با قرار دادن این ظروف بر روی میز اتاق نشیمن با رنگ‌های هماهنگ با دکوراسیون، زیبایی فضا را دو چندان بکنید.

نکته: مجموعه ظروف سفالی و سرامیکی خود را در ماه یک‌بار تمیز کنید. اگر ظروف چندان ظریف نیستند، می‌توانید دو بار در سال با استفاده از آب گرم و صابون شستشو دهید و بگذارید در هوای آزاد خشک شوند.

چیدمان ظروف سفالی و سرامیکی

چیدمان ظروف سفالی و سرامیکی

۳-چیدمان ظروف سفالی و سرامیکی

ظروف سفالی و سرامیکی را با سلیقه در کنار هم قرار دهید. ظروف کوچک را در کنار ظروف بزرگ‌تر قرار دهید تا مجموعه زیباتری داشته باشید. ترکیب شکل‌ها، رنگ‌ها و اندازه‌های متفاوت ظروف ممکن است باعث ایجاد شلوغی شود اما اگر تمام ظروف را به طور دسته‌بندی مجزا و با هدف بر روی میز و یا بر روی قفسه‌های کتاب قرار دهید، ترکیبی ایجاد می‌شود که مشخص است با فکر و به مرور زمان در کنار هم قرار گرفته‌اند نه اینکه فقط برای پر کردن قفسه‌ها خریداری شده باشند. قرار دادن ظروف بلندتر در عقب و ظروف با حجم بیشتر در مرکز، باعث ایجاد یک نظم در چیدمان می‌شود. ظروف سفالی و سرامیکی که در اندازه‌های متوسط هستند را هم می‌توانید به مجموعه اضافه کنید و از اشیا کوچک‌تر برای پر کردن فاصله خالی بین ظروف استفاده کنید.

چراغ‌هایی از جنس سرامیک

چراغ‌هایی از جنس سرامیک

۴-چراغ‌هایی از جنس سرامیک

چراغ‌های خاصی از جنس سرامیک این قابلیت را دارند در هر فضایی قرار بگیرند و با هر سبک و رنگ دکوراسیون هماهنگ بشوند. با استفاده از چراغ‌هایی از جنس سرامیک فضایی پر انرژی و منحصربه‌فردی را در دکوراسیون خانه خود ایجاد کنید.

استفاده از شمعدان‌های سرامیکی در دکوراسیون خانه

استفاده از شمعدان‌های سرامیکی در دکوراسیون خانه

۵-استفاده از شمعدان‌های سرامیکی در دکوراسیون خانه

همانطور که گفتیم استفاده از ظروف سرامیکی در دکوراسیون یکی از ایده‌های مدرنی است که این روزها طراحان دکوراسیون از آن استفاده می‌کنند، البته نه فقط در قالب کوزه و ظروف سنتی. سرامیک را می‌توانید با شمعدان‌های سرامیکی به دکوراسیون خانه‌تان وارد کنید. شمعدان‌ها یکی از عناصر کم هزینه و زیبایی هستند که باعث ایجاد گرما و آرامش در دکوراسیون خانه شما می‌شوند.

استفاده از ظروف سفالی و سرامیکی در دکوراسیون سبک معاصر

استفاده از ظروف سفالی و سرامیکی در دکوراسیون سبک معاصر

۶-استفاده از ظروف سفالی و سرامیکی در دکوراسیون سبک معاصر

هیچ قانونی برای چیدمان دکوراسیون خانه وجود ندارد. شما می‌توانید دکوراسیون خانه خود را با سلیقه و سبک دلخواه خود و مد روز بچینید و همچنان ظروف سفالی و سرامیکی را در دکوراسیون سبک معاصر نیز استفاده کنید. به طور مثال در این تصویر کاغذ دیوارهای طرح دار امروزی را می‌بینید که به رنگ آبی پر رنگ در یک آشپزخانه به‌کار برده شده‌ و زمینه را برای استفاده از ظروف سرامیکی و سفال‌های آبی و سفید ایجاد کرده‌اند. پس می‌توانید به این فکر کنید که ظروف را در فضای خالی غیرقابل استفاده بالا کابینت‌ها و یا هرجایی که به ظاهر بلااستفاده است قرار دهید.

استفاده از ظروف سفالی در دکوراسیون سبک مدرن

استفاده از ظروف سفالی در دکوراسیون سبک مدرن

۷-استفاده از ظروف سفالی در دکوراسیون سبک مدرن

دوستداران سبک «مدرن میانه قرن بیستم» به ظروف و وسایل چوبی ساده، مبلمان‌ بدون هیچ‌گونه تزئینات و همچنین پارچه‌های ساده‌ای که با سبک اسکاندیناوی مرتبط است، علاقه زیادی دارند. می‌توان گفت ظروف سفالی هم بخش مهمی از این سبک دکوراسیون داخلی است. رنگ‌های روشن، ظروفی با شکل‌های جالب و همچنین تنوع در سبک و مدل، انتخاب ظروف سفالی برای سبک مدرن را آسان و راحت کرده است. در سبک مدرن می‌توان این ظروف سفالی ظریف با رنگ‌های شاد را در بالای قفسه‌های دیواری قرار داد.

استفاده از ظروف سفالی در دکوراسیون سبک روستایی

استفاده از ظروف سفالی در دکوراسیون سبک روستایی

۸-استفاده از ظروف سفالی در دکوراسیون سبک روستایی

یک ایده بسیار زیبا برای استفاده از ظروف سفالی، استفاده از ظروف سفالی نقاشی شده با دست است. این ایده برای افرادی که به دکوراسیون سبک روستایی علاقه دارند، بسیار زیبا است. برای زیباتر کردن چیدمان ظروف سفالی، استفاده از ظروف با رنگ‌های شاد در یک فضا، زیبایی آنها را دو چندان می‌کند. اگر می‌خواهید ظروف سفالی خود را زیباتر نشان بدهند، برای دیواره پشت قفسه دکوری از رنگ تیره استفاده کنید. البته ظاهر عتیقه و قدیمی این قفسه که در تصویر مشاهده می‌کنید بسیار هماهنگ و مناسب این گلدان‌ها است.

خانه خود را با ظروف سفالی و سرامیکی تزیین کنید

خانه خود را با ظروف سفالی و سرامیکی تزیین کنید

در پایان گفتنی است اگر تصمیم دارید خانه خود را با ظروف سفالی و سرامیکی تزیین کنید بدانید که تنوع بسیار زیادی وجود دارد و انتخاب شما بی‌پایان است. از گلدان‌های سفالی قدیمی نقاشی شده با دست گرفته تا گلدان‌های سرامیکی لعاب‌دار بارنگ‌های شاد، روشن و مدرن که باعث می‌شوند فضای دکوراسیون خانه شما از یکنواختی و تکراری بودن خارج شود. چه یک مینیمالیست باشید و دوستدار دکوراسیون ساده و چه فردی که عاشق چیدمان شلوغ است؛ مطمئن باشید جایی ظروف سرامیکی و سفالی وجود دارند که در انتظار شما هستند و مناسب دکوراسیون و سلیقه‌تان، فقط کافی است آن‌ها را به خانه بیاورید تا تغییر بزرگ این شی جادویی کوچک را حس کنید.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۲ / ۵. تعداد نظرات: ۸

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed.