نارنجی را با چه رنگ هایی به کار ببریم؟

51
۰
(۰)
نارنجی و قهوه ای
نارنجی و قهوه ای

نارنجی سیر و قهوه ای: دنج و دوستانه

عکس بالا یک نمونه از کاربرد رنگ نارنجی سیر در دکوراسیون است. نارنجی‌ سیر رنگی است که قرمز به کار رفته در آن بیش از زرد است. این رنگ که در کنار رنگ قهوه ای شکلاتی سرویس چوب و رنگ طلایی اکسسوری محیطی دنج و صمیمی برای دورهمی خانوادگی و دوستانه به وجود آورده است.

نارنجی و سفید

نارنجی و سفید

نارنجی و سفید: انرژی

ترکیب سفید و نارنجی تضاد زیبایی را در فضا ایجاد می کند. به خصوص اگر رنگ نارنجی روشن در کنار سفید قرار گیرد. مثل تصویر بالا که فضای اتاق در ترکیب با سفید پر از انرژی و بزرگ به نظر می آید.

نارنجی و مشکی

نارنجی و مشکی

نارنجی و مشکی: دراماتیک

همان طور که در نمونه بالا مشاهده می کنید ترکیب نارنجی سوخته با مشکی فضای دراماتیک بی نظیری را خلق می کند که نوعی طراحی پیشرو محسوب می شود.

نارنجی و آبی

نارنجی و آبی

آبی مکمل نارنجی: تعادل

رنگ آبی مکمل نارنجی است. استفاده از این دو رنگ کاملا متضاد در کنار هم باعث درخشش بیشتر هر دوی آن ها می شود. به طور مثال در نمونه بالا دیوار نارنجی به خودی خود جذاب است و به کمک آن درخشش رنگ آبی نیز به بالاترین حد خود رسیده است. مبلمان و فرش آبی خود را به طور کامل از پس زمینه و فضا جدا کرده اند و به چشم می آیند. درست است که این دو رنگ با هم کنتراست دارند اما در اصول رنگ، تکمیل کننده هم هستند و فضا را به تعادل می رسانند.

نارنجی ها

نارنجی ها

طیف نارنجی ها در کنار هم: گرما

اگر محیطی گرم را می طلبید، می توانید تنها با استفاده از طیف تنالیته های مختلف رنگ نارنجی، از تیره تا روشن، فضایی دلنشین و گرم و جذاب، طراحی کنید.

نارنجی و زرد

نارنجی و زرد

هم خانواده ها: هیجان و آرامش

اگر هنوز از پاسخ به «نارنجی را با چه رنگ هایی به کار ببریم؟» قانع نشده اید، بد نیست هم خانواده ها را امتحان کنید. شما با ترکیب زرد و قرمز رنگ نارنجی را بدست می آورید، پس می توانید مطمئن باشید که اگر یکی از این رنگ ها را در کنار نارنجی به کار برید ترکیب خوبی خواهید داشت. برای مثال ترکیب زرد و نارنجی که حال و هوایی تابستانه و پرنور دارد.

نارنجی و قرمز

نارنجی و قرمز

ترکیب قرمز و نارنجی هم جادویی و مسحور کننده است.

نارنجی و کرم

نارنجی و کرم

رنگ کرمی نیز به نوعی هم خانواده نارنجی محسوب می شود و می تواند هیجان آن را در آرامش خود خنثی کند و فضایی بدیع به وجود آورد.

نارنجی و صورتی

نارنجی و صورتی

رنگ صورتی، حاصل ترکیب قرمز با سفید است، و همانطور که رنگ قرمز از والدین رنگ نارنجی است پس صورتی هم خواهر رنگ نارنجی محسوب می شود! در کنار هم بودن این رنگ ها قطعا محیط خاص و جذابی را به وجود می آورد.

شما نارنجی را به چه رنگ هایی به کار می برید؟

منبع: خوگرنیوز

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed.