میز بهاری بچینید!

9
۰
(۰)
به استقبال از رنگ‌های روشن و تازه بهاری برویم
به استقبال از رنگ‌های روشن و تازه بهاری برویم

به استقبال از رنگ‌های روشن و تازه بهاری برویم

زمان آن رسیده است که با رنگ‌های تیره و خاموش زمستان خداحافظی کنیم و به استقبال از رنگ‌های روشن و تازه بهاری برویم. در این بین اولین نکته‌ای که باید به آن توجه کنید حال خوب شما است؛ شما باید رنگ‌هایی را برای دکوراسیون در نظر بگیرید که با آن‌ها احساس راحتی می‌کنید و از آنها لذت می‌برید.

می‌خواهید از رنگ‌های جیغ و پر جنب‌وجوش استفاده کنید و یا رنگ‌های ساده و پودری را دوست دارید؟ رنگ‌های روشن و پر جنب‌وجوش مانند زرد، نارنجی، بنفش، فیروزه‌ای، زمرد و سبز کاهویی از رنگ‌های ایده‌آل برای میز بهاری هستند. اگر یکی از این رنگ‌ها را برای تزیین میز بهاری خود انتخاب کرده‌اید، باید برای عناصر دیگر به فکر رنگ‌های خنثی و خاموش باشید تا میز شما بیش از حد با ترکیب رنگ‌ها شلوغ نشود.

استفاده از رنگ‌های پاستلی

استفاده از رنگ‌های پاستلی

استفاده از رنگ‌های پاستلی

استفاده از رنگ‌های پاستلی که این روزها بسیار محبوب شده‌اند، ظاهری ساده و پودری را ایجاد می‌کنند که مناسب برای انتقال حس و حال بهار است. برخی از این رنگ‌ها عبارت‌اند از: رنگ‌های روشن خنثی و طبیعی (سفید عاجی، بژ، کرم)، صورتی (کم‌رنگ و تیره)، آبی (روشن و آسمانی)، سبز (روشن و نعنایی)؛ اما سؤالی که پیش می‌آید این است که آیا تنها باید از یک تنالیته رنگ استفاده کنید و یا اینکه می‌توانید مخلوط رنگ‌ها را در کنار هم به‌کار ببرید؟ انتخاب رنگ‌ها کاملاً به شما بستگی دارد، استفاده از هر دو ایده می‌تواند میز بهاری شما را شگفت‌انگیز کند اما اگر از یک طیف رنگی استفاده کنید، کم‌تردچار اشتباه می‌شوید و در این حالت عناصر با اشکال مختلف راحتتر و بهتر با هم هماهنگ می‌شوند.

نکته: در چیدمان میز بهاری به جای اینکه تنها از یک رومیزی ساده استفاده کنید، می‌توانید از الگوهای خاص همانند رومیزی‌های راه‌راه، خال‌خال و شطرنجی میز بهاری بهره ببرید.

بر اساس سبک دکوراسیون و سلیقه خود میز بهاری منزلتان را بچینید

بر اساس سبک دکوراسیون و سلیقه خود میز بهاری منزلتان را بچینید

بر اساس سبک دکوراسیون و سلیقه خود میز بهاری منزلتان را بچینید

قبل از چیدمان ظروف و خریدن لوازم جانبی، در مورد چیدمان و یا سبکی که می‌خواهید میز شما داشته باشد، فکر کنید و تصمیم بگیرید می‌خواهید از چه سبکی در چیدمان میز بهاری خود استفاده کنید. بعد از انتخاب سبک به آسانی می‌توانید مطابق با سلیقه خود میز پذیرایی‌تان را بچینید. در ادامه به سبک‌های چیدمان میز می‌پردازیم:

میزی با چیدمانی ساده و زیبا

میزی با چیدمانی ساده و زیبا

  • سبک ساده و شیک

در این سبک باید سعی کنید چیدمان میز بهاری خود را ساده نگه دارید و تنها با استفاده از چند وسیله جانبی آن را تزیین کنید؛ مثلا با قرار دادن گلدانی از گل‌های بهاری در وسط میز آن را زیباتر کنید. ظروف سفید را نیز دست کم نگیرید، ظروف سفید ظاهر تمیزی دارند و حس خوبی به فضا می‌دهند. در این چیدمان می‌توانید از هر گلی که دوست دارید استفاده کنید، اما تنها به استفاده از یک نوع گل مجازید چرا که در این صورت است که میز بهاری، ساده و شیک می‌ماند.

میزی با چیدمانی رمانتیک و کلاسیک

میزی با چیدمانی رمانتیک و کلاسیک

  • سبک رمانتیک و کلاسیک

استفاده از رنگ‌های پاستلی، به‌کار بردن رومیزی‌هایی با الگوی گل‌های بهاری و پارچه‌ای سنتی، عناصر نقره‌ای و شیشه‌ای، از ویژگی‌های این سبک هستند. به یاد داشته باشید در این سبک با قرار دادن گلدانی از گل‌های رز، شکوفه‌های گیلاس و دسته گلی از گل‌های صدتومانی و یا آزالیا، چیدمان میز خود را شگفت‌انگیز کنید.

میزی با چیدمانی شاد و رنگارنگ

میزی با چیدمانی شاد و رنگارنگ

  • سبک شاد و رنگارنگ

اگر به دنبال محیطی شاد هستید در چیدمان میز بهاری خود از رنگ‌های متنوع استفاده کنید. رومیزی‌هایی با طرح‌های گل زنبق، طرح‌های خال‌خالی، راه‌راه، چهل تکه گزینه‌های مناسبی هستند، همچنین استفاده از لیوان‌های رنگی، ظروف سفالی یا بشقاب‌های فانتزی را فراموش نکنید و به جای استفاده از یک نوع گل، ترکیبی از گل‌ها را در کنار هم انتخاب کنید.

میزی با چیدمانی از رنگ‌های طبیعی

میزی با چیدمانی از رنگ‌های طبیعی

میزی با چیدمانی طبیعی

حال که سبک را انتخاب کردید نوبت آن است سراغ دیگر جزئیات برویم؛ همه ما خوب می‌دانیم در فصل زندگی طبیعت بهتر است در دکوراسیون بهاری از لوازم جانبی بیش از حد مصنوعی، اجتناب شود. در عوض با قرار دادن برخی از گیاهان و میوه‌ها و یا گل‌های سبز بهاری، شاخه‌های کوچک، سنگریزه بر روی میز، بهار را به دکوراسیون بیاورید. همچینین سرامیک، سنگ، شیشه و یا چوب بهترین متریال‌ها برای ظروف چیده شده روی میزهای بهاری هستند.

قدرت گل‌های بهاری در چیدمان دکوراسیون بهاری

قدرت گل‌های بهاری در چیدمان دکوراسیون بهاری

قدرت گل‌های بهاری در چیدمان دکوراسیون بهاری

گل‌ها یکی محبوب‌ترین عناصری هستند که در طول سال برای تزیین انواع دکوراسیون از آنها استفاده می‌شود. نرگس زرد یکی از انتخاب‌های کلاسیکی است که طرفدارهای زیادی دارد. شکوفه‌های زرد فوق‌العاده آن‌ها با هر سبک و سلیقه‌ای مناسب هستند. اما گل دیگری که در این فصل طرفداران خاص خودش را دارد گل لاله است. نکته مهم در مورد لاله‌ها این است که آنها در رنگ‌های مختلفی در بازار موجود هستند. به این ترتیب، این گل‌ها می‌توانند با سایر تزیینات و با هر دکوراسیونی هماهنگ شوند.

میز خود را به یک فضایی پر از گل تبدیل کنید

میز خود را به یک فضایی پر از گل تبدیل کنید

میز خود را به فضایی پر از گل تبدیل کنید

یک راه عالی و زیبا برای آوردن بهار به اتاق غذاخوری قرار دادن چند شاخه شکوفه گیلاس بر روی میز ناهارخوری است که در دو رنگ سفید و صورتی وجود دارند. به سادگی می‌توانید با قرار دادن شکوفه‌هایی از گیلاس بر روی میز که نشانی از بهار است دکوراسیون خود را بهاری کنید. شما برای استفاده از رنگ‌های متنوع در چیدمان میز اتاق ناهارخوری خود باید گل‌های مختلفی را در کنار هم قرار دهید. با قرار دادن گل‌های سنبل، بنفشه، یاس بنفش و ماگنولیا، طیف وسیعی از رنگ‌های بنفش را به اتاق غذاخوری خود بیافزایید. ترکیبی از گل‌هایی با اشکال و رنگ‌های مختلف انتخاب بدی نیست. میز خود را به فضایی پر از گل تبدیل کنید که انواع مختلفی گل بر روی آن وجود دارد. گذشته از همه اینها شما می‌توانید با قرار دادن گل آلاله، پامچال، شقایق و گل سرخ، مهمانان خود را تحت تأثیر قرار دهید.

بهترین چیدمان یک میز بهاری

بهترین چیدمان یک میز بهاری

فوت کوزه گری

هنگامی که می‌خواهید یک میز بهاری را تزیین کنید سعی کنید آن را در فضایی پر نور بچینید. علاوه بر موارد گفته شده قرار دادن شاخه‌هایی کوچک از درخت بید و شاخه‌هایی با شکوفه‌های مختلف زیبا ایده خوبی برای قرار دادن بر روی میز است. چوب یک ابزار چندمنظوره و مفید و برنده همیشگی دکوراسیون است که اضافه کردن آن به میز، یک نگاه طبیعی ایجاد می‌کند که می‌تواند به شکل شمعدان، حلقه‌های دستمال‌سفره، سینی و یا کاسه بر روی میز قرار بگیرد.

قرار دان گلدان‌های شیشه‌ای بر روی میز

قرار دان گلدان‌های شیشه‌ای بر روی میز

قرار دان گلدان‌های شیشه‌ای بر روی میز

با قرار دادن بطری‌ها و یا گلدان‌های شیشه‌ای بر روی میز در کنار ظروف بزرگ، احساس سبکی در فضا ایجاد می‌شود و می‌توانید با انتخاب گلدان‌های شیشه‌ای در اشکال و اندازه‌های مختلف ترکیبی متنوع بیافرینید. سعی کنید گلدان‌ها را پر از گل نکنید، گاهی تنها قرار دادن یک شاخ گل در داخل لیوانی کوچک برای رسیدن به هدفتان کافی است.

اضافه کردن برخی از خوراکی‌های رنگی با رنگ‌های بهاری بر روی میز

اضافه کردن برخی از خوراکی‌های رنگی با رنگ‌های بهاری بر روی میز

اضافه کردن برخی از خوراکی‌های بهاری بر روی میز

ایده دیگری که می‌توانید در تزئین میز بهاری خود داشته باشید پذیرایی از مهمانان با خوراکی‌هایی با رنگ و لعاب بهاری است که به عنوان یک عنصر تزیینی عمل می‌کنند. یا اینکه می‌توانید با سبز کردن جوانه‌های ماش و یا گندم در داخل پوست تخم‌مرغ -که یک جایگزین دوست‌داشتنی برای گل‌ها هستند- میز را تزیین کنید. این جوانه‌ها حتی می‌توانند توسط مهمانان در کنار غذا خورده شوند! البته لطفاً توجه داشته باشید که جوانه‌ها در تمام مدت باید مرطوب نگه‌داشته ‌شوند. حواستان باشد بذرها در عرض چند روز جوانه خواهند زد و پس از چند روز و پیش از رشد کامل آماده خوردن می‌شوند. شما می‌توانید با استفاده از همین ایده گلدانی تخم مرغی از جعفری و یا نعنا نیز بر روی میز خود داشته باشید!

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed.