مکان مناسب قرارگیری بوفه و ویترین در دکوراسیون

81
۱.۵
(۲)

نه تنها انتخاب نوع عناصر بلکه انتخاب شیوه چیدمان آنها نیز باید بر اساس ذهنیت ها و سبک خود شما و البته در کنار آن به کمک شخصی سازی ایده های مورد استفاده برترین طراحان داخلی انجام گیرد. دو مورد از عناصری که سهم زیادی در ارتقای طراحی منزل شما دارند بوفه و ویترین است. بوفه ها و ویترین ها می توانند تبدیل به نقطه کانونی در دکوراسیون منزل شما شده و جلوه آن را دگرگون سازند. اما لازمه آن قرار دادن بوفه یا ویترین در مکان مناسبی از اتاق نشیمن است. اما این مکان کدام است؟ اگر شما هم به دنبال مکان مناسب بوفه و ویترین در دکوراسیون هستید در ادامه همراه ما باشید.

بوفه و ویترین در دکوراسیون

نزدیک اتاق غذاخوری

ازآنجا که بوفه محل نگهداری ظروف زیبایی است که احتمالا درصدی از آنها صرفا تزیینی نبوده و شما در موقعیت های خاصی بخواهید از آنها استفاده کنید پس نزدیک بودن آن به اتاق غذاخوری گزینه ای کاربردی خواهد بود.

بوفه و ویترین در دکوراسیون

کنج دیوارها

کنج دیوارها از بهترین گزینه ها برای قرار دادن ویترین ها یا بوفه های کوچک در اتاق های دارای فضای محدود است. با این کار نهایت استفاده را از فضای اتاق داشته و در عین حال جلوه ای مدرن به فضا می بخشید.

بوفه و ویترین در دکوراسیون

جلوی دیوار کنار پنجره

اگر نحوه قرارگیری مبلمان این اجازه را به شما می دهد می توانید بوفه یا ویترین خود را جلوی دیوار کنار پنجره و نزدیک به آن قرار دهید. در این حالت می توانید از تابلوی نقاشی و یا گیاهان برای دو طرف بوفه یا ویترین خود استفاده کنید. اگر ویترین شما ارتفاع کمی دارد قرار دادن گیاهان روی آن نیز یکی دیگر از گزینه های جذاب پیش روی تان خواهد بود که جلوه ای روستیک به فضا می بخشد.

بوفه و ویترین در دکوراسیون

رو به روی مبلمان

برای اینکار دیواری از اتاق را که رو به روی مبلمان شما قرار می گیرد و در عین حال از آن برای نصب تابلوی نقاشی، گالری دیواری یا دیگر عناصر تزیینی استفاده نکرده اید را انتخاب کنید. دو طرف بوفه یا روی بوفه یا ویترین را براساس اندازه و ارتفاع می توانید با سبدهای حصیری، گل ها و گیاهان، صندلی و یا میز کنار مبلی پر کنید تا حس خالی بودن فضا ایجاد نشود. البته اگر میانه خوبی با سبک مینیمال دارید نیازی نیست نگران این مسئله باشید و ویترین یا بوفه شما می تواند به تنهایی در آن بخش از فضا حکمرانی کند.

بوفه و ویترین در دکوراسیون

جلوی پنجره تمام شیشه ای

اگر اتاقی که برای قرار دادن بوفه یا ویترین می خواهید از آن استفاده کنید پنجره های تمام شیشه ای بزرگی دارد از این فرصت برای بخشیدن جلوه ای مدرن به دکوراسیون آن استفاده کنید. برای این کار کافی است ویترین یا بوفه را جلوی پنجره به نحوی که از دو طرف به یک میزان با دیوارها فاصله داشته باشد و درواقع طول پنجره را به دو نیمه مساوی تقسیم کند قرار دهید.

بوفه و ویترین در دکوراسیون

بین اتاق نشیمن و راهرو

کمک گرفتن از بوفه یا ویترین به عنوان تعیین کننده مرز بین قسمت های مختلف منزل یکی از به روزترین گزینه های روی میز برای شما است. در این راستا می توانید از این عناصر تأثیرگذار دکوراسیون بین اتاق نشیمن و راهرو و یا هر فضای دیگری که در ادامه اتاق نشیمن قرار دارد استفاده کنید.

ایده هایی که در اینجا به معرفی آن پرداختیم تنها قرار است نقش منابعی الهام بخش را برای شما ایفا کنند فراموش نکنید در نهایت این خود شما هستید که به بهترین ایده ها بر اساس معماری فضا و سبک کلی دکوراسیون منزل خود خواهید رسید.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۱.۵ / ۵. تعداد نظرات: ۲

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.