مرکز خرید Iluma در کشور سنگاپور

11
۰
(۰)

این مرکز خرید شامل بیش از ۱۵۰ بوتیک است و همچنین دارای مراکز تفریحی به‌طور مثال کازینو و سینما می‌باشد. در ابتدا سالن‌های مرکز خرید جلب‌توجه می‌کند که بلوک‌ها و راهروها به فرم مجسمه‌هایی که انحنا و قوس‌هایی ظریف دارند طراحی‌شده اندو همچنین تضاد رنگ‌ها و سایه‌ای از رنگ‌های سفید و خاکستری دیده می‌شود که به آن فضا حالتی پیچیده داده است که همین عجیب بودن مجموعه باعث جذاب شدن این مرکز شده است.

یکی از روش‌ها برای چشمگیر کردن یک نما در محله‌های پر جنب‌وجوش، استفاده کردن از مش‌های کریستال و یا وسایلی که پرزرق‌وبرق است. که در مرکز خرید Iluma نیز از این فنّاوری استفاده‌شده است. تکنولوژی مش کریستال علاوه بر روشنایی، تبلیغات نیز بر روی آن دیده می شود و همچنین حرکت سریع تصاویر و نوشته‌ها بر روی نما دیده می‌شود. این طراحی فقط برای یک‌طرف نمای ساختمان در نظر گرفته‌شده است که به‌صورت محدب و برجسته است. طراحان این پروژه به این نکته نیز توجه کرده‌اند که از لامپ‌های کم‌مصرف برای صرف جویی در انرژی استفاده کنند که توسط یک نرم‌افزار سفارشی توسط طراحان این پروژه طراحی‌شده است. همچنین وقتی به نمای ساختمان نگاه می‌کنیم تراس‌های دیده می‌شود که به‌صورت کافه‌رستوران‌های می‌باشند که با گل و گیاه نیز تزیین‌شده‌اند. طرف دیگر نما از لامپ‌های که رنگ‌های گرم و شاد دارند استفاده‌شده است که به ساختمان روح بخشیده است که باعث شده هارمونی خاصی بین دو نما به وجود بیاید.

این مرکز خرید علاوه بر برآوردن نیازهای خرید به سرگرمی نیز توجه کرده است. این مرکز دارای سالن‌های ماساژ و اسپا است که برای برطرف کردن خستگی مکان خوبی است. دارای سالن کارائوکه می باشد که خود سرگرمی فرح بخشی است. رستوران‌های که غذاهای ملل مختلف سرو می‌شود و همچنین بخشی که فقط مخصوص دسر می‌باشد. پر کردن اوقات فراغت افراد جامعه، یکی از عواملی شده است که مراکز خرید به مکانهای تفریحی تبدیل شوند، بدین ترتیب است که مجتمع‌های تجاری معاصر علاوه بر واحدهای تجاری، فضاهای فراغتی مانند رستوران، کافی‌شاپ، شهربازی و … را نیز شامل می‌شوند.

طراحان این مجموعه گروه WOHA می‌باشند که در ابتدا این گروه توسط دو آرشیتکت سنگاپوری در سال ۱۹۹۴ تأسیس گردید که اسم شرکت نیز از حروف اول این دو نفر اقتباس گردیده است. ولی به‌مرورزمان این کمپانی گسترش پیدا نمود و پروژه‌های بسیاری انجام داد. این گروه جوایز متعددی دریافت کرده‌اند که شامل جایزه فستیوال معماران جهان در سال ۲۰۱۴، جایزه مجله طراحان داخلی در سال ۲۰۱۳ و… می باشد.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed.