مرکز خرید امریکا در بلومینگتون (mall of America in Bloomington)

24
۱
(۱)

هدف این مال تلفیقی از خرید و سرگرمی است که امروزه بیشتر به این مقوله می‌پردازند. این مرکز شامل بخش‌های مختلفی مانند سرزمین لگو (LEGO)، سرزمین بازی، شوی نور و سرزمین باربی … است . هرکدام از قسمت‌ها با درنظر گرفتن سبک مرتبط با آن بخش طراحی گردیده است که خود دارای جذابیت خاصی است. درسرزمین لگو برای کودکان میزهایی در نظر گرفته شده است که می‌توانند در این قسمت هم خرید و هم بازی کنند. طراحان، این قسمت را توسط قطعات لگو تزیین نموده‌اند، به‌طور مثال آدم‌آهنی ساخته‌شده است که قد آن ۱۰ متر است.

سرزمین بازی که در این مال واقع‌شده است به نام Nickelodeon universe در مرکزی‌ترین قسمت قرار گرفته است و دارای بازی‌های مختلفی از جمله چرخ‌وفلک، ماشین بازی,، ترن هوایی و …است.

هیجان‌انگیزترین قسمت در این مرکز خرید شوی نور است (UNIVERSE OF LIGHT) که در هفته دو روز همراه با دود و موسیقی اجرا می‌شود.این برنامه ۹ دقیقه زمان می‌برد و هیجان خاص و جالبی به بازدیدکنندگان می‌دهد. در این قسمت از دستگاه‌های نورپردازی و ایجاد دودهای مختلف استفاده شده است.

قسمت هیجان‌انگیز و جالب برای کودکان سرزمین باربی است. برای ورود به این سرزمین احتیاج به خرید بلیت است که برای تمامی سنین امکان‌پذیر است. در اصل یک نوع تجربه برای بازدیدکنندگان ازفضای زندگی باربی‌ها است که شامل آشپزخانه رویایی با لوازم رنگارنگ و اتاق نشیمن شامل شومینه و کتابخانه می شود. یک اتاق کفش باربی‌ها وجود دارد که بازدیدکنندگان می‌توانند کفش‌ها را امتحان کنند. یک کافی‌شاپ با کیک و نوشیدنی‌های منحصربه‌فردی در آنجا وجود دارد. همچنین بوتیک‌هایی مخصوص فروش باربی‌ها و وسایل جانبی آن موجود است.

طراح مال امریکا Jon Adams Jerde معمار آمریکایی مستقر در ونیز و کالیفرنیا است. این معمار متخصص در طراحی مراکز خرید می باشد که تحولات زیادی در مراکز خرید سراسر جهان و فضاهای مرتبط ایجاد کرده است. وی پروژه های بسیاری در شهرهای لس‌آنجلس، شانگهای، سئول، آمستردام و دبی انجام داده است.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۱ / ۵. تعداد نظرات: ۱

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed.