مرتب کردن کشوها و کمدها، سخت اما لذت بخش

10
۳
(۲)
قبل از هر کاری تمام کشوها را خالی کنید
قبل از هر کاری تمام کشوها را خالی کنید

۱.کشوها را خالی کنید

قانون اول مرتب کردن کشوها این است که سعی نکنید کشوی نامرتبی را در حالی که پر از لباس است دوباره مرتب کنید. پس قبل از هر کاری تمام کشوها را خالی کنید.

۲.پاک سازی و تفکیک لباس ها

پس از خالی کردن کشوها تمام لباس‌ها را مرتب کنید. می‌توانید آن‌ها را به ۴ گروه تقسیم کنید: لباس‌هایی که نگه می‌دارید، لباس‌هایی که می‌خواهید اهدا کنید، لباس‌هایی که قابل استفاده مجدد نیستند و باید به سطل زباله بروند و لباس‌هایی که ترجیح می‌دهید به جای اهدا بفروشید. می‌توانید در انباری یا بالکن خانه کیسه‌، ساک یا ظروفی مخصوص لباس‌های اهدایی و فروشی خود داشته باشید. به مرور آن‌ها را پر کنید و هر وقت پر شدند، سراغ اهدا و فروش آن‌ها بروید. وقتی تکلیف همه لباس‌ها مشخص شد، فقط گروهی که قرار است نگه دارید را در اتاق بگذارید و سه گروه دیگر را از اتاق خارج کنید.

نکته: فضای روی دراور را هم برای زیورالات و لوازم خود خالی بگذارید.

لباس‌ها را براساس نوع آن‌ها یا استفاده‌تان تفکیک کنید

لباس‌ها را براساس نوع آن‌ها یا استفاده‌تان تفکیک کنید

۳.دسته بندی لباس ها

تمام لباس‌های باقی‌مانده را دسته‌بندی کنید. مثلا جوراب‌ها، تیشرت‌ها، پیراهن‌های آستین بلند، لباس‌های زیر و … . دسته‌بندی کمک می‌کند که لباس‌ها را سریع‌تر و راحت‌تر در کشوها بچینید. همچنین با این کار می‌توانید ببینید از هر دسته چند تا لباس دارید و برای هر کدام به چه‌قدر جا نیاز دارید. هرچه‌قدر دسته‌بندی‌ها کوچک‌تر و دقیق‌تر باشد، انتخاب لباس‌ها و ست‌ کردن آن‌ها آسان‌تر می‌شود.

بهتر است لباس‌ها را در هر فصل جابه‌جا کنید. لباس‌های فصلی که تمام شده را در انباری، زیر تخت یا هر جایی که مناسب است و آسیبی به آن‌ها نمی‌رسد، بگذارید. اگر جای جداگانه‌ای ندارید کشو یا طبقه‌ بالا یا پایین کمد یا که دسترسی به آن خیلی آسان نیست را به لباس‌هایی که فصل پوشیدنشان نیست اختصاص دهید.

لباس‌ها را به ترتیب رنگ بچینید

لباس‌ها را به ترتیب رنگ بچینید

۵.رنگ‌بندی و چیدن

قبل یا همزمان با چیدن لباس‌های هر دسته را براساس رنگ مرتب کنید. چیدن لباس‌ها به ترتیب رنگ در انتخاب و ست کردن لباس کمک زیادی می‌کند. همچنین می‌توانید متوجه شوید چه رنگ‌هایی را لازم دارید تا خوش‌تیپ‌تر باشید!

برای چیدن بهتر لباس‌ها و نظم بیشتر می‌توانید از تقسیم‌کننده‌های کشو، ظرف‌های پلاستیکی، سبدهای کوچک یا جعبه کفش استفاده کنید. پس از چیدن لباس‌ها اگر فکر می‌کنید ممکن است محتوای هر کشو را فراموش کنید، می‌توانید از دستگیره‌های رنگی، برچسب یا هر چیزی که به شما یادآوری می‌کند هر چیزی را کجا گذاشته‌اید، استفاده کنید.

روش شخصی خودتان را داشته باشید. کشوها و کمد‌های شما باید جوری مرتب و چیده شده باشند که دسترسی شما به آن‌ها آسان‌تر باشد. اگر بخشی از نکاتی که گفته شد برای شما مناسب نیست، به شیوه خودتان تغییرش دهید.

لباس‌ها را تا کنید

لباس‌ها را تا کنید

۴.لباس‌ها را تا کنید

بعد از دسته‌بندی نوبت تا کردن لباس‌هاست. روش‌های مختلفی برای تا کردن انواع لباس وجود دارد. اگر شیوه‌ی مخصوصی ندارید یا دنبال راه بهتری هستید، می‌توانید شیوه‌های تا کردن ملکه نظم و ترتیب اینستاگرام را اینجا ببینید. همچنین ویدیوهای آموزشی زیادی برای این کار وجود دارد که با سرچ کردن می‌توانید پیدایشان کنید. برای هر دسته از لباس‌های جای مخصوصی در نظر بگیرید، متناسب با آن لباس‌ها را تا کنید. شال، روسری و لباس‌های کوچکی که دوست ندارید چروک شوند یا خط تا داشته باشند را می‌توانید به جای تا کردن لوله کنید. لباس‌های بزرگ و جاگیر مثل سویشرت، لباس‌های بافتنی بزرگ و شلوار‌های جین را سعی کنید تا نکنید و در جایی جز کشوها قرار دهید. مثلا اگر کمدتان جا دارد در آن‌جا آویزان کنید یا اگر دسترسی بهشان سخت نیست در فضاهای ذخیره‌سازی زیر تخت‌خواب قرار دهید. با این کار فضای بیشتری دارید و اجازه می‌دهید کشو‌ها برای لباس‌های کوچکی که به راحتی تا می‌شوند، جا داشته باشد.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۳ / ۵. تعداد نظرات: ۲

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed.