مبل سبز تیره را چگونه در دکوراسیون جای دهیم؟

270
۳.۴
(۵)

البته به طور کلی بهتر است از چنین رنگ هایی برای عناصر خاص اتاق استفاده کنید تا از آشفتگی بصری جلوگیری شود و باید گفت در این میان یکی از محبوب ترین آنها مبل سبز تیره است. مبلمان سبز تیره بسته به دکوراسیون اطراف آن می تواند بسیار بد منظر جلوه کنند یا برعکس مثل گوهری در خانه شما بدرخشند. سبز تیره از آن دسته رنگ های پرمایه ای است که اگر به  دیگر عناصر دکوراسیون و ترکیب رنگی آنها توجه نکنید به راحتی بر محیط غالب می شود و فضایی ناهماهنگ و ناموزون ایجاد می کند بنابراین انتخاب مناسب رنگ ها و لوازم جانبی مکمل برای پارچه سبز تیره می تواند سبکی فاخر و با شکوه به اتاق شما ببخشد. در ادامه به شما خواهیم گفت که برای دکوراسیون یک اتاق با محوریت مبل سبز تیره چه ترفندهایی را به کار ببندید تا از جذابیت آن هر چه بیشتر لذت ببرید.

مبل سبز تیره

دیوارها

استفاده از رنگ های خنثی برای دیوارها بهترین گزینه است چون بدون جلب توجه کردن باعث جلوه گر شدن مبل سبز تیره می شوند. سبز رنگ سرد و خنکی است و مثل بقیه رنگ های سرد حس آرامش را در اتاق القا می کند. اگر می خواهید فضای خانه همچنان جلوه ای آرامش بخش داشته باشد رنگ خاکستری روشن پس زمینه بسیار جذابی برای مبل سبز رنگ شما خواهد بود. اما اگر به رنگ های گرم علاقه مندید و می خواهید فضای متعادل تر و دنج تری ایجاد کنید رنگ خرمایی روشن و بژ یا رنگ های سفید مایل به زرد مثل ِکرم یا سفید کاراملی روشن انتخاب مناسبی است.

مبل سبز تیره

کفپوش ها

پارچه های سبز در کنار کفپوش های چوبی خیلی جذاب به نظر می رسند. کفپوش های تیره عمق و هیجان بیشتری به فضا می دهند و از طرفی کفپوش های روشن رنگ های دیگر را برجسته تر نشان می دهند. فرش کردن یک قسمت از اتاق بهترین روش برای اضافه کردن بافت و طرح به اتاق  است. این کار همچنین فضای نرمتری روی کف اتاق فراهم کرده و محدوده نشیمن را مشخص می کند. البته انتخاب طرح و رنگ فرش بسیار مهم است. به عنوان مثال اگر رنگ دیوارهای اتاق گرم باشد استفاده از یک فرش قرمز تضاد آشکاری ایجاد می کند و در نتیجه رنگ سبز مبل را برجسته نشان می دهد. بنابراین بهتر است از سایه های تیره یا ملایم قرمز استفاده کنید تا با طیف تیره مبل شما هماهنگ باشد. به جای آن می توانید از طرح هایی استفاده کنید که  طیف های خنثای رنگ دیوار را هم در برمی گیرند و به این ترتیب تضاد شدید بین رنگ قرمز و سبز  از بین می رود و میان همه رنگ های اصلی در اتاق هماهنگی و تطابق ایجاد می شود. اگر می خواهید مبل سبز رنگ شما در فضای مدرن اتاق بسیار شاخص به نظر برسد از یک فرش سیاه و سفید با طرح های هندسی استفاده کنید.

مبل سبز تیره

اثاثیه منزل

انتخاب مناسب ترین اثاثیه در کنار مبل سبزتیره بستگی به سبک دلخواه شما دارد. در طراحی به سبک سنتی می توانید آن را با اثاثیه و لوازمی همراه کنید که پارچه های مخمل با رنگ های درخشان دارند مثل قرمز یا طلایی یا رنگ های خنثایی مثل قهوه ای شکلاتی. استفاده از روکش های پارچه ای سفید برای صندلی ها علاوه بر آنکه فضای روشن و مدرن اتاق را حفظ می کند با رنگ سبز تیره هم در تضاد است. لوازم چوبی انتخاب قابل اعتمادی است. چوب های تیره و حکاکی شده  سبک رسمی تری ایجاد می کنند و چوب های گره دار بدون روکش از جنس کاج یا بلوط می تواند حال و هوایی روستایی و طبیعی به اتاق ببخشد.

مبل سبز تیره

لوازم جانبی

اگر مبل سبز تیره شما هنوز کمی غالب است و خیلی به چشم می آید  می توانید آن را با لوازم جانبی مناسب مثل کوسن همراه کنید. در این مورد بهتر است از طرح هایی استفاده کنید که رنگ های دیگر اتاق را در خود داشته و با آنها هماهنگ باشد. یا می توانید یک شال مبل روی دسته ها بکشید تا قسمت بیشتری از رنگ سبز را پنهان کند. همچنین آویزان کردن آثار هنری در بالای مبل که رنگ های دیگر اتاق را در خود داشته باشند. این کار باعث جلب توجه می شود و نگاه بیننده را به طرف خود می کشد. بنابراین تمرکز روی رنگ تیره مبل کمتر می شود. حداقل در سه قسمت مختلف اتاق لوازم جانبی سبز رنگ قرار دهید. البته بهتر است از  سبز تیره در کمترین مقداراستفاده کنید. به عنوان مثال یک گلدان شیشه ای زمردی رنگ را روی کمد یا میز عسلی قرار دهید. تصاویر قاب شده  از برگ های سبز رنگ را  روی دیوار مقابل مبلتان آویزان کنید یا روی یکی از صندلی های اتاق کوسنی به رنگ سبز قرار دهید. این ترفندها باعث می شوند مبل شما خیلی بیشتر با محیط اطراف خود هماهنگ شود و رنگ سبز محیط با کمک بقیه عناصر اتاق به تعادل برسد.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۳.۴ / ۵. تعداد نظرات: ۵

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.