مبلمان متفاوت و زیبا باترکیب چوب و فلز

29
۱
(۱)
معاصر
معاصر

معاصر

دکوراسیون سبک معاصر و به‌ تبعیت از آن مبلمان معاصر به مبلمان ویژه هر دوره از زمانی حال حاضر اطلاق می‌شود. مهمترین ویژگی مبلمان معاصر این است که پیشرفت‌های تکنولوژیکی چه در ساخت و چه در مواد و متریال نقش تعیین کننده‌ای در طراحی فرمی مبلمان این سبک دارند. به بیان دیگر مبلمان معاصر مبلمانی است که فرم‌های آن تا پیش از ساخته شدن در این دوره، به دلیل محدودیت‌های تکنولوژیکی قابل ساخت نبوده‌اند و یا به چنین محصولی نیاز نبوده و از نیاز زمانه خودش متاثر و با توجه به پیشرفت فناوری ساخته شده است. مبلمان معاصر سبک ثابتی نیست و ممکن است مبلمانی که امروز سبک آن، معاصر محسوب می‌شود، ده سال بعد معاصر نباشد. در بالا چند نمونه مبلمان معاصر متفاوت و زیبا با ترکیب چوب و فلز را می‌بینید که برای مثال خم شدن چوب با این فرم تا پیش از این دوران میسر نبوده است.

مدرن

مدرن

مدرن

سبک مدرن در واکنش به سبک‌های سنتی پیش از خود و با تاکید بر کارکردگرایی ایجاد شد. این سبک که به طور واضح و مشخص با مدرنیته در ارتباط است به استفاده از اشکال هندسی خالص، خطوط تیز و واضح و صاف معروف است. در تصویر بالا که انواع مبلمان متفاوت و زیبا با ترکیب چوب فلز را نشان می‌دهد می‌توانید تمامی این ویژگی‌ها را ببینید.

 

روستیک

روستیک

سبک روستیک

سبک روستیک همان سبک روستایی است. سبکی که چوب‌های به کار رفته در آن حالتی طبیعی دارند و یادآور خانه‌های روستایی هستند. چند نمونه از مبلمان متفاوت و زیبا به سبک روستیک را در بالا می‌بینید که فلز تنها برای اتصالات در آن به کار رفته و غلبه بر استفاده از چوب با حال و هوای طبیعت است.

 

مینیمال

مینیمال

مینیمال

سبک مینیمال یکی از اولین سبک‌های منشعب شده از سبک مدرن است. در این سبک که به «کمتر، بیشتر است» پایبند است، تمام سطوح و خطوط در بهینه‌ترین حالت خود به کار می‌روند. نمونه‌های بالا که مبلمان متفاوت و زیبا با ترکیب چوب و فلز هستند، به خوبی این بهینگی در فرم و مواد را نشان می‌دهند. به طوری که مبلمان سمت راست، از نمای کنار تنها به چند خط می‌ماند اما زیباست و عملکرد مناسب خود را دارد.

صنعتی

صنعتی

سبک صنعتی

این سبک با پیشرفت‌های تکتولوژیکی و صنعتی همراه بود و روح خشک و بی پیرایه زمان خود را همراه داشت. استفاده از ساختار فلزی مبلمان به صورت عیان از ویژگی‌های این سبک است. همچنین پیچ و مهره و سایر اتصالات در این سبک واضح و مشخص است. در بالا چند نمونه مبلمان متفاوت و زیبا با ترکیب چوب و فلز را می‌بینید.

روکوکو

روکوکو

روکوکو

سبک روکوکو به تزئینات ظریف و زیبا معروف است. این سبک که خاستگاهش فرانسه و بین اقشار متوسط جامعه بوده در واکنش به تجملات و تزئینات باشکوه اما افراطی باروک و البته در ادامه مسیر همان سبک به صورتی ملایم تر ایجاد شد. تزئینات فلزی چشم نواز در کنار سنگ و چوب از ویژگی‌های مبلمان این دوره است که در تصاویر بالا نمونه‌هایی از آن را می‌بینید.
آرت دکو
آرت دکو

آرت دکو

آرت دکو سبکی است که به نوگرایی و زینت گرایی در عناصر کاربردی معروف است. این سبک شاعرانه و لطیف از عناصر به ظاهر سختی چون فلز و چوب به هنرمندانه‌ترین شکل ممکن برای ارائه هدف خود بهره برده است. در بالا نمونه‌هایی از مبلمان متفاوت و زیبا با ترکیب چوب و فلز به سبک آرت دکو را می‌بینید.

اسکاندیناوی

اسکاندیناوی

سبک اسکاندیناوی

سبک اسکاندیناوی به «سادگی همراه با وقار» معروف است. بسیاری از طراحان برجسته قرن بیستم آثاری به سبک اسکاندیناوی آفریده‌اند؛ آثاری شامل انواع مبلمان با خطوط واضح و مشخص در عین حال فرمی سیال و منحنی. چوب‌های این دوره بیشتر ساج و کاج و چوب‌های روشن بوده‌اند که در کنار فلز تیره‌رنگ ترکیبی بی نقص را می‌آفریده‌اند.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۱ / ۵. تعداد نظرات: ۱

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed.