مبلمان از نوعی دیگر: یک صندلی مطالعه به شکل سبد

6
۰
(۰)
صندلی مطالعه کوکون (Cocoon)
صندلی مطالعه کوکون (Cocoon)

صندلی مطالعهکوکون (Cocoon) یک محصول جدید با طراحی منحصر به فرد است که توسط دو طراح به نام‌های کوین هوید (Kevin Hviid) و مارتین کچایاس (Martin Kechayas) طراحی شده و ظاهری شبیه به صندلی‌های دهه ۱۹۶۰ میلادی دارد. این صندلی به گونه‌ای طراحی شده که برای اماکن عمومی نظیر کتابخانه‌ها، لابی‌ها و دفاتر اداری و منازل مناسب باشد.

صندلی مطالعه کوکون (Cocoon) الهام گرفته شده از سبد

صندلی مطالعه کوکون (Cocoon) الهام گرفته شده از سبد

در طراحی صندلی مطالعه کوکون (Cocoon) از شکل سبد الهام گرفته شده است. این فرم اگرچه ظاهری ساده دارد اما هر بخش از آن کاربردی بی‌نظیر به خود گرفته است. شیب ملایم به عقب و ارتفاع زیاد تکیه‌گاه در این صندلی مطالعه موجب راحتی ستون فقرات کاربران و پشتیبانی کامل از کمر، سر و گردن آن‌ها می شود. همچنین پشتی نرم به کار رفته در آن نیز مانع از ایجاد خستگی در هنگام مطالعه طولانی مدت می‌شود.

مبلمان از نوعی دیگر: صندلی مطالعه کوکون (Cocoon)

مبلمان از نوعی دیگر: صندلی مطالعه کوکون (Cocoon)

یکی از معضلات دوست‌داران مطالعه بر هم خوردن تمرکز آنها به دلیل اتفاقات پیرامون‌شان است. در صندلی مطالعه Cocoon این مشکل با دیوارهایی که دور تا دور فضای نشیمن را احاطه کرده‌اند حل شده است. این دیواره‌ها زاویه دید کاربر را محدودتر می کنند و از سوی دیگر حریم خصوصی آن‌ها را نیز افزایش می دهند. با این حال، این دیوارها مانع از رسیدن نور لازم برای مطالعه نمی‌شوند چراکه طراحان آنها را به صورت مشبک طراحی کرده‌اند.

در مجموع می توان گفت که صندلی مطالعه Cocoon تلفیقی از طراحی‌های امروزی و کلاسیک دهه ۶۰ میلادی است که با دکوراسیون‌های مختلف مدرن، مینیمال و حتی کلاسیک سازگاری دارد.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed.