لوستر کریستالی چه ویژگی هایی داشته و در کجا کاربرد دارد؟

111
۱
(۲)

لوستر کریستالی چه ویژگی هایی داشته و در کجا کاربرد دارد؟: لوستر ازجمله وسایل زینتی و تزئینی منازل، ادارات و محل های تجاری و تفریحی مختلف به شمار می‌رود.

لوسترها انواع مختلفی دارند و هر یک از این انواع با متریال مختلف و نقوش ریز و درشتی جلوه خاصی به فضا می‌بخشند.

لوستر کریستالی از تکه‌ های کریستال ساخته می‌شود و در طراحی آن، این تکه‌ها به شکل ریسه در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند.

لوستر کریستالی چه ویژگی هایی داشته و در کجا کاربرد دارد؟

این وسیله‌ های تزیینی، ابعاد، ارتفاع، مدل و رنگ‌های متفاوتی دارند؛ بنابراین شما در دکوراسیون‌ های متنوعی قادر به استفاده از آن‌ها هستید. اگر به این نوع از لوسترها علاقه‌مند هستید، باید با کاربردها و ویژگی‌های آنها نیز آشنا شوید.

لوستر کریستالی را کجا و چگونه استفاده کنیم؟

به طور کلی لوسترها نصب می‌شوند تا محیط را مجلل نشان دهند. درباره لوستر های کریستالی این مسئله بیش از سایر مدل‌ها مدنظر قرار می‌گیرد.

درخشش نور بین تکه‌های کریستال نیز طرح‌های جالب و خاصی را روی سقف ایجاد خواهد کرد که به زیبایی محیط بیش از پیش کمک می‌کند.

کریستال‌ها همیشه به رنگ سفید یا بی‌رنگ نیستند. لوسترهایی در رنگ‌های زرد و طلایی نیز وجود دارند که به مدل شامپاین معروف هستند.

در گذشته، لوسترها اغلب به صورت کلاسیک طراحی می‌شدند. این نوع از لوسترها چیدمان شلوغی دارند و امکان دارد که ارتفاع آن‌ها کم یا زیاد باشد.

در انواع مدرن ‌تر کمتر شاهد طراحی ‌هایی از این دست هستید؛ به این دلیل که در این‌گونه فضاها سادگی بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد.

در هر صورت شما باید بدانید که لوسترهای کریستالی را در چه فضاهایی استفاده کنید که بیشترین سنخیت را با محیط داشته باشند.

محیط باز یا بسته

این دسته از لوسترها در محیط‌های بسته کاربرد دارند و معمولا در محیط‌های باز استفاده نمی‌ شوند. اینگونه فضاها تنها محیط‌ های خانگی نیستند و شامل ادارات، هتل‌ها، کافی‌شاپ‌ها و غیره نیز می‌شوند.

در هر محلی با انتخاب این نوع لوستر، فضایی لاکچری و کلاسیک ایجاد خواهد شد. مدل‌های مدرن‌تری نیز از این نوع ساخته می‌شوند؛ ولی عموما انواع کریستالی با شمایل کلاسیک طراحی می شوند.

سقف بلند یا کوتاه

به دلیل تنوع بالایی که میان انواع لوسترها دیده می شود، در بازار شاهد انواع مختلفی از مدل ‌های آویز بلند یا کوتاه هستید. با این وجود باید هنگام خرید به محل نصب لوستر نیز توجه کنید؛

به این خاطر که لوسترهای آویز بلند را نباید در اتاق‌ هایی با سقف کوتاه نصب کنید. بهتر است این لوسترهای جذاب و لاکچری را در اتاق ‌های بزرگ با سقف‌های بلند استفاده کنید.

اگر آویزها بسیار بلند باشند، گزینه‌های مناسبی برای نصب در سرسرای مجلل هتل‌ها و رستوران‌های بزرگ خواهند بود.

محیط کم‌نور یا پرنور

اهمیت نورپردازی در محیط‌های مختلف بسیار زیاد است. در محیط‌های خانگی سعی می‌شود که تا حد امکان با استفاده از نحوه چیدمان و دکوراسیون و وسایلی که انتخاب می‌شوند، فضا وسیع ‌تر نشان داده شود.

این مسئله به‌خصوص در خانه‌های آپارتمانی و کوچک بسیار کاربردی به نظر می‌رسد.

کریستال‌های به‌کاررفته در این نوع از لوسترها تراش‌‌خورده هستند. این مسئله موجب می‌شود که نورپردازی تا حد زیادی تقویت شود و جلوه زیبا و خاصی به محیط دهد.

به همین خاطر به نظر می ‌رسد که این لوسترها در محیط‌های پرنور زیبایی را چندین برابر کنند و در فضاهای کوچک و کم‌نور نیز موجب بزرگ‌تر دیده ‌شدن محیط می‌شوند.

ویژگی‌های لوسترهای کریستالی

این لوسترها با درخشش خیره‌کننده شناخته می‌شوند و به دلیل تنوعی که دارند، در فضا های کلاسیک و مدرن قابل استفاده هستند.

البته در این بازار شلوغ و پرتنوع، لازم است با ویژگی‌ های این نوع از لوستر ها آشنایی داشته باشید تا بهترین مورد را برای محیط موردنظر خود انتخاب کنید. نگران نباشید.

در ادامه ما به شما کمک می‌کنیم که با این ویژگی ‌ها آشنا شوید تا بتوانید بهترین انتخاب ممکن را داشته باشید.

نوع طراحی

در لوستر کریستالی شاخه‌‌ هایی طراحی می ‌شوند که آویزهای کریستالی به آنها متصل می‌شوند. ممکن است این شاخه‌ها از جنس برنز یا کریستال باشند.

تعداد شاخه‌ها نیز می‌تواند متفاوت باشد و ارتفاع آن‌ها نیز به نسبت آویزها تنوع خواهد داشت. با توجه به اینکه کریستال‌ها را در طرح‌های مختلفی می‌ تراشند، این مسئله زرق و برق فراوانی در فضا ایجاد می‌کند.

در این نوع لوستر روشنایی به وسیله تمامی کریستال‌های آنها بازتاب پیدا می‌کند و به اتاق ناهارخوری‌تان زیبایی و فضایی عاشقانه می‌بخشد.

لوستر کریستالی چه ویژگی هایی داشته و در کجا کاربرد دارد؟
لوستر کریستالی چه ویژگی هایی داشته و در کجا کاربرد دارد؟

قیمت

لوسترها در انواع مدرن نیز وجود دارند؛ اما انواع کلاسیک طرفداران بیشتری دارند. با این حال تمامی طرفداران این لوسترهای جذاب و لاکچری باید بدانند که انواعی که شاخه‌های برنزی دارند، قیمت بالاتری نیز خواهند داشت.

کریستال‌ها معمولا محصول کشورهای مختلفی از جمله چین، اتریش یا مصر هستند. اینکه کریستال‌ها محصول چه کشوری باشند نیز در قیمت آن‌ها موثر است.

سخن پایانی

یک دکوراسیون شیک و زیبا با لوستر کریستالی خاص‌تر و مجلل‌تر خواهد شد. این لوسترهای زینتی و پرزرق و برق شکل و شمایل متفاوتی دارند؛ اما عموما آنها را به شکل کلاسیک با شاخه‌های برنزی و آویزهای کریستالی مختلف می‌شناسند.

در این نوشته علاوه بر ویژگی ‌های این وسیله، با کاربرد هایی که در فضاهای مختلف دارد نیز آشنا شدید. پس از انتخاب مورد مناسب خود، تنها کافی است که فروشگاه معتبر و مناسبی نیز جهت خرید بیابید.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۱ / ۵. تعداد نظرات: ۲

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.