لوستر پارچه ای را برای چه فضاهایی تعبیه کنیم؟

32
۰
(۰)

لوستر پارچه ای را برای چه فضاهایی تعبیه کنیم؟: امروزه با توجه به زندگی در دنیای مدرن و تمایل افراد به برخی زیبایی ها که ریشه در جهان ماقبل مدرنیته دارد، نیاز به لوستر در دکوراسیون داخلی خانه برای افراد خوش‌سلیقه، انکارنشدنی است.

لوستر پارچه ای را برای چه فضاهایی تعبیه کنیم؟

به گزارش مجله خوگر: لوسترها انواع گوناگونی دارند. میان انواع لوسترهای موجود در بازار، لوستر پارچه ای محبوبیت منحصر به فردی دارد.

این نوع لوسترها با انواع رنگ های شاد و گیرا شناخته شده هستند. در برخی از اشکال طراحی شده، عناصر فرهنگ شرقی چین دیده می شود. البته این لوسترها تنها مختص به چنین فرهنگی نیستند و کاربردهایی گوناگونی در فضاهای مختلف دارند.

در این مقاله ما قصد داریم فضاهایی را که در آنها لوسترهای پارچه ای استفاده می شوند، برای شما توضیح دهیم. همراه ما باشید.

لوستر پارچه ای و انواع آن

لوسترهای پارچه ای انواع مختلفی دارند. برخی از افراد این لوستر ها را با نام لوستر چینی یا فانوس چینی می شناسند و برخی دیگر از این لوسترها با نام لوستر کاغذی یا آویزه یاد می کنند.

تمامی اسامی ذکر شده در بالا صحیح است؛ اما همانطور که می دانید، این لوسترها بسته به نوع کاربری شان نام هایی به خود اختصاص داده اند که در ادامه توضیح خواهیم داد.

لوسترهای چینی

این لوسترها که ریشه در فرهنگ کهن کشور چین دارند، کاربردهای زیادی در فضا های مختلف دارند.

این لوسترها از کاغذهای مستحکم و شیک طراحی و ساخته شده اند و دارای ریزه کاری هایی با رنگ های براق هستند. رنگ طلایی از جمله رنگ‌ هایی است که در این ریزه کاری ها استفاده می شود.

در فرهنگ چین از این لوسترها برای چراغانی کردن شهر یا روستا در شب ها استفاده می شده است.

همچنین در زمان جشن ها و مراسم های گوناگون فرهنگی، لوسترهای چینی که امروزه به شکل مدرن به نام فانوس چینی شناخته می شود، استفاده شده است.

علاوه بر آنچه گفته شد، چینی ها به منظور ایجاد روشنایی در داخل خانه نیز از این لوسترها استفاده می کنند. امروزه در سراسر جهان افراد خوش ذوق در دکوراسیون داخلی منزلشان از این لوسترها استفاده می کنند

. لوسترهای چینی یا فانوس چینی امروزه در انواع مختلف دیواری و آویز، طراحی‌ منحصر به فردی دارند.

این لوسترهای پارچه ای دارای دو منگوله آویزی در بالا و انتهای لوستر هستند که زیبایی این محصول را دوچندان کرده اند. در لوسترهای آویزی قابلیت آویزان شدن از سقف در انواع فضای خانه یا محل جشن وجود دارد.

همچنین لوسترهای دیواری نیز در فضای خانه ها به منظور ایجاد نور حاشیه ای استفاده می شوند.

لوستر کاغذی یا پارچه ای گرد

این لوسترها در واقع نوعی دیگر از لوسترهای پارچه ای به حساب می آیند که با نام فانوس کاغذی شناخته شده اند. در چیدمان فضای جشن ها و اتاق های نقلی یا اتاق های بزرگ از این لوستر استفاده می شود.

لوستری که در جشن ها استفاده می شود، حجم بزرگی دارد و دایره شکل است. رنگ های متنوع این لوستر جذابیت آن را چند برابر کرده است.

همچنین در انواع گوناگون این لوستر امکان نصب شمع، چراغ و فشفشه وجود دارد. شمع ها به منظور ایجاد جلوه بالنی استفاده می شوند و فشفشه برای ایجاد هیجان در جشن ها به کار گرفته می شود. نصب چراغ هم که معمول ترین مصرف در اتاق ها به حساب می آید.

لازم است بدانید برای اتاق های نقلی از ابعاد کوچک این لوستر و به صورت تکی استفاده می شود. در اتاق های بزرگ هم این لوسترها به تعداد بیشتری در قالب کوچک و نیمه بزرگ نصب می شوند.

بنابراین شما امکان این را دارید که به جز در مراسم ها و جشن ها، در آشپزخانه، اتاق خواب و نشیمن از لوسترهای پارچه ای گرد استفاده کنید.

همچنین در برخی مکان های عمومی و تجاری مدرن همچون رستوران ها و کافی شاپ ها این لوسترها حضور پر رنگی دارند.

لوستر پارچه ای را برای چه فضاهایی تعبیه کنیم؟
لوستر پارچه ای را برای چه فضاهایی تعبیه کنیم؟

لوستر پارچه ای و امکان ایجاد فضای خلاقانه

لوسترهای پارچه ای یا کاغذی این امکان را به شما می دهند که با کنار هم قرار دادن آن ها و ترکیب کردنشان با وسایل دیگر، اشکال گوناگون تزیینی را به وجود آورید.

به طور مثال لوسترهای کاغذی را تبدیل به یک گلدان کنید؛ یا در هنگام تدارک جشن تولد برای فرزندتان، شخصیت های کارتونی خلق کنید. این خلاقیت ها علاوه بر در جشن ها، برای تزیین فضای اتاق کودک یا نوجوان شما کاربرد بسیار فراوانی خواهند داشت.

نتیجه گیری…

در این مقاله با لوستر پارچه ای آشنا شدید و دریافتید که بر خلاف نامش تنها از پارچه درست نشده است. در واقع از نوعی پارچه یا کاغذ سخته شده است. شما انواع این لوسترها را می توانید در فرهنگ های گوناگون مشاهده کنید.

این لوسترها در برگزاری مراسم های فرهنگی و حتی جشن های مدرن امروزی کاربردهای چشم گیر و اثرگذاری دارند.

علاوه بر استفاده در جشن ها و مراسم ها، لوسترهای پارچه ای امکان تزیین اتاق ها و محیط های بزرگ و کوچک منزلتان را برای شما فراهم می کنند؛ به طوری که به سادگی می توانید با این لوسترها به اتاق خواب، نشیمن و حتی آشپزخانه منزلتان تنوع و زیبایی ببخشید.  برای اطلاعات بیشتر در زمینه انواع لوستر کاغذی و پارچه ای به سایت های معرفی و فروش آنلاین از جمله خوگر مراجعه کنید.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.