لوستر شش ضلعی

17
۰
(۰)

لوستر شش ضلعی: لوستر شش ضلعی در گروه لوستر های چند وجهی قرار می‌گیرند. لوستر های چند وجهی ازجمله لوستر های مدرن محسوب می شوند که امروزه مورد توجه خریداران واقع شده است.

لوستر شش ضلعی

به گزارش مجله خوگر: عمده لوستر های قدیمی به صورت رشته های آویزان با شرشره های کناری طراحی می شدند‌ که فقط در رنگ و اندازه با هم تفاوت داشتند. این نوع لوستر ها تنها برای زیبا سازی فضای خانه استفاده می شدند.

اما طراحان و سازندگان با توجه به سلیقه های مختلف همچنین ابعاد و فضا در محیط های مختلف لوستر های جدید و متنوعی را از نظر طرح و متریال به بازار ارائه داده اند. همین امر سبب سردرگمی افراد هنگام انتخاب لوستر می شود. این گفتار بر آن است به افرادی که قصد انتخاب یک لوستر مدرن را دارند، مشاوره کاربردی ارائه دهد‌.

لوستر مدرن

همانطور که از نامش پیداست، از جدید ترین سبک ها و طرح های امروزی بهره مند است که اغلب برای خانه هایی با طراحی شیک و نوین در نظر گرفته می شود‌.

تولیدکنندگان در طراحی آنها از ظاهر بسیار پیچیده و شلوغ دوری می کنند. تلاش بر این است حس کلی که لوستر در محیط ایجاد می کند، توأم با سادگی باشد. در ساخت این نوع لوسترها خبری از حجم زیاد کریستال‌، تنوع رنگ بدنه‌، لامپ و مواردی از این قبیل نیست. لوستر های مدرن با طرح های پر زرق و برق و شلوغ نیز دیده می‌شوند.

برای لوستر های مدرن متریال خاصی در نظر گرفته نمی شود‌؛ به عنوان مثال غالب لوستر های کلاسیک از جنس برنز ‌یا چوب هستند؛ اما لوستر های مدرن از این قاعده پیروی نمی‌کنند.

این امکان وجود دارد که در ساخت لوستر چند ضلعی از هر جنس و ماده ای نظیر فلز‌، پلاستیک‌، شیشه‌، چوب و گاهی برای زیبا و کم کردن وزن لوستر از کاغذ استفاده شود‌.

لوستر شش ضعلی در شکل های هندسی‌، نامنظم‌، نا متقارن‌ ، بسیار ساده و مینیمال‌، چند ضلعی‌، منحنی و… طراحی می شود.

لوستر های چند وجهی

لوسترهای چندوجهی با داشتن شکل های هندسی مشابه یا متفاوت‌، برای دکوراسیون منازلی که لوازم و مبلمان آنها مدرن و امروزی است‌، گزینه ای ایده آل به شمار می رود.

برای طراحی این گونه از نورافشان ها شکل هندسی مورد نظر را در ابعاد مختلف حجم می دهند. ساده ترین مثال آن یک مکعب است که اضلاع آن توسط میله هایی به رنگ دلخواه ساخته شده است.

این لوستر ها دارای انواع تک شعله و چند شعله هستند. این نوع المان ها با بدنه فلزی و سبک خاص طراحی باعث می شود در عین ظرافت و کارآیی‌، ‌از استحکام و دوام بالایی برخوردار باشد‌.

این نوع از آویز های سقفی برای تزیین سالن پذیرایی‌، فضاهای داخلی‌، آشپزخانه‌، اتاق خواب و همچنین برای سالن های همایش مناسب است؛ پس می توانید چنین لوستری را برای هر بخشی از خانه خود برگزینید. تنها مسئله قابل توجه در خرید چنین لوستری‌، ابعاد فضای مورد‌نظر و ارتفاع لوستر است.

لوستر شش ضلعی بسته به جنس متریال به کار برده شده در ساخت‌، برای سقف های مختلف به کار برده می شود‌؛ اما معمولا برای مکان هایی با استحکام کمتر کاربرد دارد‌.

لوستر شش ضلعی
لوستر شش ضلعی

آویز اشکال هندسی

شکل هندسی در نظر گرفته شده را با میله هایی از جنس دلخواه ساخته و درون آن یک لامپ به رنگ دلخواه نصب می‌کنند. این نوع از آویزها در عین سادگی بسیار زیبا هستند.

یک ایده دیگر این است که طراحان نوعی شکل هندسی را در نظر می گیرند و با میله هایی از جنس دلخواه و چراغ های LED‌، سه سایز مختلف از شکل مورد‌نظر را می سازند. ویژگی جالب چنین لوستر مدرنی‌، تغییر‌پذیری آن است.

برای هدایت روشنایی به هر سمت، میله نور لوستر را به دلخواه خودتان به سمت خارج‌، درون یا بالا بچرخانید‌. همچنین ‌هنگام حضور مهمان لوستر را به صورت طبقه ای و منظم قرار دهید.

لوستر مدرن ، کاربردی برای اجاره نشین ها

اگر اجاره نشین هستید یا از آن دست افرادی هستید که مدام خانه خود را عوض کرده و تغییر مکان می دهند‌، در انتخاب لوستر دقت بیشتری داشته باشید. در این مواقع کالایی را انتخاب کنید که مطمئن هستید در خانه بعدی خود قابل استفاده است.

همانطور که اشاره کردیم لوستر های مدرن با طراحی ساده و زیبا‌، به نحو احسن توانایی زیباتر کردن هر بخش از خانه را دارند‌. باتوجه به چنین نکته ای‌، پیشنهاد ما به افرادی که مکررا نقل مکان می کنند، انتخاب یک لوستر سبک مدرن است‌.

لازم است ذکر شود این نوع از لوسترها به دلیل طراحی ساده به راحتی قابل باز و بسته کردن و حمل و نقل آسان هستند.

سهولت در شستشو

بسیاری از افراد برای نظافت لوسترها از آب یا حلال های قوی استفاده می کنند. اما این امر به کیفیت این چلچراغ های جادویی آسیب می زند. فقط کافی است دستمال نرم را مرطوب کنید و تمام قسمت های لوستر را با آن تمیز کنید. اما دررابطه با لوسترهای چندضلعی این امر به راحتی انجام می شود.

کلام آخر

در این گفتار بر آن شدیم شما را با لوستر شش ضلعی و کاربرد آن در بخش های مختلف آشنا کنیم. این نوع لوستر ها از جمله لوسترهای مدرن محسوب می شوند که به دلیل سبک زندگی که افراد برای خود تعریف کرده اند، مورد استقبال زیادی واقع شده است.

لوسترهای چند ضلعی به فضا زیبایی و شکیل بودن خاصی را می بخشد و اغلب برای خانه هایی با ابعاد گسترده کاربرد دارد. اگر قصد خرید لوستر چند ضلعی را دارید‌ و در این باره اطلاعات کافی ندارید، خوگر در این زمینه همراه شماست که به بهترین انتخاب نائل آیید.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.