لوستر ال ای دی چه مزیتی نسبت به سایر لوسترها دارد؟

49
۰
(۰)

لوستر ال ای دی چه مزیتی نسبت به سایر لوسترها دارد؟: در نبود نور همه چیز تیره و تار است. در هر محیطی نحوه نورپردازی جلوه خاصی در فضا ایجاد می‌کند. به عنوان مثال نور ملایم فضا را رویایی و آرامش‌بخش خواهد کرد.

از طرفی فضای پرنور نیز برای محیط‌های کوچک یک مزیت بزرگ به شمار می‌رود. بنابراین نورپردازی نقش بسزایی در زیبایی و انرژی‌ای که محیط القا می‌کند، خواهد داشت.

لوستر ال ای دی چه مزیتی نسبت به سایر لوسترها دارد؟

به گزارش مجله خوگر: لوسترها وسایلی هستند که جهت نورپردازی در محیط استفاده می‌شوند. البته انواع مختلفی از این وسیله وجود دارد و علت تنوع آن نیز سبک‌های متفاوتی است که امروزه در چیدمان‌ها دیده می‌شود.

لوستر ال ای دی از جمله لوسترهای جدیدی است که در این نوشته قرار است به مزیت‌های آن اشاره شود.

علت استفاده از لوستر ال ای دی

تکنولوژی‌های جدید هر روز راه‌های جدیدی جهت زیبایی هرچه بیشتر محیط و دکوراسیون فراهم می‌کنند. لوستر ال ای دی از جمله جدیدترین انواع لوازم دکوراتیو محسوب می‌شود.

این نوع از لوسترها کاملا به سقف متصل می‌شوند؛ به همین علت نیز با نام دیگری همچون سققی یا کفی نیز شناخته می‌شوند.

درست است که استفاده از لوازم جدید همیشه برای مشتریان جذاب است اما این نوع از لوسترها مزایا و کاربردهای ویژه‌ای دارند که آن‌ها را از موارد مشابه متمایز می‌کند. تمامی این موارد در تیترهای زیر گنجانده شده‌ است.

مصرف برق پایین

لامپ‌های ریز ریسه‌ای که در داخل سینی استیل این لوسترها قرار می‌گیرند، مصرف برق بسیار پایین نسبت به لامپ‌های دیگر دارند. طبق اندازه‌گیری به دست آمده، حدود هر ۳۰ عدد از این لامپ‌ها تنها یک وات برق مصرف می‌کنند.

شاید در فضاهای کوچک این تفاوت چندان فاحش نباشد؛ با این وجود در محیط‌های بزرگ که احتیاج به نورپردازی زیادی دارند، این امکان وجود دارد که با مصرف برق کمتر به بهترین شکل ممکن محیط را نورپردازی کنید.

این مسئله در دراز مدت قطعا در هزینه‌های کلی شما تاثیرگذار خواهد بود.

امکان کنترل از راه دور

تا قبل از ورود آویزهای ال ای دی به بازار، امکان تنظیم نور لوستر به وسیله کنترل از راه دور وجود نداشت.

از آن جهت که این ویژگی در برخی از مدل‌ها با پخش موسیقی نیز همراه بود، نظر تعداد زیادی از مشتریان به خصوص سلایق جوان‌تر را به خود جلب کرد. در هر صورت استفاده از کنترل از راه دور علاوه بر زیبایی، موجب سهولت در استفاده نیز می‌شود.

تنوع بالا در شکل و رنگ

سال‌های نخست ورود لوسترهای ال ای دی به ایران، لامپ‌ها به صورت تک رنگ بودند و به نام هایپاور شناخته می‌شدند. نور آن‌ها یخی بود و به وسیله ترانسی که در پشت لوستر قرار داشت، روشن می‌شدند.

با گذشت زمان، این دسته از لوسترها نیز تنوع پیدا کردند و به همراه لامپ‌های مولتی کالر به بازار عرضه شدند. در این دسته از لوسترهای ال ای دی، امکان تغییر رنگ به صورت قرمز، آبی و بنفش وجود دارد.

درضمن امکان ثابت کردن رنگ و رقص نور نیز وجود دارد. این مدل‌ها نیز با ترانس کار می‌کنند، اما ترانس آن‌ها با ال ای دی‌های هایپاور متفاوت است.

این تنوع بالا در رنگ لامپ‌ها در لوسترهای ال ای‌ دی به مشتریان معرفی می‌شد که در نوع خود جالب توجه و خاص بود و زیبایی‌ای به محیط می‌داد که تا پیش از این بی‌سابقه بود.

طراحی این وسیله به این شکل است که لامپ‌های بسیار ریز ال ای دی روی سینی کفی قرار می‌گیرند. این سینی‌ها اغلب از جنس استیل هستند و در اشکال مختلف بیضی، گرد، مستطیل و مربع طراحی می‌شوند.

بنابراین در این مورد نیز تنوع وجود دارد. این تنوع بالا علاوه بر زیبایی بیشتر، امکان استفاده اکثر سلایق از این لوستر را نیز فراهم می‌کند.

امکان تعویض ترانس و لامپ

اندکی پس از اینکه خرید لوسترهای ال ای دی رواج پیدا کرد، اشکالاتی در استفاده از این وسیله به وجود آمد. گاهی در اثر روشن بودن طولانی مدت لوستر، ترانس یا لامپ‌های ال ای دی می‌سوختند.

در نتیجه، افراد تصور می‌کردند که این لوسترها ماندگاری لازم را ندارند و خیلی زود از رده خارج خواهند شد؛ اما اندکی بعد، این وسایل به همراه گارانتی به مصرف کنندگان عرضه شدند.

ضمن اینکه در حال حاضر لوازم و لامپ‌های این لوسترها در اکثر فروشگاه های الکتریکی‌ موجود است و از این بابت نیز نگرانی خاصی وجود ندارد.

لوستر ال ای دی چه مزیتی نسبت به سایر لوسترها دارد؟
لوستر ال ای دی چه مزیتی نسبت به سایر لوسترها دارد؟

سخن پایانی

نور نقش مهمی در زیبایی محیط و احساسی دارد که از آن دریافت می‌شود. لوسترها از این بابت اهمیت دارند که منبع تامین‌کننده نور هستند و بخش مهمی از دکوراسیون نیز به شمار می‌روند.

در نتیجه هماهنگ با چیدمان اصلی انتخاب می‌شوند و تنوع زیادی نیز در انواع آن وجود دارد.

لوستر ال ای دی از جمله مدل‌های جدید و پرطرفداری است که در این نوشته به مزیت‌های آن اشاره شد.

امکان کنترل از راه دور، مصرف برق پایین، تنوع در شکل سینی‌ها و رنگ لامپ‌ها و جلوه‌های ظاهری خاص همچون رقص نور یا ثابت ماندن نورهای رنگی و امکان تعویض قطعات لوستر، از جمله این مزایا هستند.

با توجه به اهمیت کیفیت لامپ‌ها و ترانس این نوع از لوسترها، باید از فروشگاه‌های معتبر این وسیله را تهیه کنید.

امروزه بسیاری از این فروشگاه‌ها همچون خوگر به صورت آنلاین و بدون مراجعه حضوری نیز محصولات متنوع و باکیفیتی را در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهند.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.