فانتزی بازی در اتاق کار خانگی

0 72
۵
(۱)

شیوع ویروس کرونا، تغییرات گسترده‌ای در شرایط زندگی ما به وجود آورده است. دورکاری و کار کردن در خانه برای شرکت‌ها یکی از نتایج مثبت آن است که پذیرش فرهنگ فریلنسری یا همان کار در خانه را برای جامعه کاری ما آسان کرده است.

با افزایش دورکاری و کار در خانه، بیشتر کارمندان نیاز به محیطی مخصوص برای کار کردن در خانه دارند و همه به دنبال راهکاری برای ایجاد شرایط کاری در خانه هستند. در این میان برخی ایده‌ها در چیدمان اتاق کار نه تنها به راحت‌تر کردن شرایط برای کار در خانه اهمیت می‌دهند بلکه با نوعی فانتزی و ابزارهای سرگرمی هم همراه هستند. در این مطلب ایده‌هایی جذاب برای ایجاد محیط کاری متفاوت در خانه را تماشا می‌کنیم.

۷ ایده‌ خلاقانه برای طراحی محیط کار در خانه

در این بخش چند ایده جذاب و دوست‌داشتنی برای افرادی که سبک فریلنسری یا دورکاری را برای خود انتخاب کرده‌اند را معرفی می‌کنیم. اگر بتوانید هر کدام از این ایده‌ها را برای خود اجرا کنید، محیط کاری شاد و متنوعی در خانه خواهید داشت که در کنار کار کردن، تمرکز و آسایش بیشتری تجربه خواهید کرد.

۱.از صندلی‌های اداری فاصله بگیرید

معمولا برای میز کار در خانه به دنبال یک صندلی اداری هستیم که فضای کمی را اشغال کند و متناسب با ارگونومی بدن باشد. در یک ایده جالب، فریلنسر از صندلی اداری استفاده نکرده است و راحت‌ترین صندلی که متناسب با دکوراسیون اتاق بوده است را برای میز کار خود در نظر گرفته است. مسلما نشستن روی چنین صندلی برای ساعت‌های طولانی، خستگی زیادی را به شما تحمیل نمی‌کند. این چیدمان اتاق کار فضایی متفاوت از فضای رسمی اداری را برای شما ایجاد می‌کند که از نظر روانی هم خستگی کمتری را به همراه دارد.

 

۲.طراحی‌های عجیب برای میز کار در خانه

بعد از صندلی، میز مهم‌ترین بخش یک اتاق کار است. میزهای متنوعی در بازار وجود دارد که بسته به فضا، جنس میز و نوع کارایی آن طراحی می‌شود. داشتن یک میز کار عجیب می‌تواند فضای اتاق کار را تغییر دهد و از حالت کسل‌کننده خارج کند. در زیر چند ایده متفاوت برای طراحی میز کار را مشاهده می‌کنید.

از صندلی‌های اداری فاصله بگیرید

طراحی‌های عجیب برای میز کار در خانه

طراحی‌های عجیب برای میز کار در خانه

طراحی‌های عجیب برای میز کار در خانه

طراحی‌های عجیب برای میز کار در خانه

۳.با کاغذدیواری به اتاق کارتان جان ببخشید

کاغذدیواری‌ها یکی از عناصر تزیین دیوار هستند. حال که قرار است در اتاق خود و به‌تنهایی هشت ساعت کاری را پر کنید، بهتر است با انتخاب یک کاغذ دیواری منحصربه‌فرد برای یکی از دیوارها اشتیاق بیشتری برای کار کردن، در خود به‌وجود آورید. تصور کنید قرار است در اتاقی که با طرح کاغذ دیواری ترسیم شده در تصویر زیر کار کنید، آیا چنین طرحی اشتیاق را در شما به وجود نمی‌آورد؟

با کاغذدیواری به اتاق کارتان جان ببخشید

۴.فضاهای بلااستفاده در خانه را برای اتاق کار پیدا کنید

همیشه به دنبال یک اتاق مخصوص برای انجام وظایف فریلنسری نباشید. اگر اتاق مخصوص برای خود ندارید، کمی با دقت در خانه جست‌وجو کنید و فضایی که بلااستفاده است را به‌عنوان اتاق کار انتخاب و چیدمان اتاق کار را در آن فضا انجام دهید. مثلا در تصویر زیر با رنگ‌کردن دیوارها و گذاشتن یک در شیشه‌ای، فضایی که کاربرد چندانی نداشته است را به اتاق کار تبدیل کرده‌اند. 

فضاهای بلااستفاده در خانه را برای اتاق کار پیدا کنید

شما می‌توانید فضای زیرپله‌ها یا فضای بین پاگرد پله‌ها در خانه دوبلکس، بخشی از بالکن یا حتی تورفتگی کوچک خانه را به‌عنوان اتاق یا فضای کار در نظر بگیرید.

۵.میز کار همیشه مرتب برای فریلنسرهای منظم

یکی شدن فضای کار با فضای خانه، ضرورت نظم و مرتب بودن میز کار را بیشتر کرده است. اما کمتر پیش می‌آید که بعد از هشت ساعت کار و تمرکز ذهنی، حوصله کافی برای مرتب کردن اتاق کار را داشته باشیم. چه چیزی بهتر از یک طراحی خلاقانه برای میز کار که در چند ثانیه، اتاق را مثل اول صبح مرتب می‌کند.

میز کار همیشه مرتب برای فریلنسرهای منظم

میز کار همیشه مرتب برای فریلنسرهای منظم

میز کار همیشه مرتب برای فریلنسرهای منظم

۶.تبدیل میز کار به تخت‌خواب

هیچ‌چیز دلپذیرتر از استراحت چند دقیقه‌ای نیمروزی برای شارژ کردن انرژی لازم تا پایان ساعت اداری نیست. حال که قرار است اتاق کار را به خانه بیاورید، چه بهتر که بتوانید برای چند دقیقه روی تخت دراز بکشید و خستگی را از تن به‌ در کنید. شاید یکی از میزهای زیر نیاز اساسی هر فریلنسری باشد که باید در چیدمان اتاق کار از آن کمک بگیرد:

تبدیل میز کار به تخت‌خواب

تبدیل میز کار به تخت‌خواب

۷.کار کردن در کنار آتش شومینه

حتما شما هم متوجه شده‌اید که نگاه‌کردن به آتش سرگرم‌کننده است و کمک می‌کند با عمیق شدن در یک موضوع، خلاقیت بیشتری برای حل کردن مشکل داشته باشید. تصور کنید در اتاق کارتان یک شومینه همیشه روشن در فصل سرما دارید که چراغ ذهنتان برای پیدا کردن ایده و راهکارهای مختلف همیشه روشن بماند. طراحی و اجرا کردن یک شومینه ساده می‌تواند با هزینه کمی اجرایی شود ولی تاثیر زیادی در راندمان کاری شما داشته باشد.

کار کردن در کنار آتش شومینه

برای افزایش راندمان، اتاق کارتان را فانتزی کنید

در بالا ایده‌های جدید و جذابی برای چیدمان اتاق کار در خانه را به شما نشان دادیم. برخی از این ایده‌ها بسیار ساده هستند و اجرایی کردن آن‌ها کار چندان دشواری نیست؛ پس سعی کنید بسته به فضا و امکاناتی که در اختیار دارید و البته به کمک خلاقیت خودتان با این ایده‌ها، فضای کارتان را در خانه متفاوت کنید. شاد بودن محیط کار می‌تواند بر انرژی بیشتر شما برای کار و در نتیجه افزایش راندمان اثر بگذارد.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۵ / ۵. تعداد افراد امتیاز دهنده: ۱

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد