قانون شکنی همیشه هم بد نیست!

5
۵
(۱)

باور رایج در جامعه به ما می‌گوید هر چه دکوراسیون منزل ما جدیدتر و قیمتی ‌تر باشد ما آدم‌ های باسلیقه تری هستیم!!! اینها موضوعاتی بود که مدت‌ های مدیدی فکر من را درگیر خود کردند. وقتی برای نخستین بار منزل شخصی خود را داشتم و آن را با وسایل اولیه‌ مورد نیاز زندگی تجهیز کردم با خود گفتم: حالا وقتش است. بعد از این همه تصور و تخیل، حالا وقت عمل است و می دانید نتیجه چه شد؟ نتیجه یکی از لذتبخش ترین جمله‌ هایی بود که در تمام عمر شنیدم. حرفی که دوستی (که خود طراح داخلی بود) به من زد. او به محض ورود به اتاق پذیرایی منزل من با شور و هیجان فراوان گفت: فوق العاده است تا به حال در این شهر دکوراسیون خلاقانه ای مثل دکوراسیون خانه‌ شما ندیده بودم!!!

دکوراسیون خلاقانه

گاهی می توانید به جای خریدن سفارش دهید و بسازید

گاهی اوقات ممکن است بسیاری از وسایل موجود در بازار گران تر از توان مالی ما باشد یا این امکان وجود دارد به دنبال ایده و یا طرحی باشیم که در بازار یافت نمی شود. حتما بارها پیش آمده که مدلی را می پسندیم اما آن کالا در رنگ مورد علاقه ما موجود نیست.

باید بگویم که ناامید نشوید. بسیاری از کالاها را می توان ساخت. کارگاه های بسیاری در تمامی شهرها وجود دارند که می توانند به شما برای انجام یک دکوراسیون خلاقانه کالای مورد نظرتان را با قیمتی مناسب و منصفانه بسازند.

در حقیقت خود من نیمی از اثاثیه‌ منزل را طبق سلیقه‌ خود سفارش داده‌ ام. وقتی من این موضوع را با دوستانم مطرح کردم به‌ سختی باورشان شد و متوجه شدم که همگی آنها بر این عقیده هستند که ساختن بسیار گران ‌تر از کالای آماده در بازار تمام می‌شود. این کار به خصوص در کالاهای تکمیلی نظیر کوسن، تابلو و …هم امکان پذیر است و هم مقرون به صرفه! می‌توانید امتحان کنید امتحانش مجانیست!

دکوراسیون خلاقانه

سلایق و علایق: عامل اصلی در انتخاب تم

هر فردی در زندگی علاقه‌مندی‌ های مخصوص به خود را دارد. این علایق می‌تواند ورزشی، سینمایی، کاری و… باشد. شما ممکن است عاشق باغبانی و پرورش گل باشید یا یک کلکسیونر حرفه‌ای و کاربلد. ممکن است عاشق ریاضیات و حساب ‌و کتاب باشید و یا یک نقاش که زندگی ‌اش در میان رنگ و قلم و بوم می‌گذرد.

سؤال این است که چرا از این علاقه‌مندی ‌ها برای داشتن یک دکوراسیون خلاقانه بهره نبریم؟ چرا به تصورات و رویا‌هایمان نمود فیزیکی نبخشیم؟ برای این کار راه‌ های متفاوت و زیادی وجود دارد. در این مقاله ما تنها قسمت کوچکی از این ایده را برای شما شرح می‌دهیم. قسمتی که امیدواریم بتواند جرقه‌ کوچکی برای کارهای بزرگ در ذهن شما به وجود آورد.

آیا تا به ‌حال به این فکر کرده‌اید که داشتن و تماشای یک تابلوی دیواری یا چیزی که من آن را اصطلاحاً یک تابلوی دیواری می‌نامم، یک دیوار و حتی یک اتاق با آرایه خاص و تم مرتبط با علایق فردی شما می‌تواند همواره حس خوبی در شما به وجود آورد؟ گویی قسمتی از عشق، و علاقه ‌تان را به فضای اطراف منتقل کرده و آن را مطابق میل خود تغییر می‌دهید. این امر می‌تواند نقش به سزایی در ایجاد روحیه‌ مثبت در محیط داشته باشد.

دکوراسیون خلاقانه

رنگ، رنگ و باز هم رنگ

استفاده از رنگ‌های متنوع شاید گاهی ترسناک به نظر بیاید اما باید بگویم که این ترس بی‌مورد است. عادت دیرینه ما ایرانی‌ها سِت کردن رنگ تمامی وسایل با یکدیگر است. اما گاهی کمی سنت‌ شکنی بد نیست.

اگر لازم می‌بینید در یک اتاق یک دیوار رنگین‌ کمانی داشته باشید پس داشته باشید! اگر دلتان یک اتاق سبز جنگلی با شکوفه‌ های نارنجی می‌خواهد پس بروید سمتش و انجامش دهید! اگر رنگ گلدان‌ های لب پنجره‌ تان با رنگ پرده‌هایتان همرنگ نبود خب بگذارید که نباشد مطمئن باشید با قرار دادن دو سه تابلو با هارمونی رنگ یکسان یا داشتن حتی یک دکوری همرنگ می‌توانید تا حد زیادی توازن را برقرار سازید.

گاهی ایجاد تضاد و حتی چندگانگی در رنگ‌ های قسمتی از منزل می‌تواند سردی محیط را تا حد زیادی بشکند. حواسمان باشد که سلیقه ما عامل اصلی و اول در دکوراسیون منزلمان است. آن‌ را سرکوب نکنیم!

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۵ / ۵. تعداد نظرات: ۱

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.