قالیچه کنفی را چگونه در دکوراسیون به کار ببریم؟

17
۰
(۰)
الیاف طبیعی
الیاف طبیعی

قالیچه کنفی در دکوراسیون

اگر برای محدوده ای که فضای بسیار پر رفت و آمدی دارد، مثل اتاق نشیمن یا لابی به دنبال قالیچه می گردید، قالیچه کنفی گزینه بادوامی به نظر می رسد. کنف در استفاده هر روزه بسیار مقاوم است. البته قالیچه کنفی چون از الیاف گیاهی بافته می شود برای محیط های مرطوب مناسب نیست.

کنف از الیافی طبیعی از جنس گیاه کتان هندی ساخته می شود و در دنیای دکوراسیون خانگی در قالیچه ها تا پارچه مبلی و لوازم دکوری کاربرد دارد. گیاه کنف برای نخستین بار در بنگلادش و هند شناسایی شد. رنگ قهوه ای کنف علاوه بر جلوه زیبا استتار کننده لکه ها هم هست. کنف به راحتی قابل جارو کشیدن است و با کمی آب و صابون تمیز می شود. علاوه بر این، محصولات کنفی کاملا مقرون به صرفه، با جیب خریداران سازگار و همچنین تجدید پذیر و قابل تجزیه زیستی هستند.

لایه بندی قالیچه کنفی

لایه بندی قالیچه کنفی

لایه بندی قالیچه کنفی در دکوراسیون

قالیچه های کنفی را بسیاری از افراد در دکوراسیون ساحلی به کار می برند اما این قالیچه ها می توانند تکمیل کننده سبک های مختلف دیگر نیز به حساب آیند؛ از مدرن گرفته تا سنتی. یکی از روش های جالب برای استفاده از قالیچه های کنفی ترکیب آن با قالیچه های دیگر است. به عنوان مثال، اگر قالیچه با طرحی ساده دارید می توانید با استفاده از یک قالیچه بزرگتر کنفی در زیر آن توازن ایجاد کنید.

لایه به لایه گذاشتن قالیچه ها برای محدوده های بزرگ اتاق نشیمن بسیار کارآیی دارد و برای ورودی خالی از فرش نیز عالی به نظر می رسد و حتی برای کنار تخت خواب نیز گوشه دنج و راحتی ایجاد می کند. همچنین لایه لایه گذاشتن قالیچه کنفی راهی مناسب برای ایجاد محدوده ای مشخص در فضاهای باز است که بتوان رویش صندلی معلق گذاشت. در کل، طراحان داخلی از این تکنیک برای چشم نوازتر کردن محیط استفاده می کنند.

سبک طرح دار

سبک طرح دار

سبک طرح دار را امتحان کنید

گیاه طبیعیکنفبه رنگ قهوه ای خاکی است اما قالیچه های رنگارنگی باترکیبی از کنف های رنگی مختلف نیز تولید می شوند. استفاده از این قالیچه ها روشی آسان و کاربردی برای اضافه کردن زیبایی به فضای اتاق است. به ویژه اگر دکوراسیونی با رنگ خنثی داشته باشد.

قالیچه کنفی مصنوعی

قالیچه کنفی مصنوعی

قالیچه کنفی مصنوعی آری یا نه؟

یکی از مشکلات قالیچه های کنفی این است که الیاف آنها کنده می شود؛ بنابراین، بهتر است قالیچه کنفی انتخاب کنید که مطمئن باشید صد در صد طبیعی است. اما اگر قالیچه کنفی شما به طور کامل گیاهی نیست آن را در اتاقی با کف پوش رنگ روشن بیاندازید تا به کنده شدن و فرسودگی قالیچه چندان قابل توجه نباشد. استفاده از لایه زیرین مخصوص قالیچه نیز کمک می کند تا کمتر شاهد از هم پاشیدگی قالیچه کنفی باشید.

گیاه طبیعی کنف به رنگ قهوه ای خاکی است اما قالیچه های رنگارنگی باترکیبی از کنف های رنگی مختلف نیز تولید می شوند. استفاده از این قالیچه ها روشی آسان و کاربردی برای اضافه کردن زیبایی به فضای اتاق است. به ویژه اگر رنگ خنثی داشته باشد.

منبع: خوگرنیوز

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed.