عکس دکوراسیون داخلی

4
۰
(۰)
صنعت دیجیتال شدیدا در کشورهایی نظیر چین رو به گسترش است.پایگاه cloud DCS مخفف (DATA CENTERS SERVICES ) نقشی اساسی در گسترش و ارائه ی خدمات اینترنتی به مراکز داده نظیر ALIBABA,QQ,BAIDU ایفا می کند.دولت چین تخمین زده است که تا سالهای آینده ،کاربران اینترنت این کشور به بیش از ۱ میلیارد نفر خواهند رسید.این تعداد کاربر آنلاین ،چین را به بزرگ ترین بازار آنلاین دنیا تبدیل خواهد کرد.
شرکت طراحی arboit (با مسئولیت محدود) واقع در هنگ کنگ در اواخر سال ۲۰۱۳ مسئولیت طراحی دفتر مرکزی DCS واقع در ساختمانی در نانشا چین را بر عهده گرفت.جزایر «نانشا» در دریای جنوبی چین قرار گرفته و از نظر مسیر کشتیرانی وبهره مندی از ذخایر غنی، حائز اهمیت بسیار است . جزایر نانشا به سرعت در حال پیشرفت می باشد.پیش بینی شده است که نانشا به یک مرکز فناوری در مقیاس بزرگ و نیز بندری در سطح جهانی تبدیل خواهد شد.برای دفتر مرکزی فضاهایی نظیر اتاقهای کار،اتاقی شامل هزاران سرور،فضاهایی مخصوص مشتریان و نیز فضایی به عنوان شو روم برای نمایش خدمات و امکانات و سوابق شرکت،غرفه های ویدیویی تعاملی،میزهایی جهت نمایش مدلهای معماری آینده DCS طراحی شده است.
شرکتهای ارائه دهنده ی سرویسهای اینترنتی به دلیل ماهیت انتزاعی خدمات اینترنتی به ندرت به دنبال استفاده از تصویر تجاری مخصوص به خود هستند . شرکت ARBOIT با بهره گیری مطلوب از این نقیصه و با هدف نمایش نام شرکت به شکلی متفاوت و برجسته در بازار رقابتی IT در چین به طراحی و دیزاین فضاها پرداخته است. هدف نهایی در این پروژه بیان نقش و جایگاه اینترنت به عنوان عاملی مهم در زندگی و جامعه به زبانی مجازی است .

در دیزاین داخلی برای استفاده از نام شرکت از ابر و تم ملایم آبی رنگ که ابرها در آن شناور هستند استفاده شده است.طراحی دیزاین ابری سقف به کمک سقفهای کشسان با نورپردازی ملایم انجام شده است.این دیزاین ابری علاوه بر اینکه عنوان شرکت را دربرگرفته است استعاره ازشبکه یا شبکه‌ای از شبکه‌های وسیع مانند اینترنت است که کاربر معمولی از پشت صحنه و آنچه در پی آن اتفاق می‌افتد اطلاع دقیقی ندارد (مانند داخل ابر) در نمودارهای شبکه‌های رایانه‌ای نیز از شکل ابر برای نشان دادن شبکهٔ اینترنت استفاده می‌شود.تم آسمان در کف حسی جدید و تجربه نشدنی شبیه راه رفتن روی ابرها را تداعی می کند.

دلیل تشبیه اینترنت به ابر در این است که اینترنت همچون ابر جزئیات فنی‌اش را از دید کاربران پنهان می‌سازد و لایه‌ای از از انتزاع رابین این جزئیات فنی و کاربران به وجود می‌آورد. به عنوان مثال آنچه یک ارائه‌دهندهٔ خدمات نرم‌افزاری رایانش ابری ارائه می‌کند، برنامه‌های کاربردی تجاری آنلاین است که از طریق مرورگر وب یا نرم‌افزارهای دیگر به کاربران ارائه می‌شود. نرم‌افزارهای کاربردی و اطلاعات، روی سرورها ذخیره می‌گردند و براساس تقاضا در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. جزئیات ازدید کاربر مخفی می‌مانند و کاربران نیازی به آشنایی یا کنترل در موردفناوری زیرساخت ابری که از آن استفاده می‌کنند ندارند.

 

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed.