عکس اتاق خواب

14
۰
(۰)

بتن که یکی از پر کاربردترین مصالح ساختمانی است به علت دارا بودن خواص و ویژگی های ممتاز و نیز در دسترس بودن مصالح آن، پس از آب، پرمصرف ترین ماده روی زمین به شمار می رود. بتن در همه جا موجود است و در یکصد سال اخیر، استفاده از آن در ساخت بناهای مسکونی و اداری، پیاده روها، راه ها و جاده ها و نیز انواع مختلف ساختمان های فنی عملکردی از قبیل کارخانه ها، پارکینگ ها، متروها، فرودگاه ها، پل ها، سدها، سیلوها،سازه های دریایی، رآکتورهای اتمی و سازه های مقاوم در برابر انفجارات و زلزله، مقبولیتی همگانی پیدا کرده است.امروزه از این ماده به شکلی گسترده در دکوراسیون داخلی نیز استفاده می شود.

بتن یک ماده متناقض است. بتن با اینکه تداعی کننده مفهوم سختی است، لیکن در ابتدای فرآیند اختلاط مواد تشکیل دهنده اش،نرم و روان است. اگرچه بتن، بر اساس تعریفی که از آن سراغ داریم، یک ماده پیوندی و چندرگه است که از اختلاط سیمان، آب، ماسه و مصالح دانه ای معدنی از قبیل شن یاسنگریزه به دست می آید، اما معمولا به عنوان یک ماده یکپارچه و دارای شخصیت مستقل در نظر گرفته می شود.
شخصیت مصالح سرد و بی روحی چون بتن در ترکیب با یک ماده طبیعی مثل چوب ، خود را شاخص و جذاب می کند. ضمنا رنگ خاکستری بتن یک رنگ خنثی است و ترکیب آن با رنگ طبیعی چوب، کامل و زیبا می شود.رنگ خاکستری بتن هر چقدر به سیاه نزدیک تر می شود مرموزتر و دراماتیک تر شده و هرچه به نقره ای و سفید نزدیک می شود روشن تر و زنده تر می گردد.
علاوه بر چوب ، می توان از تصاویر ، نقاشی ها و مجسمه ها و یا مبلمان رنگی برای شکستن دکوراسیون سرد و بی روح بتنی، استفاده کرد و یا به کمک یک نورپردازی گرم ، فضایی ، صمیمی تر و جذاب تری ایجاد نمود.
دیوارهای پهن شیشه ای و پنجره هایی بزرگ که رو به یک فضای سبز باز می شوند نیز می توانند نمای خاکستری و مرده داخل ساختمان را تغییر داده و حس و حالی رمانتیک در فضا ایجاد نمایند.
منبع:www.designrulz.com

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.