طراحی مفهومی خانه dalian

0 36
۵
(۱)

طراحی جزئیات بخش نهایی قبل از تولید یک محصول است و بر روی ریزترین جزئیات هم دقت می شود تا محصولی که به خط تولید می رسد مشکلی نداشته باشد.هنگامی که یک محصول مرحله تولید ایده را می گذراند، کافی است تعدادی طرح توسط طراح ومدیریت برای بدست آوردن جزئیات کار ایجاد شود.این کار در نرم افزار اتوکد و با یک مدل سه بعدی به نمایش درمی آید. این مدل تمام جزئیات لازم را ندارد، بنابراین مشخص نیست که محصول کارایی خواهد داشت یا خیر.طرح سه بعدی به مدیر این آگاهی را می دهد که آیا این ایده قابلیت رسیدن به مرحله تولید را دارد یا خیر؟
هنگامی که یک مفهوم موجود در ذهن یک طراح در قالب یک مدل سه بعدی قرار می گیرد و از طرف مدیریت تایید می شود ، وقت به دست آوردن جزئیات ظریف است.این مرحله ای است که در آن طراح طوری همه جزئیات ظریف را در نظر می گیرد که مطمئن شود این محصول در نهایت در مرحله تولید قرار گرفته است.تمام این مراحل در طراحی مفهومی یک ساختمان نیز وجود دارد.طراحی خانه dalian نوعی طراحی مفهومی و شبیه مجسمه است که توسط دفترتحقیقات مقدماتی انجام شده است.

این محل اقامت،سازه ای به ارتفاع دوطبقه است که در طبقه همکف فضاهای زندگی ودر طبقه دوم اتاقهای خواب قرار دارد.یکی از بخشهای خانه به عنوان اتاق چای طراحی شده است.بین فضاها ، منطقه انتقالی که شامل لابی ورودی و راه پله است،قرار دارد.

پوشش ساختمان با حالتی پاکت مانند به فرم دهی و نگه داشتن بسیاری از اجزا و عناصر داخلی ساختمان به حالت مجسمه کمک کرده است.ساختمان به طور عمده از فولاد و ماژول های پیش ساخته که بر روی یک پایه در محل مونتاژ خواهد شد، تشکیل شده است. پوسته خارجی آن از پنلهای بتن آرمه پیش ساخته ، ساخته می شود.در تصویر روبرو ورودی اصلی ساختمان نمایش داده شده است.

پشت ساختمان و ورودی دوم

ورودی و راه پله

دیاگرام سازه

مقاطع

منبع:http://www.designboom.com

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۵ / ۵. تعداد نظرات: ۱

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد