طراحی مبلمان خارق ‌العاده با الهام از طبیعت جزیره موریس

29
۰
(۰)
قفسه نقره ای آکوا Aqua Shelf Silver
قفسه نقره ای آکوا Aqua Shelf Silver

انگیزه طراحان CYPRAEA از طراحی مبلمان های خاص و الهام گرفته از طبیعت جزیره موریس چه بود؟

به گفته طراحان Cypraea، اقیانوس، جایی است که حیات از آنجا آغاز شده است. بنابراین باید نقطه شروع سفر ما باشد. موریس جزیره کوچکی است که زیبایی هایی زیادی را در دل خود جای داده است. منطقه ای که با وجود داشتن مساحت کم، دارای مناطق و جذابیت هایی است که آن را می توان مانند گنجینه ای حفظ کرد. Cypraea به عنوان یک نام تجاری، تلاش می کند چیزی بیش از یک مبلمان باشد. حس وحال و اصالتی را که در این منطقه وجود دارد با طرح های نوآورانه خود به منازل افراد در دورترین نقاط جهان ببرد.

کیوب نقره ای آکوا Aqua Bar Cube Silver

کیوب نقره ای آکوا Aqua Bar Cube Silver

تمایل مجموعه CYPRAEA، اتصال مردم به طبیعت

از نظر طراحان Cypraea طبیعت با انرژی مثبتی که دارد همه سؤال ها را پاسخگو است، از این رو امروزه شما درمان های طبیعی بیشتری را می‌ بینید. بر همین اساس هدف Cypraea، غافلگیر کردن و خلق احساسات از طریق طراحی با مواد طبیعی است که زیبایی ماندگاری را به وجود می‌آورد. در واقع طراحان این برند می گویند «ما مخالف موج صنعت حرکت می کنیم، در حالی که در نیمکره شمالی بیشتر برندها در تولید مبلمان خود از موادی استفاده می کنند که تقلید از مواد طبیعی است، ما تنها از خود مواد طبیعی استفاده می‌کنیم. قصدمان ایجاد یا ورود به عرصه مدهای مقطعی نیست. ما نمی‌خواهیم مبلمانی که تولید می کنیم، در عرض چند سال منسوخ شود.» هدف آنها این است که مبلمانی تولید کنند که از نسلی به نسل منتقب شود و پدران و مادران آن را با افتخار به فرزندانشان واگذار کنند.

میز برنزی مالگرویا Malgrovia Bronze low table

میز برنزی مالگرویا Malgrovia Bronze low table

نقش Francesco در روند طراحی مجموعه CYPRAEA

فرانچسکو یک معمار ایتالیایی است که در فرانسه تحصیل کرد و آنجا با اویل دسک (Odile Decq) معمار مطرح فرانسوی آشنا شد. پس از مدتی که با او در جزیره موریس زندگی کردند به این نتیجه رسیدند که طبیعت باید الهام بخش تمام مجموعه‌ Cypraea باشد. طرح هایی ابتدایی خود را بر اساس ویژگی‌های جزیره موریس مورد بررسی قرار دادند و در نهایت، پس از مشکلات عمده در این فرآیند، آنها موفق به ارسال ۱۹ قطعه برای اولین نمایشگاه میلان شدند که برای برند جدیدی که حتی یک سال نیست که افتتاح شده، یک اتفاق عالی بود.

کابینت و ساید نیچر Naturae bark sideboard & bark Cabinet

کابینت و ساید نیچر Naturae bark sideboard & bark Cabinet

استفاده از مواد طبیعی در مجموعه مبلمان CYPRAEA

پشت ایجاد این برند یک ایده وطن دوستانه وجود دارد. کشور Mauritian جزیره ای در وسط اقیانوس هند جزء ۲۶ کشور کوچک جهان است. این کشور کوچک برای بقا راهی جز این ندارد که به مناسع محلی خود تکیه کند و از آنچه که دارد بیشترین استفاده را کند. حال که دارایی بزرگش طبیعت زیبا و عناصر طبیعی شگفت انگیزش است چرا آن را دستمایه حضوری موفق در مجامع و بازارهای بین المللی قرار ندهند. البته با تمام احتیاطاتی که باید برای حفظ این طبیعت زیبا به خرج داد. طراحان این کمپانی به این مسئله بسیار پابند هستند و آن را ترویج می کنند. آنها تلاش می کنند که از مواد قابل بازیافت و همچنین از چوب های جنگل های قابل مدیریت استفاده کنند. آنها تصمیم گرفتند از چوب های درختان حرا و چوب های آفتاب سوخته در تولید مبلمان های خود استفاده کنند که هیچ صدمه ای به طبیعت نزده باشند. تولید این محصولات به طور کامل دست ساز هستند قطعات فلزی همگی از برنز محکم ساخته شده‌اند که هر کدام تقریباً ۱۰ کیلوگرم وزن دارند.

قفسه کتاب اودیسی ۳۶۰ Odyssey ۳۶۰ bookshelf

قفسه کتاب اودیسی ۳۶۰ Odyssey ۳۶۰ bookshelf

مجموعه CYPRAEA با ترکیب جسورانه از تکنیک‌های مبتکرانه و مهارت ساخته شده است

در این مجموعه تمام مبلمان تولید شده از طبیعت جزیره موریس، الهام گرفته شده است. نمونه های بسیاری وجود داشت که طراحان می توانستند با ایجاد میانبرهایی برای صرفه جویی در وقت، تولید را به اتمام برسانند اما هدف آنها این نبود. به عنوان مثال، برای ساخت قطعات چوب شش ضلعی از مجموعه روچستر احتیاج به ابزار ویژه بود تا تمام قطعات ساخته شوند و طراحان عقیده داشتند طرح نهایی باید به اندازه طرح اولیه قوی و پایدار باشد. مبلمان طراحی شده در این کمپانی در فرایند تولید دارای پیچیدگی زیادی هستند، زیرا گاهی بیش از ۱۰ ماده مختلف در یک قطعه به کار رفته است.

ساید روچستر Rochester sideboard

ساید روچستر Rochester sideboard

هدف مجموعه CYPRAEA از ایجاد نمونه های خیلی محدود چیست؟

CYPRAEA یک شرکت صنعتی نیست و هیچ وقت نمیخواهد صنعتی شود. هدف آنها این است که به عنوان یک برند مبلمان بسیار انحصاری شناخته شوند که در سال تنها مجموعه محدودی را تولید می‌ کند و سالانه مدل های جدیدی را معرفی کنند. چرا که آن ها روش طبیعت را پیش گرفته اند؛ در طبیعت هرگز دو عنصر پیدا نخواهید کرد که کاملاً یکسان باشند.

هدف از تولید تنها ۹ قطعه از یک محصول که هر یک دارای ویژگی‌های متمایزی هستند، این است که به مشتریان خود این اطمینان را بدهند که هیچ شرکت دیگری آن محصول را تولید نمی‌ کند؛ اما این استراتژی ساده نیست به این دلیل که این شرکت بین دو قطب ایستاده‌ است که همیشه به هم متصل نیستند: هم آثار را در نمایشگاه های هنری به نمایش می گذارند و هم با فروشندگان مبلمان کار می کنند. به هر حال محدود کردن مبلمان تنها به ۹ قطعه، طراحان را به چالش خواهد کشید تا طرح هایشان همیشه خلاقیت و نوآوری داشته باشد.

 ساید اودیسی Odyssey sideboard

ساید اودیسی Odyssey sideboard

استفاده از مبلمان مجموعه CYPRAEA در دکوراسیون خانه های شهری

مجموعه CYPRAEA با آوردن قطعات ویژه از این جزیره استوایی و گرمسیری به خانه‌های مردم، قصد تحریک احساسات آنها را دارد. سنگ گدازه ها، ماسه های مرجانی و چوب که مواد طبیعی هستند؛گواهی بر پیچیدگی‌های میراث طبیعی ماست. حالا می توان فهمید این محصولات چرا با شیوه‌ای بسیار دقیق طراحی شده‌اند؛ آن ها قرار است بازتابی از محیط اطراف باشند و نه فقط تقلید طبیعت، این محصولات قرار است گفتگو کنند. با قرار دادن قطعات مجموعه CYPRAEA در یک محیط شهری، آنها تبدیل به سفیران طبیعی جزیره و طبیعت می شوند.

منبع: خوگرنیوز

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed.