طراحی دانشکده فنی دانمارک

0 10
۰
(۰)

این ظاهر غیر معمول ،نتیجه ی انطباق و تمایز در رابطه با پردیس دانشگاهی موجود (( طرح منحصر بفرد سال ۱۹۷۰ )) است که توسط معماران ساختارگرا Krohn & Hartvig Rasmussen با مشخصه ی طرح بندی خطی و استفاده خوب از بتون و روکش فلزی فولاد طراحی شده است. ساختمان جدید دانشکده فنی منطبق با همان مواد و چیدمان سایت، اما با ظاهر و کاربرد ی متفاوت است، تا بطور مشخص ساختمان را از معماری قدیمی دانشکده متمایز نماید.طراحی مبلمان برای کار های معمول و اتاق های جلسات ، و دسترسی به باغچه ی پشت بام / کافه / سالن ، طراحی شده است. بسیاری از این طراحی ها مرزهای سیال بیشتر ، واشتراک دانش و ارتباط بیشتر را امکان پذیر می سازد.

این ساختمان به عنوان یک خانه ی شیشه ای با صفحه نمایش خارجی و یا پوشش آشکار با سایه شیشه طراحی شده است.صفحه نمایش زیبا و به ظاهر بی وزن از پانل های بتونی سفید CRCپیش ساخته ( کامپوزیت فشرده تقویت شده ، نوع خاصی از فیبر تقویت شده بتون عملکرد بالا و مقاومت بالا )، شامل دهانه های دایره ای شکل با صفحه خورشیدی و تهویه طبیعی ،ساخته شده است. این نمای چشم نواز نشان دهنده خلاقیت و نوآوری است که موسسات مختلف را که در آن وجود دارند ، از جمله موسساتی برای تحقیق روی موضوع فن آوری ساخت و ساز و صنعتی سازی ،مشخص می کند . همچنین استفاده ی مطلوب از متریالهای موجود معماری و ترکیب آنها با یکدیگ برای رسیدن به نتیجه بهتر را نشان می دهد.

دانشکده فنی در SDU ، الزامات مورد نیاز برای کلاس کم انرژی (استاندارد سال ۲۰۱۵ )با توجه به کد های دشوار ساخت وساز دانمارکی ، را دارا میباشد. این به معنی کمترین مقدار مصرف انرژی ، هوای داخلی مطبوع و استفاده از مواد با اثرات زیست محیطی کم در یک چرخه زندگی است.
ترکیب صفحه ی نما تنها از هفت نوع مختلف پانل های بتونی ایجاد شده است ، که با استفاده از قطر های مختلف وطرح بندی الگوهای سوراخهای پانل به عنوان یک صفحه نمایش خورشیدی و حفاظت از تابش خیره کننده بهینه سازی شده است و سبب کاهش نور مستقیم خورشید تا پنجاه درصدمی شود ،در حالی که هنوز چشم اندازی بدون مانع از تمام فضاهای داخلی به محیط سبز اطراف را امکان پذیر می سازد.
چهار موسسه به اشتراک گذاری ساختمان در حال انجام پژوهش در سطح جهانی در زمینه های مختلف از جمله علم مواد و ساخت و ساز ، نانو اپتیک ، علوم زیست محیطی و روباتیک هستند. در نتیجه ، این ساختمان چندین قطعه از تجهیزات دیدنی مثل یکی از بزرگترین دستگاه های تقطیر دانمارکی ،آزمایشگاه اپتیک لیزر بدون لرزش و با هوای کنترل شده و بتون با استحکام فوق زیاد برای آزمایش بارهای ساختاری را دارد.

لایه ی داخلی ، با ترکیبی از هسته های جامد و سیستم دیوار کشویی، انعطاف پذیری بسیار زیادی دارد تا با توجه به اندازه های گروه برای زیر مجموعه ها ، اندازه آن قابل تغییر باشد.آزمایشگاه های بزرگتر ، برای دسترسی آسان به زمین و فرصت برای فعالیت در فضای باز ،در طبقه همکف قرار داده شده اند.

پلان طبقه اول (سمت چپ)،پلان طبقه دوم (سمت راست)

پلان طبقه همکف و مشخص کردن دسترسی ها

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد