طراحی داخلی سالن زیبایی به کمک جادوی موادخام

0 17
۲
(۱)

سالن زیبایی با نام آرخه ARKHE ( بر گرفته از این باور قدیمی که آب منشا تمام خلقت است ) با تم آب در ژاپن طراحی و اجرا شده است.این فضا که توسط جادوی موادخام ساخته شده ، با استفاده از آلمینیوم و بیرون کشیدن زیبایی های آن ، فضایی پر از نور گذرا و متغیر شبیه انعکاس نور در سطح آب ایجادکرده است.
” صفحات آلمینیومی پیچ دار ” برای نشان دادن جریان آب و موها ،استفاده شده است که نور ظریف و نرمی را– شبیه نور برق زننده در سطح آب ، منعکس می کند و فضا را با منحنی های ظریف و احساسی پر می کند.

رنگ های خنثی رنگ هایی هستند که در تولید آن از رنگ سفید، زیاد استفاده شده است. از رنگ هایی که در این گروه قرار می گیرند می توان به رنگ سیاه، سفید، کرم، عاجی و خاکستری اشاره کرد. این رنگ ها با بازتاب نور، به رنگ های دیگر شبیه می شوند و تحت تاثیر رنگ های مجاور خود قرار می گیرند.
استفاده از این رنگ ها به عنوان پوشش دیوارها پس زمینه خوبی برای نصب تابلو و پرده ها فراهم می کند. یکی دیگر از کاربردهای این رنگ ها در سطوح، انعکاس بیشتر نور است.در این طرح دیوارها خاکستری ( نقره ای) رنگ شده اند که انعکاس نور بر سطح آب را نشان می دهند.

جریان آلومینیوم ، آزادانه ، بنا به عملکرد و فضای مناسب برای هر محیط ، تغییر می کند برای مثال:
*یک فضا با جریان ملایم با سقفی بلند برای کوتاه کردن مو ،
*یک قضا با جریان محکم و ارتفاع نامنظم برای مرکز راهرو و فضایی با سقف کوتاه برای سالن انتظار.
این طراحی به ما امکان می دهد که تغییرات دقیقه ای نور را در طول روز ( از سفید درخشان در طول روز به سمت آبی احساسی و رنگ بنفش در شب ).با توجه به محل قرارگرفتن تماشاگران و گذر زمان ، درست همانند تجربه ای از فضایی با اتمسفر گذرا و متنوع ، مشاهده کنیم .

آب سرچشمه ی تمام حیات است ، و این فضا تصویری واضح از یک سالن زیبایی را با الگوبرداری از منشا زیبایی ،نشان می دهد .
بعلاوه ،با استفاده از روش مونتاژ، قطعات آلمینیوم روی سقف نصب شده است تا بتوان در هنگام نقل مکان به محل جدید،آنها را باز کرد و دوباره در مکان جدید نصب نمود و در هزینه ها صرفه جویی کرد.

اسم پروژه:arkhe beauty salon
طراح:moriyuki ochiai
مساحت:۱۲۰مترمربع
مکان پروژه:chiba, japan

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۲ / ۵. تعداد نظرات: ۱

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد