طراحی المان شهری Emptyful در کانادا

77
۱.۳
(۳)

هر سال ده‌ها مجسمه و اثر حجمی به وسیله شهرداری‌ها در فضاهای شهری و به ویژه میدان‌های شهرهای بزرگ و کوچک نصب میشود. این حرکت در صورتی که به خوبی هدایت شود، می‌تواند سهم مهمی در ارتقاء کیفیت این فضاها داشته باشد.

هنرمندی به نام Bill Pechet ،با همکاری Chris Pekar ،از شرکت Lumenpulse ، المانی زیبا به نام Emptyful در پلازا Millennium در شهر وینیپگ،کانادا را طراحی نموده است این المان دارای ابعاد ۳۵ فوت ارتفاع و ۳۱ فوت عرض می باشد. یکی از ویژگی های المان Emptyful ، باریک بودن و بلند بودن ارتفاع طرح می باشد. برای تکمیل پروسه طراحی شرکت Lumenpulse به تیم طراحی اضافه شد ،تا سازه فوق راطراحی کند . شرکت مذکور در سازه H شکل بیش از ۲۸ ال ای دی را جانمایی کرده تا با جهت گیری به سمت بالا و تداعی فضای مه آلود و بازتاب به سمت پایین جهت روشن نمودن مخزن ۵۰۰ لیتری آب ،طرح را تکمیل کند .به کمک این المان یک فضای زیبا و یک اتمسفر هنری در سطح شهر ایجاد شده که به بخشی از شهر یک هویت و ویژگی خاص بخشیده است و آن را از حالت یکنواختی و تکراری شدن خارج می نماید ، مهمتر از همه اینها به محیط های شهری مقیاس زیستی و انسانی بخشیده است.در فضایی که با هنر عجین شده انسان راحت تر نفس می کشد چرا که هنر در خون هر انسان است و ناخودآگاه جذب عظمت و زیبایی می شود.

المانها به ویژه برای توریستها و کسانیکه کمتر به منطقه ی مورد نظر رفت و آمد می کنند اهمیت دارد چرا که در مسیر یابی و آدرس دهی صحیح برای پیدا نمودن یک منطقه ی خاص شهری مشخصه و نماد خاص آن منطقه اهمیت دارد.این المان مجموعه ای میان وسعت دشت و آسمان است.و هر کس برای اولین بار آن را مشاهده می کند ساعتها مسخ این اثر خیره کننده می شود.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۱.۳ / ۵. تعداد افراد امتیاز دهنده: ۳

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed.