شگفتی زیر پوسته ساختمان

0 19
۰
(۰)

بازسازی ساختمان به دو سبک دسته بندی می شود:
۱.بازسازی علمی و آرکئولوژیک:در این نوع بازسازی ساختمان که همانگونه از اسم آن پیداست ، تمام موارد و مراحل بازسازی یک ساختمان به صورت علمی و با مطالعه دقیق انجام می شود.
۲. بازسازی آرتیستیک و یا هنری:در این نوع بازسازی ساختمان اجازه ابداع به کسی که وظیفه بازسازی ساختمان را دارد، داده می شود و او با توجه به سلیقه و تجربه خود قسمت های مختلف یک بنا را بازسازی و مرمت می نماید. همچنین قسمت ها و بخش هایی که نیاز به تکمیل و اضافه شدن مصالح را دارند با ایده های جدید خود تکمیل می نماید.
شرکت سهامی خاص گورس در امتداد قسمت شلوغی از بلوار ویلشایر در دروازه غربی بورلی هیلز ، کالیفرنیا ، قرار گرفته است.گورس شرکتی فعال در زمینه کسب وکارمی باشد. قسمت شمالی مجموعه ، پارکینگ دو طبقه ای وجود داشت که ساختار آن منسوخ شده بود.در سال ۲۰۱۴ این طور تصمیم گیری شد که این مجموعه بازسازی شود.و در اولین قدم یک ساختار جدید به جای پارکینگ نادرست ساخته شد.

باز سازی این مجموعه توسط گروه Belzberg ، با ارتقاء تمام سیستم ها و فضای داخلی به طور کامل انجام شده است ،در مورد ایده ی بازسازی نمای ساختمان اداری تحقیق شد واین تحقیق منجر به استفاده از مواد متقابل ( cross-material )شد ، زبان الگودهی که پروژه با تداوم آن منحصر به فرد می گرددو در سراسر ساختمان در داخل و خارج نفوذ می کند..

انگیزه این زبان ، این است که از یک تهویه مکانیکی ، نمای دو لایه که شامل پانل های شیشه ای کاهش یافته متنوع است ، استفاده کند. در بین لایه داخلی صاف و پوسته بیرونی دولایه ،لایه میانی از پلی کربنات به ضخامت ۳.۵ اینچ قرار گرفته است، که حریم خصوصی را تامین می کند.در واقع کارمندان به بیرون دید دارند ولی دیده نمی شوند.همچنین هوای گرم در فصل تابستان از این طریق تخلیه می شود ودر فصل زمستان بازیافت می شود.الگوی این شیشه نیز در میان مواد و شرایط تفسیر می شود.

در طبقه سوم یک سقف سایه بان فلزی سوراخ دار روشن و با روح استفاده شده است .این سایه بان ، سقف را به صورت سایه دار تزیین می کند.علاوه برآن با طراحی باغ در بام ، نه تنها یک منطقه حائل طبیعی که منعکس کننده و خنک کننده است را می افزاید ، بلکه به راحتی توسط کارمندان در دسترس قرار می گیرد ، فرهنگ دفاتر باز را ترویج می دهد و فضایی با کاربری های مختلف برای فعالیت ها و استراحت را ارائه می دهد.

یک آتریوم از مرکز ساختمان به بیرون کشیده شده است ، تا نور کافی را برای دفاتر داخلی تامین کند.راه پله مجسمه ای ، که فرم آن از الگوی نما مشتق شده ، برای ایجاد ارتباط بهتر برنامه ، تعامل متقابل بین گروه ها و تجمعات بداهه به این آتریوم وصل می شود.

منبع:http://www.archpaper.com
http://belzbergarchitects.com

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد