شش نمونه اتاق‌خواب مدرن

8
۱
(۱)
سبک مدرن
سبک مدرن

فلسفه سبک مدرن

انواع مختلفی از مفاهیم و فنون در سبک مدرن وجود دارد که توسط طراحان و معماران استفاده می‌شود. می‌توانیم سبک مدرن را به عنوان یک سبک پایه تعریف کنیم که توسط صاحبان سبک مدرنیسم مانند فرانک لوید رایت، والتر گروپیوس، لودویگ میس وندروهه و لوکوربوزیه ایجاد شده است. این مدرنیست‌ها معتقد بودند که همه فضاهای خانه باید کاربری داشته باشند و همه چیز در داخل خانه باید دارای هدف باشد. به گفته لوکوربوزیه، خانه ماشینی برای زندگی است. در اتاق خوابی که به سبک مدرن طراحی شده همه عناصر برای رسیدن به عملکرد بهتر است و به عبارت دیگر، فرم از عملکرد پیروی می‌کند.

استفاده از عناصر معماری در دکوراسیون اتاق‌خواب

استفاده از عناصر معماری در دکوراسیون اتاق‌خواب

۱- مینیمالیسم در سبک مدرن

از آنجایی که سبک مینیمال زیر شاخه‌ای از سبک مدرن محسوب می‌شود، استفاده از عناصر معماری مینیمال مانند قفسه‌هایی به رنگ سفید، فرش و روتختی هم‌رنگ و آثار هنری ساده می‌تواند اتاق را به نمونه‌ای کامل از مدرنیسم تبدیل کند. همانطور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، طراح توانسته یک اتاق‌خواب دوست‌داشتنی و کاربردی را طراحی کند.

ترکیب عناصر مدرنیسم در اتاق‌خواب

ترکیب عناصر مدرنیسم در اتاق‌خواب

۲-فرم در اتاق خواب مدرن

برای داشتن یک اتاق‌خواب مدرن تنها کافی است از ویژگی‌های فرمی سبک مدرن مانند اشکال خالص هندسی و همچنین خطوط صاف و تمیز استفاده شود. همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید طراح با استفاده از همین ویژگی‌ها موفق به خلق اتاقی امروزی و شیک شده است که روح مدرنیسم در آن جریان دارد.

توجه به نورپردازی اتاق‌خواب در دکوراسیون سبک مدرن

توجه به نورپردازی اتاق‌خواب در دکوراسیون سبک مدرن

۳- نورپردازی اتاق‌خواب در دکوراسیون سبک مدرن

یکی از ویژگی‌های سبک مدرن توجه به نورپردازی در فضا است. در سبک مدرن نورپردازی باید از سقف باشد تا تمام اتاق به یک اندازه روشن شود. در اتاق‌خوابی که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید به منظور ایجاد فضایی روشنتر و دلبازتر از نور سقف استفاده شده است.

استفاده از نور طبیعی، رنگ‌های روشن و چوب در دکوراسیون اتاق‌خواب

استفاده از نور طبیعی، رنگ‌های روشن و چوب در دکوراسیون اتاق‌خواب

۴-عناصر طبیعی در دکوراسیون اتاق‌خواب

استفاده از عناصر طبیعی که با بهره بردن از تکنولوژی روز ظاهری متفاوت پیدا کرده‌اند، یکی از ملزومات سبک مدرن است. به همین دلیل مبلمانی از جنس چوب و سنگ در سبک مدرن بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد. همچنین نور طبیعی از دیگر عناصر حائز اهمیت در این سبک است. چنین ویژگی‌هایی را در تصویر بالا مشاهده می‌کنید.

استفاده از رنگ و عناصر ساده تزئینی در اتاق‌خواب

استفاده از رنگ و عناصر ساده تزئینی در اتاق‌خواب

۵-استفاده از آباژور در سبک مدرن

آباژور در دکوراسیون به ویژه اتاق خواب وسیله‌ای پرکاربرد است اما در استفاده از آن در اتاق‌خواب مدرن باید به یک نکته توجه داشت و آن این است که فضایی با رنگ‌آمیزی سرد را باید با اضافه کردن آباژوری به رنگ‌ گرم به تعادل رساند؛ البته عکس آن نیز صادق است.

استفاده از رنگ به عنوان یک نقطه کانونی در اتاق‌خواب

استفاده از رنگ به عنوان یک نقطه کانونی در اتاق‌خواب

۶-استفاده از رنگ به عنوان یک نقطه کانونی در اتاق‌خواب

انتخاب رنگ مناسب برای اتاق‌خواب و یا هر مکان دیگری یکی از مهم‌ترین انتخاب‌ها است. انتخاب رنگ مناسب می‌تواند بسیار سخت و در عین حال جذاب باشد. سبک مدرن گرچه ترجیحش رنگ‌های روشن، سفید و خنثی است اما همچنان برای انتخاب رنگ محدودیتی قائل نیست و می‌توان هر ترکیب رنگی را به شرطی که سادگی مدرنیسم را خدشه دار نکند، در اتاق‌خواب به‌کار برد. در اتاق خواب مدرن از آنجا که فرم اشیاء به هم شبیه است، می‌توان با رنگ نقطه کانونی را به وجود آورد. به عنوان مثال، در اتاق‌خواب مدرنی که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، تخت‌خواب قرمز رنگ با ملحفه‌هایی سفید و آرامش‌بخش به نقطه کانونی تبدیل شده‌است.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۱ / ۵. تعداد نظرات: ۱

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.