سینما دریچه ای الهام بخش در طراحی فضای معماری و دکوراسیون

13
۰
(۰)
Coco Chanel & Igor Stravinsky
Coco Chanel & Igor Stravinsky

موضوع و تاریخ

هنگام تماشای یک فیلم متناسب با موضوع فیلم و تاریخی که داستان در آن اتفاق افتاده شما شاهد دکوراسیون‌های جذابی هستید که فضای اثر را ساخته‌اند. دکوراسیون خانه‌ها، اکثر اوقات می توانند ایده‌هایی بکر را در اختیار شما قرار دهند و در ذهن‌تان جرقه‌ای بزنند.
فیلم Coco Chanel & Igor Stravinsky به داستان رابطه و عشق «کوکو شانل» طراح مد سرشناس و «ایگور استراوینسکی» آهنگساز برجسته روس می‌پردازد. اگر به مد و دیزاین سیاه و سفید علاقه‌مند هستید دکور خلاقانه سیاه و سفید سکانس‌هایی از این فیلم، می‌تواند الهام بخش شما باشد.

The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

کار تیمی

ایده‌های خلاقانه همیشه از دل گروه‌های کاری فعال و بزرگ بیرون می‌آید. در ساخت فیلم هم کارگروهی است که حرف اول را می زند و همه عوامل تولید از کارگردان، بازیگر، طراح صحنه و لباس ،فیلمبردار، صدابردار، تدارکات و… در خلق اثر سهیم هستند. در واقع دکور کار حاصل هم‌فکری یک تیم و مطالعه گسترده در زمینه موضوع اثر است.
فیلم The Royal Tenenbaums (خانواده اشرافی تننبام) فیلم درامی است که در سال ۲۰۰۱ توسط وس اندرسون ساخته شده است. خانواده اشرافی تننبام در خانه ی بزرگی زندگی می کنند که دکوراسیون هر بخش آن به شدت چشم نواز است و شخصیت‌های داستان هر کدام در بخشی از این خانه در جزیره تنهایی خود غوطه‌ور هستند.جزئیات به کار رفته در هر بخش از دکوراسیون این خانه به خوبی نمایانگر آن است که موضع اندرسون و گروهش آنطور که فکر می‌کنیم موضعی سرخوشانه نیست.

This Is Where I Leave You

This Is Where I Leave You

تناسب و هماهنگی

هنگام تماشای یک فیلم شما قادر خواهید بود تناسب مد‌ل‌ها و هارمونی رنگهای دکوراسیون را با موضوع درک کنید. به عنوان مثال این‌که برای خلق دکوراسیون خانه‌ای با حال و هوای شاد و سرزنده از ترکیب چه مبلمان‌هایی و با چه رنگهایی استفاده شده است و یا این‌که دکوراسیون با شغل صاحبخانه چه تناسبی داشته و چه فضاهایی برای راحتی بیشتر وی در نظر گرفته شده است.
فیلم This Is Where I Leave You (اینجا شما را ترک می‌کنم) درباره چهار خواهر و برادر است که پدرشان را از دست داده و تصمیم گرفته‌اند به مدت یک هفته در خانه کودکی خود و با مادرشان زندگی کنند. پس جای تعجب نیست که در آن با محیطی گرم و خانوادگی رو به رو می‌شوید و این جاری بودن زندگی از میان رنگ‌ها و طرح‌ها قابل تشخیص است.
Eat Pray Love

Eat Pray Love

بستر فیلم

شهر یا کشوری که فیلم در آن ساخته می‌شود می‌تواند اطلاعات خوبی در مورد شیوه خاص معماری و دکوراسیون در اختیار بیننده بگذارد. به عنوان مثال فیلم Eat Pray Love (بخور، عبادت کن و عشق بورز) در نیویورک آمریکا، ناپل ایتالیا، بالی اندونزی و هندوستان فیلمبرداری شده است.
این فیلم داستان زندگی زنی است که به تمام آنچه که در زندگی به آن نیاز داشته رسیده است و اکنون به دنبال کشف چیزهای جدید و ماجراجویی است.بیننده این فیلم همراه با داستان به سراسر جهان سفر می‌کند و با فضاهایی روبه رو می‌شود که دکوراسیون‌هایی جذاب دارند.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed.