سقف را چه رنگی کنیم؟

83
۳
(۲)
سقف و دیوار را یک رنگ کنید.
سقف و دیوار را یک رنگ کنید.

سقف و دیوار را یکرنگ کنید

در این مورد بسته به اندازه اتاق رنگ های تیره و روشن ساده انتخاب مناسبی هستند. رنگ هایی که تن متوسطی دارند مناسب این کار نیستند. این تکنیک مناسب فضاهای زیر است:

اتاق کوچک:انتخاب یک رنگ غنی برای اتاق کوچک باعث افزایش فضای صمیمیت اتاق می شود. اما اگر دنبال یک فضای آرامش بخش هستید از یک رنگ روشن برای سقف و دیوار استفاده کنید. سرویس های بهداشتی یک نمونه مناسب برای یکرنگی سقف و دیوار هستند که باعث مدرن شدن فضا می شود.

اتاق بزرگ: استفاده از یک رنگ برای سقف و دیوار در یک اتاق بزرگ باعث یکدستی اتاق می شود و توجه را به مبلمان معطوف می کند.

سقف های ناهمگون، منحنی یا زاویه دار: استفاده از یک رنگ برای این گونه سقف ها باعث ساده تر شدن شکل سقف می شود. برای بازتر شدن فضا از رنگ روشن و برای آرامش بخش تر شدن از رنگ تیره استفاده کنید.

پیشنهاد ویژه: در کل این تکنیک برای سقف های مسطح کاربرد بهتری دارد تا سقف های ناهمگون.

رنگ سقف را از دیوار روشن تر کنید.

رنگ سقف را از دیوار روشن تر کنید.

رنگ سقف را از دیوار روشن تر کنید.

وقتی رنگ سقف روشن تر باشد دیوار ها مرتفع تر به نظر می رسد و اتاق هم بزرگ تر. تکنیک مناسب برای این کار این است که در ابتدا دیوار ها را رنگ کنید و بعد برای رنگ کردن سقف ۸۰ درصد رنگ سفید را با ۲۰ درصد رنگ دیوار ترکیب کنید. این تکنیک اتاق های کوچک و سقف های کوتاه را به شکل بزرگتری نمایان می کند.

اگر شرایط زیر را دارید این تکنیک مناسب شما است:

-دنبال یک نتیجه با کنتراست کم هستید.

-به دنبال سادگی هستید.

-رنگ دیواری که انتخاب کرده اید با یک رنگ روشن برای سقف عالی به نظر می رسد. ممکن است رنگ دیواری که انتخاب کرده اید به آن شکلی که می خواستید روی دیوار ظاهر نشود. اگر این اتفاق افتاد دنبال رنگ یا تکنیک دیگری باشید.

رنگ سقف را تیره تر از دیوار کنید.

رنگ سقف را تیره تر از دیوار کنید.

رنگ سقف را تیره تر از دیوار کنید.

اگر به دنبال کنتراست زیادی هستید از این تکنیک استفاده کنید. برای مثال در یک اتاق کاملا سفید یک سقف تیره کنتراست زیادی را ایجاد می کند. البته ضروری است در این مورد رنگ سقفتان فقط دو یا سه درجه تیره تر از رنگ دیوار باشد.

اگر شرایط زیر را دارید این تکنیک مناسب شما است:

-می خواهید اتاقتان فضای راحت تر و صمیمی تری داشته باشد. سقفی با رنگ تیره تر خطای دید یک سقف کوتاه را ایجاد می کند حتی اگر مرتفع باشد. یک مثال عالی انبار های وسایل است که با یک سقف تیره یک فضای صنعتی را ایجاد می کند.

-طاق یا گچ کاری خاصی روی سقفتان اعمال شده و می خواهید آن را نمایان کنید. رنگ تیره باعث می شود این جزئیات زیبا خودشان را نشان دهند.

-دیوار های اتاقتان سفید است. اگر می خواهید اتاق برجسته به نظر برسد سقف تیره کنتراست خوبی با دیوار های سفید برقرار می کند.

پیشنهاد ویژه: از رنگ های تیره ای مثل خاکستری، سرمه ای یا شکلاتی برای دیوار های سفید استفاده کنید زیرا یک کنتراست دراماتیک می سازد. مشکی ساده هم می تواند یک تغییر جذاب باشد.

سفید ساده

سفید ساده

رنگ سفید ساده

حتی با وجود رنگ های زیادی در این زمینه شاید باز هم فقط به دنبال یک سفید ساده هستید. رنگ سفید برای سقف بهترین و امن ترین راه حل است. برای پوشاندن دوده، لکه های آفتاب که به مرور زمان به وجود آمده و لکه های پخت و پز می توان به راحتی از یک لایه سفید استفاده کرد.

اگر شرایط زیر را دارید رنگ سفید مناسب شماست:

-اتاق پر از رنگ های روشن است. اگر مبلمان و به طور کلی وسایل اتاق رنگی است بهترین گزینه این است که سفید را برای سقف انتخاب کنید.

-اگر می خواهید اتاق اصلی خانه را رنگ کنید، با این که رنگ های دیگر کارایی خودشان را دارند، اما در این مورد شاید سفید بهتر باشد. اگر در اتاق های اصلی مثل هال و آشپزخانه به دنبال سادگی هستید پس سفید گزینه مناسبی است.

-سقف اتاقتان دارای نواقصی است که رنگ سفید آن ها را پنهان می کند. رنگ های دیگر باعث برجسته تر شدن این نواقص می شوند.

-اتاق نور طبیعی دریافت نمی کند. از آن جایی که این اتاق ها نور آفتاب را ندارند یک سقف سفید نور بهتری را به این مکان ها بازتاب می دهد.

پیشنهاد ویژه: اگر دیوار هایتان سفید است و سقف مسطحی هم دارید رنگ سقف را هلویی، آبی آسمانی، خاکستری روشن یا زرد کمرنگ کنید تا فضایی ملایم به اتاق دهید. در ضمن اتاقی با رنگ آبی روشن به شما این حس را می دهد که در بیرون از خانه هستید.

رنگ آمیزی سقف را به یک حرفه ای بسپارید.

انتخاب رنگ سقف فقط اول کار است. بعد از انتخاب رنگ و تکنیک مناسب می خواهید مطمئن باشید که کار عالی انجام می شود. انتخاب یک نقاش حرفه ای به شما این اطمینان را می دهد که کار بدون هیچ خرابکاری همانطور که خواسته اید پیش می رود.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۳ / ۵. تعداد نظرات: ۲

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed.