سرزمین بازی ها و یادگیری خلاق!

22
۰
(۰)
بازی
بازی

ابر: ایده اصلی دکوراسیون مرکز آموزشی کودکان نوبو

نوبو در زبان اسپرانتو به معنی «ابر» است. اسپرانتو زبان فراساخته ای است که ۱۵۰ سال پیش به منظور ارتباط میان ملل مختلف ساخته شد. موسسان مرکز نوبو از این زبان برای تقویت ایده ارتباطات اجتماعی و فرا قومی بهره گرفتند آن هم در کشوری که رنگ چهره به وضوح بومیان را از سایرین تفکیک می کند. البته این به این معنی نیست که در این مرکز کودکان به اسپرانتو حرف می زنند بلکه انتخاب یک واژه اسپرانتو برای نامش به خودی خود یادآور این ایده است.

سرگرمی

سرگرمی

سرگرمی

ابر نه تنها نام که ایده اصلی طراحی داخلی، تاسیسات و دکوراسیون این مرکز سرگرمی است. ایده ای که به کمک آن طراحی فضایی زیبا، آرام و مرتب و تمیز برای «بازی ناب» محقق می شود. علاوه بر طرح های گرافیکی ابرگونه بر دیوارها هویت کلی فضا هم حالتی معلق گون و برگرفته از فرم های منحنی ابر است و این ایده حتی در سرویس بهداشتی مرکز هم دیده می شود!

سالن مطالعه

سالن مطالعه

سالن مطالعه

دکوراسیون مرکز آموزشی کودکان نوبو طوری طراحی شده است که موجب تشویق یادگیری خلاقانه کودکان در سنین حساس اولیه زندگی باشد و برای این منظور از ابزارها و عناصر خاصی استفاده شده است. نظیر کتابخانه و فضای مطالعه ای که با میز و صندلی های قابل جابه‌جایی و خیال انگیز، دور بالن هوای داغ شکل گرفته اند. این فضا به کودکان اجازه می دهد برای خواندن کتاب مورد علاقه شان دور هم حلقه بزنند یا درباره آن باهم به گفتگو بنشینند.

سالن غذاخوری

سالن غذاخوری

سالن غذاخوری

حتی سالن غذاخوری هم فضا به گونه ای طراحی شده که کودکان از فرصت تفریح با خانواده و دوستانشان به بهترین وجه استفاده کنند و با نشستن پشت میزهای اشتراکی مرمری در فواصل نزدیک به هم با دیگر کودکان آشنا شوند و ارتباط برقرار کنند.

اتاق آبی

اتاق آبی

علاوه بر این، فضای ساخت و ساز با بلوک های آبی بزرگ، قطعات و چرخ دنده ها به کودکان فرصت بازی و ساخت سازه های بزرگی را میدهد که بتوانند از آن بالا روند. طراحی داخلی کلی این مجموعه نیز بر اساس رویکرد ساده زیستانه شکل گرفته و مبلمان و تجهیزات اضافی و غیر ضروری نیز به کار نرفته است. این طراحی و استفاده کمینه گرایانه از رنگ و فرم، تمرکز لازم را در اختیار کودکان می گذارد تا روی دست ها و فعالیتشان عمیق شوند و از کاری که می کنند بیشترین لذت را ببرند.

سرزمین بازی ها و یادگیری خلاق!

سرزمین بازی ها و یادگیری خلاق!

از خانواده ها خواسته می شود هنگامی که در این مجموعه به سر می برند به خوبی از کودکان خود مراقبت کنند و هنگام حضور در این مجموعه تلفن های هوشمند خود را کنار بگذارند و در بازی های فرزندان شان شرکت کنند. فضاها و میز و صندلی ها هم همه امکان این تعامل کودک و بزرگسال را ایجاد می کنند.

سرزمین بازی ها و یادگیری خلاق!

سرزمین بازی ها و یادگیری خلاق!

حتی لوگوی مجموعهنوبو طوری طراحی شده است که حرف B را با همان حالت ابرگونه نشان دهد و این نقش مایه در همه جای مجموعه مشهود است و با سبک ظاهری آن نیز همخوانی دارد. نتیجه این نوع طراحی موجب شده است که طراحی نوبو مورد استقبال کودکان قرار گیرد، چرا که ساده و متحرک است و انگار مستقیما با مخاطب صحبت می کند و با هدف برند نوبو همخوانی دارد.

منبع: خوگرنیوز

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed.