ساختمان جدید موزه پورشه با معماری بی نظیر و دکوراسیون داخلی متفاوت

0 21
۵
(۱)

موزه پورشه
محل : اشتوتکارت – آلمان
آرشیتکت : Delugan Meissl associated architects
مساحت : ۵۶۰۰ متر مربع
سال ساخت : ۲۰۰۹

Delugan Meissl کار طراحی ساختمان موزه پورشه را به انجام رسانده است .

پورشه دارای رکورد موفقیت آمیز در بازی های ورزشی خودرو می باشد ، این شرکت کوچکترین خودروساز مستقل و سود آور ترین در جهان است و این در نتیجه دهه ها تجربه در تولید خودرو جهت سواری و مسابقات اتومبیل رانی است. تاریخ ماشین های اسپرت پورشه از سال ۱۹۴۸ آغاز می شود با اتومبیل افسانه ای نوع ۳۵۶ “شماره ۱” به اوج می رسد، اما اساس مفهومی گسترش این نام تجاری در نتیجه یک عمر کار و تلاش استاد فردیناند پورشه (۱۸۷۵-۱۹۵۱) می باشد ، که توسط پسر او ادامه داده شده است .

پایه اصلی اوج گیری پورشه با تاسیس یک دفتر مهندسی مستقل در اشتوتگارت در سال ۱۹۳۱توسط فردیناند پورشه گذاشته شد ، او در صنعت تولید خودرو پیشگام ایجاد تحولات به منظور کسب رضایت مشتری بوده است . در طی شش دهه گذشته، پورشه فراز و فرود زیادی را تجربه کرده است . اما به لطف روش های کارآمد تولید، موقعیت متمایز نام تجاری خود و مدل های ابتکاری مانند ۳۵۶، ۹۱۱، ۹۱۴، ۹۲۴، ۹۴۴، ۹۲۸، و Boxster و کاین، و حضور تخصصی در مسابقات ورزشی خودرو به یکی از توسعه یافته ترین و موفق ترین تولید کنندگان خودرو در جهان تبدیل شده است.
تاریخ منحصر به فرد و پر افتخار پورشه ، باعث شده است که مشتریان، سهامداران، و طرفداران پورشه اغلب آرزو های خود را برای یک محل که الهام بخش برای نمایش تاریخ شرکت باشد ابراز کنند ، به همین سبب پروژه مجموعه ساختمانی دیدنی و جذاب موزه پورشه آغاز گردید . در این ساختمان جدید که بسیار استادانه طراحی و ساخته شده است. میراث تاریخی پورشه که شامل اتومبیل های تاریخی و اسناد و مدارک مربوط به این شرکت می باشد ، به نمایش در آمده است.

آرشیو شرکت پورشه نیز در همین محل مستقر است و در کتابخانه این ساختمان ۳۰۰۰ کتاب به نمایش در آمده است ، فروشگاه، رستوران و امکانات کنفرانس از دیگر امکانات مازاد بر نمایش اتومبیل های تاریخی می باشدکه در ساختمان موزه پورشه عرضه شده است.

همانگونه که مشاهده می شود بخشهای رستوران و کافی شاپ به زیبائی طراحی شده است .

طراحی داخلی ساختمان به نحوی انجام شده است که اتومبیل های مختلف با گروه بندی های ویژه در کنار هم به نمایش در آمده اند.

مرکز طراحی و تولید پورشه در شهر اشتوتکارت آلمان می باشد به همین سبب ساختمان موزه پورشه نیز در همین منطقه ساخته شده است.

بی شک ساختمان طراحی شده توسط Vienna’s Delugan Meissl ساختمانی جذاب و تاثیر گذار می باشد ، کشش یکپارچه و عملا شناور سالن نمایشگاه با مشاهده تصاویر نیز احساس می شود ، لیکن این معماری جسورانه و پویا نشان دهنده فلسفه ای است که شرکت پورشه همواره در ذهن داشته است و مسلما با دیدن طراحی این ساختمان از نزدیک این احساس زیبا را بیش از این به ذهن بیننده متبادر می نماید. مجریان این طرح ادعا دارند که طراحی به نحوی انجام شده است که پس از ورود ، باعث هدایت مهمانان از سطح زیرزمین به روبنا می گردد.
مدیران پورشه می گویند که : معماران در طراحی این ساختمان و بخشهای داخلی آن سعی نموده اند تا منعکس کننده زیبائی و اصالت محصولات پورشه باشد .

۸۰ وسیله نقلیه و بسیاری از اجناس نمایشی کوچکتر در موزه پورشه در یک محیط منحصر به فرد به نمایش در آمده اند . علاوه بر وسایل نقلیه مشهور در جهان مانندمدل های ۳۵۶، ۵۵۰، ۹۱۱، ۹۱۷ ، نمایشگاه شامل برخی از دستاوردهای فنی برجسته ای از استاد فردیناند پورشه از اوایل قرن بیستم و حتی پس از آن می باشد.

در تقسیم بندی فضاهای داخلی نمایشگاه مناطق جداگانه برای دوره قبل و بعد از سال ۱۹۴۸که سال تولید اولین پورشه می باشد ، درنظر گرفته شده . “ایده پورشه” ، “تاریخچه محصولات” و “جزایر موضوعی” سه عنصر هسته مفهومی موزه می باشد.

بخش “ایده پورشه” با تمرکز خاص بر ارائه راه حل های فنی برای چالش های مهم ، تقریبا در تمام زمینه ها می باشد و بازدید کنندگان می توانند در مورد ارزش ها، انگیزه، و فلسفه رانندگی شرکت در طول تاریخ و نحوه دستیابی به موفقیت نهایی بیاموزند.”تاریخچه محصولات” شامل ارائه زمانی مرتب از تاریخ ماشین های اسپرت پورشه از آغاز آن در سال ۱۹۴۸ تا آخرین مدل با تمام تنوع تکنولوژیک خود است که سبکی یگانه را شامل می شود.

یک مخزن مرکزی در موزه جدید همه دانش تاریخی و معاصر در مورد موضوع “پورشه” را جمع آوری نموده است. آرشیو تاریخی پورشه AG نیز به عمارت جدید منتقل شده است ، که بخش هایی از آن از طریق دیوارهای شیشه ای از لابی قابل مشاهده است. . فایل های حال حاضر از بایگانی پورشه پوشش ۲۰۰۰ متر از فضای قفسه، صفحه نمایش و کابینت فلزی را در بر گرفته است.

و در پایان هم تعدادی از تصاویر زیبای مربوط معماری فضای داخلی موزه و اتومبیلهای زیبای پورشه که طی این سالها تولید شده است.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۵ / ۵. تعداد نظرات: ۱

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد