ساختار شومینه

12
۰
(۰)

نوع چیدمان شومینه به سلیقه،خصوصیات شخصیتی شما وهمچنین سبک دکوراسیون اتاقی که شومینه در آنجا قرار می گیرد بستگی دارد.به طور مثال اگر شومینه در اتاقی قرار گرفته باشد که دارای سبک سنتی می باشد بهتر است از گلدان های ظریف یا شمع و شمعدان زیبا برای دکوراسیون استفاده کرد.

به اتاق و فضایی که شومینه در آن قرار گرفته نیز توجه داشته باشید زیرا کاربرد فضا تاثیر زیادی بر نحوه و سبک دکوراسیون شومینه دارد. برای مثال شومینه ای که در یک اتاق نشیمن قرار دارد می تواند دکوراسیونی بسیار رسمی داشته باشد و باید کاملا با سبک دکوراسیون اتاق نشیمن هماهنگی و هم خوانی داشته باشد، این در حالی است که شومینه ای که در اتاق خواب قرار دارد باید دارای دکوراسیون بسیار ساده باشد و فضایی در اطراف آن برای نشستن و به آرامش رسیدن تدارک دیده شده باشد.

نصب آینه ای بزرگ که دیوار شومینه را بە طور کامل پوشش داده باشد گزینه ای بسیار مناسب برای تزئین دیوار شومینه است. آینه نور انواع وسایل رنگی را در فضای خانه انعکاس می دهد و خانه پر از نور و رنگ های متنوع می گردد.همچنین با قرار دادن وسایل تزیینی مثل گلدان ، ساعت ، عکس های خانوادگی و یا وسایلی که با دکوراسیون اتاقی که شومینه در آنجا واقع است مطابقت داشته باشد.

در نهایت می توان از ایده هایی استفاده نمود که ترکیبی از ایده های متنوع باشد، دکوراسیونی ترکیبی از کتاب های قدیمی و اشیای قدیمی و شاخه ها و برگ ها و… می تواند تزئینی جذاب و متنوع برای شومینه منازل باشد.ولی به این نکته باید توجه کرد که از قرار دادن حجم بسیاری از وسایل روی لبه شومینه پرهیز کرد چون باعث می شود جذابیت اشیااز بین برود.

در فصولی که شومینه قابل استفاده نیست بهتر است فضای داخلی آن را با سنگ های رنگی و شمع های کوچک تزئین کنید. در این صورت با روشن کردن شمع ها، فضای داخل شومینه و اطراف آن بسیار زیبا می شود و حسی دل انگیز به خود می گیرد.

مکان دیگری که می توان از شومینه استفاده کرد فضای باز می باشد که معماری خاص خود را دارد.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed.