رنگ های محبوب دکوراسیون داخلی در سال ۲۰۱۹

6
۲
(۱)
دکوراسیون داخلی به رنگ سفید
دکوراسیون داخلی به رنگ سفید

سفید

نمی توان درباره رنگ های محبوب دکوراسیون داخلی صحبت کرد و از رنگ سفید نامی به میان نیاورد. رنگی که فارغ از زمان همواره در سبک های محبوب هر سال، خود را نمایان کرده است. سال هاست که طراحی های داخلی با رنگ سفید مورد توجه مردم است. نیاز به نورپردازی کمتر و هماهنگی آسان با مواد مختلف نظیر چوب و فلز از جمله مزایای رنگ سفید محسوب می شود. از سوی دیگر تقریبا در بازار می توان هر وسیله ای را با رنگ سفید پیدا کرد، از این رو به راحتی می توانید انبوهی از وسایل سفید را در یک دکوراسیون به سبک نوردیک یا مینیمالیستی گرد هم آورید.

یکی از مزایای بزرگ رنگ سفید ترکیب آسان آن با سایر رنگ هاست. علاوه بر این، رنگ سفید فضای بصری را گسترش می دهد و محیط را بزرگ تر و روشن تر جلوه می دهد.

استفاده از خاکستری در دکوراسیون داخلی

استفاده از خاکستری در دکوراسیون داخلی

خاکستری

یکی دیگر از رنگ های خنثی که در سال ۲۰۱۹ همچنان خوش می درخشد، رنگ خاکستری است. خاکستری نیز همانند سفید هیچ گاه از رنگ های محبوب هر سال خارج نمی شود. البته این دو رنگ خنثی تفاوت هایی نیز با یکدیگر دارند. بر خلاف رنگ سفید، خاکستری را نمی توان به تنهایی در دکوراسیون داخلی به کار برد و باید با انواع رنگ های دیگر ترکیب شود. خاکستری یکی از بهترین رنگ ها برای قرار گرفتن در کنار رنگ زرد است. همچنین خاکستری با رنگ سفید و چوب هایی به رنگ روشن نیز به خوبی ترکیب می شود.

دکوراسیون داخلی سیاه و سفید

دکوراسیون داخلی سیاه و سفید

سیاه

البته ما در این بخش باید درباره رنگ های سیاه و سفید در کنار هم صحبت کنیم، چراکه این دو رنگ تقریبا همیشه در کنار هم مورد استفاده قرار می گیرند. در دکوراسیون های مینیمالیستی و مدرن معمولا از این دو رنگ برای ایجاد تعادل استفاده می کنند. سیاه اگرچه به تنهایی نمی تواند در دکوراسیون داخلی به کار رود، اما تاثیر زیادی در برجسته کردن مبلمان و سایر لوازم سفید رنگ دارد. بنابراین اگر رنگ سفید هیچگاه از فهرست رنگ های محبوب سال خارج نمی شود، پس رنگ سیاه نیز همواره یک رنگ مکمل بی نظیر باقی خواهد ماند.

دیدید که بسیاری از رنگ‌های رایج در دکوراسیون، امسال نیز در خانه‌ها خواهند درخشید، کافیست از نحوه استفاده از هرکدام و تطابقشان با سبک دکوراسیونتان باخبر باشید و تمرکز را روی یک رنگ بگذارید تا به کمک رنگ به دکوراسیون وحدت و انسجام بدهید.

کرمی یک از رنگ های محبوب سال 2019

کرمی یک از رنگ های محبوب سال ۲۰۱۹

کرمی

رنگ دیگری که در سال ۲۰۱۹ موفق است، رنگ بژ یا کرم است که شباهت زیادی به رنگ سفید دارد و می تواند فضای بصری را گسترش دهد. البته کرم در مقایسه با سفید، رنگی با گرمای بیشتر است و با تمامی فصول سال به خصوص پاییز و زمستان سازگاری بیشتری دارد.

اگرچه کرم با رنگ های مختلفی قابل ترکیب شدن است اما با مخلوط آن با رنگ قهوه ای جذابیت بسیار بالایی دارد و به دکوراسیون داخلی گرما می بخشد.

دکوراسیون داخلی به رنگ سبز

دکوراسیون داخلی به رنگ سبز

سبز

اگر شما نیز همانند ما، به دنبال یک دکوراسیون پر شور و متفاوت هستید رنگ سبز برگ برنده شما خواهد بود. با توجه به اینکه رنگ سبز به طور طبیعی در محیط بیرون از خانه به وفور مشاهده می شود، پذیرش آن در دکوراسیون داخلی بسیار راحت تر از سایر رنگ های غیرطبیعی است. این رنگ نوعی حس تازگی و آرامش را به افراد القا می کند و طیف های تیره آن با دکوراسیون های چوبی به خوبی ارتباط برقرار می کنند و امسال خوش درخشیده است.

بهره گیری از صورتی در دکوراسیون اتاق خواب

بهره گیری از صورتی در دکوراسیون اتاق خواب

صورتی

صورتی را به عنوان رنگی نرم و با لطافت می شناسند که برای محیط های زنانه بخصوص اتاق خواب ها رنگی ایده آل است. صورتی با رنگ های مختلف نظیر قرمز، سبز روشن و بنفش به خوبی ترکیب می شود اما مخلوط آن با رنگ سفید هم موجب ایجاد عمق بصری بیشتر در دکوراسیون داخلی می شود و هم فضا را شاد و دوست داشتنی می کند.

قرمز یک رنگ متمایز در دکوراسیون داخلی

قرمز یک رنگ متمایز در دکوراسیون داخلی

قرمز

افراد کمی را می توانید پیدا کنید که از رنگ قرمز در سطح وسیع در دکوراسیون داخلی منازل خود استفاده کنند. با این وصف، به نظر می رسد قرمز نباید رنگ چندان محبوبی در دکوراسیون داخلی باشد اما این تصور کاملا اشتباه است چراکه همین موضوع می تواند موجب تمایز دکوراسیون منزل شما با سایر دکوراسیون ها باشد.

یکی از مزایای رنگ قرمز ایجاد گرمای بیشتر در دکوراسیون هاست و با رنگ های بسیاری از گرم روشن تر نظیر زرد و نارنجی تا رنگ های خنثی مانند سفید و خاکستری هماهنگ می شود. بنابراین حتی اگر در به کار بردن رنگ قرمز به طور گسترده در دکوراسیون منزل خود واهمه دارید، توصیه می کنیم از این رنگ به عنوان روکش بالشتک های مبلمان یا قالیچه های کوچک کمک بگیرید.

ترکیب بی نظیر ایندیگو با رنگ های خنثی در دکوراسیون داخلی

ترکیب بی نظیر ایندیگو با رنگ های خنثی در دکوراسیون داخلی

ایندیگو

به طور معمول به نظر می رسد که رنگ های روشن تر آرامش بیشتری دارند اما ایندیگو خلاف این رویه را ثابت کرده است. ایندیگو رنگی تیره که به خوبی در کنار رنگ های خنثی نظیر سفید و خاکستری قرار می گیرد. بنابراین اگر به دنبال یک دکوراسیون آرامش بخش هستید اما از رنگ های روشن دوری می کنید، ایندیگو می تواند یک گزینه مناسب برای شما باشد.

تاثیر قابل توجه رنگ مسی در طراحی داخلی

تاثیر قابل توجه رنگ مسی در طراحی داخلی

مسی

به نظر می رسد که رنگ مسی یکی از رنگ های موفق در سال ۲۰۱۹ خواهد بود. استفاده از این رنگ، یکی از ایده های جالب برای برجسته کردن لوازم و اشیا تزئینی در دکوراسیون منازل است. مسی اگرچه نمی تواند به عنوان یک رنگ اصلی برای مبلمان، دیوارها و کفپوش مورد استفاده قرار گیرد اما به عنوان یک رنگ مکمل برای لوسترها، گلدان ها، آباژورها و میزهای جلو مبلی بی نظیر است. مسی در در دکوراسیون هایی که از نورپردازی مناسبی بهره می برند با بازتاب نور می تواند نگاه ها را به خود جلب کند. مسی با رنگ سفید و چوب به خوبی هماهنگ می شود.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۲ / ۵. تعداد نظرات: ۱

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed.