رنگ های خاموش: ستاره های آرام دنیای تزئین

20
۳
(۱)

رنگ های خاموش و بی صدا می توانند به روش های مختلفی بر فضا و محیط تأثیر بگذارند. آنها می توانند روی عناصر معماری، لوازم جانبی، در کانون توجه قرار دادن سایر رنگ ها و یا حتی به نمایش گذاشتن زیبایی های خاص خودشان تأثیرگذار باشند. شما می توانید از آموزه های این مطلب در استفاده از این رنگ ها الهام بگیرید.

رنگ های خاموش

یک خوش آمدگویی گرم

در این آشپزخانه می توانید انواع رنگ های خنثی و خاموش را بر روی دیوارهای سفید و گچی و کابینت های به رنگ بژ ببینید. این رنگ ها آشپزخانه را به مکانی امن برای خوردن غذایی گرم و لذیذ تبدیل می کنند. قفسه های نارنجی که در کابینت های بالای از پشت درهای شیشه ای پیدا هستند با رنگ یرده های پنجره ها همخوانی دارند و فضا را غنی می کنند.

رنگ های خاموش

انسجامی آرامش بخش

رنگ های خنثی بی صدا در تمام اتاق های یک خانه طراحی شده با نقشه باز پخش می شوند. مقداری رنگ های تیره تر نیز برای میز جلومبلی اتاق نشیمن و کابینت های آشپزخانه به کار رفته است. در این مرحله است که آثار هنری، کوسن های طرحدار و سایر جزئیات جذاب می توانند توجه شما را به خودشان جلب کنند.

رنگ های خاموش

آبی ملایم و خاموش

طراحی داخلی محیط با رنگ های خنثی و استفاده از یک رنگ ملایم و کمرنگ در کنار آن می تواند نکته ای کلیدی در طراحی فضا باشد. در آشپزخانه یک جاشمعی بزرگ به عنوان روشنایی است و اتاق نشیمن یک صندلی حصیری بافته شده دارد. پرده های آویخته شده که به رنگ سایه روشن رنگ آبی کمرنگ و بژ هستند رنگ آبی ملایم را به محیط اضافه کرده است و همین باعث زنده نشان دادن پالت رنگ خنثی درون محیط شده است.

رنگ های خاموش

لم بدهید و غذا بخورید

این منطقه ناهارخوری برای وعده های غذایی روزانه و همچنین پذیرایی دوستانه از مهمانان بسیار مناسب است. کاغذدیواری خاص، پارچه رومبلی راه راه، صندلی های حصیری و کفپوش ها، همه مایل به قهوه ای هستند و همین باعث شده است که همه چیز خنثی و بی صدا باشد و الگوها و بافت ها در محیط غالب نشوند.

رنگ های خاموش

معماری هنرمندانه

زمانی که از رنگ های خاموش و کمرنگ استفاده کنید عناصر معماری فرصت می یابند تا بهتر دیده شوند و برجسته شوند. سقف گچکاری شده به سبک صندوقی coffered ceiling و دیوارهای ابزار خورده تنها در کنار رنگ های کمرنگ طلایی و خاکستری است که به چشم آمده اند. این رنگ ها آنقدر جسورانه و تند نیستند که بتوانند بهترین ویژگی های معماری هنرمندانه اتاق را بپوشانند. درهای فرانسوی در این اتاق نیز به خوبی به استقبال منظره بیرون می روند.

رنگ های خاموش

تضادها

یک پالت با رنگ خاموش به آسانی می تواند یک فضا را به کمال برساند. مخصوصا زمانی که دیوارها به رنگ های تیره تر باشند. در این فضای نشیمن و دنج کف خانه یک فرش یکدست سفید انداخته شده است. صندلی های پشت بلند و باله دار کرم رنگ و پرده های بلند تا زمین آمده یک تضاد ملایم و لوکس در محیط ایجاد کرده است. رنگ کوسن ها به خوبی انتخاب شده اند و رنگ آنها از رنگ تیره دیوارها پشتیبانی می کند.

رنگ های خاموش

باریک کردن

اگر از رنگ های خاموش و بی صدا استفاده می کنید می توانید جزئیات زیادی را در اتاقتان هرچند کوچک قرار بدهید. روتختی راه راه با رنگ های آرام که باعث می شود رنگ های آن در قاب عکس بالای تخت بیشتر به چشم بیایند.فضای کوچک اطراف تخت و پاتختی های کوچک کنار آن و آباژورهای زیبای دیواری انتخاب های بسیار خوبی برای این فضای کوچک هستند. پایه های تخت که از زمین فاصله دارند باعث شده اند تا انرژی به خوبی در محیط جریان یابد.

رنگ های خاموش

درخشندگی

برای اتاق هایی با رنگ های آرام و خاموش به جز تکانه های رنگی، سطوح براق نیز گزینه های بسیار خوبی هستند. پارچه های براق به محیط ظرافت و زیبایی می بخشند به خصوص اگر در مقادیر زیاد مورد استفاده قرار بگیرند. مبلمان چسترفیلد و پرده های بلند که هر دو پارچه ای براق دارند در کنار آباژورهای ایستاده به خوبی به محیط درخشندگی و تعادل داده اند. شومینه سنگی و میز جلومبلی چوبی باعث ایجاد بافت و ناهمواری در محیط شده اند.

رنگ های خاموش

فضایی متناسب با کودکان

استفاده از یک رنگ خاص در کنار رنگ های خاموش و خنثی در این اتاق می تواند توجه شما را به خود جلب کند. تختخواب یک نفره با رنگ های پاستلی زمانی که با ملحفه ها پوشانده می شود در کنار یک فرش با پرزهای بلند فضای آرامش بخشی برای کودکان خواهد بود. رنگ صورتی مرجانی زمانی که با رنگ خامه ای و طلایی ترکیب می شود فضا را لوکس و سلطنتی می کنند.

رنگ های خاموش

تکیه بده و آرام باش

استفاده از زرد کمرنگ، قهوه ای و خاکستری در کنار سفید برای دکوراسیون خانه تان می تواند فضایی روشن و آرام ایجاد کند. پرده هایی که پایین تر از سقف نصب شوند ارتفاع سقف را بلند تر نشان می دهند. در این دکوراسیون از دو جعبه چوبی با یک رویه شیشه ای به عنوان میز جلومبلی استفاده شده است.

رنگ های خاموش

استفاده از انواع طیف رنگ های خاکی

استفاده از رنگ های مختلف و آرام در این حمام نقطه کانونی ایجاد کرده است. استفاده از توناژهای مختلف رنگ خاکی در کنار رنگ چوب و گلدان با خطوط منحنی و میز چوبی با خطوط تمیز فضایی کاملا مدرن را ایجاد کرده است. رنگ سبز کمرنگ دیوارها و کاشی هایی به رنگ خاکی به زیبایی در کنار هم قرار گرفته اند.

رنگ های خاموش

دنج و گرم ونرم

رنگ های خاموشی که در این فرش زیبا هستند در سرتاسر اتاق دیده می شوند. در صندلی یک نفره گوشه اتاق، لمسه های پشت مبل و پتوها و ملحفه های روی تخت طیف های مختلف رنگ فرش به چشم می آیند. بالش سبز زمردی در فضای روشن و شلوغ گم می شود اما در خلوت دنج و آرام اتاق برق می زند و می درخشد.

رنگ های خاموش

میز مرکزی

انتخاب هوشمندانه لوازم جانبی می تواند تفاوت بسیاری ایجاد کند. رنگ های یکنواخت خاکستری و سفید خاموش در این فضا مانند یک سیستم هوشمند چراغ های فلزی و شیشه ای را در مرکز دید قرار می دهند. میز فلزی و چهارپایه های چوبی اطراف آن فرم هایی زیبا و شبیه به بکدیگر می سازند.

رنگ های خاموش

فضایی کاملا تفریحی و خانوادگی

یک فرش پرزدار و زیبا در محیطی کاملا خانوادگی در کنار طیف گسترده ای از رنگ های آرام و خاموش قرار گرفته اند. رنگ های آبی کمرنگ، خاکستری و پترن ها و بافت های مختلف به خوبی با هم ترکیب شده اند و در کنار بالش ها و میز کوچک در دسترس ظاهری آرام و زیبا ساخته اند. پنکه سقفی قهوه ای رنگ، طاقچه نصب شده روی شومینه و میز جلومبلی جمع و جور و کارآمد همه در کنار هم نقاط اصلی تمرکز در این اتاق نشیمن هستند.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۳ / ۵. تعداد نظرات: ۱

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.