رنگ نارنجی را با چه رنگ هایی ست کنیم؟

1,259
۳.۱
(۱۸)

شما هم طرفدار رنگ نارنجی هستید؟ پس احتمالا تا به حال بر سر دوراهی دکوراسیون خانه با رنگ نارنجی یا رنگ‌های دیگر مانده‌اید.

رنگ نارنجی ترکیبی از دو رنگ زرد و قرمز است. همانطور که تمام رنگ های ثانویه بسیاری از صفات خود را از والدین رنگ اصلی خود ارث می برند نارنجی هم انرژی را از رنگ قرمز و شادی را از رنگ زرد گرفته، ترکیب کرده و رنگی پر شور و هیجان را ایجاد کرده است. هر چند که به کمک بازی رنگ ها و سایه زدن یا رنگ آمیزی با مقداری از رنگ خاکستری می توان هیجانات رنگ را بالا یا پایین آورد و این قضیه به شدت بر روی رنگ نارنجی تأثیرگذار است. در ادامه به بررسی ترکیب رنگ نارنجی با دیگر رنگ ها می پردازیم.

ترکیب رنگ نارنجی با سفید در خانه

ترکیب نارنجی با سفید در خانه

از این دو رنگ می توان به عنوان دو رنگ راهبردی و پر انرژی نام برد. نارنجی و سفید در آشپزخانه منجر به ترکیب رنگی واضح، اشتها آور و شیک می شود. استفاده کمتر از رنگ نارنجی در مقایسه با رنگ سفید به فضا هویت و سبک بارزی خواهد داد. برای اینکه بیشتر با تاثیر نارنجی در کنار سفید در فضای داخلی خانه آشنا شوید نمونه‌های بیشتری از این ترکیب بی‌نظیر را به شما نشان می‌دهیم.

البته پیش از دیدن نمونه‌ها بد نیست یادآوری کنیم که می‌توانید در جزئیات آشپزخانه‌های سفیدتان، رنگ نارنجی را به‌طور موثری وارد کنید. گاهی جزئیات تاثیر بیشتری بر زیبایی دکوراسیون داخلی خانه شما دارند. پس نیازی نیست کف تا سقف خانه را با رنگ نارنجی بپوشانید.

وسایل آشپزخانه نارنجی برای آشپزخانه سفید

دکوراسیون آشپزخانه با نارنجی و سفید

جزئیات نارنجی در آشپزخانه سفید

دکوراسیون خانه با ترکیب رنگ های نارنجی، زرد و قرمز

ترکیب این سه رنگ جسورانه زندگی را پر انرژی تر خواهد کرد. برای تعدیل شور و شوق این ترکیب می توان از رنگ صورتی استفاده کرد تا لطافت و نرمی را به فضا تزریق کند.

دکوراسیون خانه با رنگ نارنجی و قرمز و زرد

دکوراسیون خانه با جزئیات به رنگ های نارنجی و قرمز و زرد

ممکن است گاهی نسبت به این ترکیب گرم برای دکوراسیون خانه شک کنید و با وجود اینکه این ترکیب سه‌گانه برای شما یک ترکیب ایده ال است، اما برای دکوراسیون خانه آن را انتخاب نکنید. در این شرایط فقط می‌توانیم شما را به دیدن نمونه‌های بیشتری از خانه‌هایی که با این ترکیب چیدمان شده‌اند، دعوت کنیم. شاید اگر چند نمونه موفق در اجرای دکوراسیون خانه با ترکیب رنگ نارنجی و قرمز و زرد ببینید، این ترس نابه‌جا را کنار بگذارید؛ پس حتما سعی کنید خانه‌های بیشتری که با ترکیب رنگ نارنجی تزیین شده‌اند را پیدا کرده و نکات دکوراسیون داخلی با رنگ نارنجی را از آن‌ها دریافت کنید.

ترکیب سه گانه قرمز تا زرد برای خانه

دکوراسیون داخلی با ترکیب رنگ نارنجی و قرمز

نارنجی و قرمز همسایگان یکدیگر در طیف رنگی  و هر دو پر انرژی و پررنگ هستند اما تفاوت ظریف موجود بین آنها باعث می شود که این رنگ ها در تأثیرگذاری منحصر به فرد باشند. تنها نکته در استفاده از این ترکیب رنگ این است که تناسب یکسانی از این دو را در طراحی به کار نبرید.

اگرچه تاثیر نشستن رنگ نارنجی و قرمز را در کنار هم برای دکوراسیون خانه در بالا نشان دادیم ولی برای ایده بد نیست اتاق‌خواب زیر را هم با دقت تماشا کنید.

وارد کردن ترکیب نارنجی و قرمز و زرد به اتاق خواب

رنگ نارنجی، قرمز و بنفش ارغوانی در کنار هم

حرارت رنگ نارنجی در کنار رنگ قرمز را می توان با طیفی از رنگ بنفش که به قهوه ای متمایل باشد تعدیل کرد و یک منظره زیبا و در عین حال رنگارنگ پدید آورد.

ترکیب ارغوانی با نارنجی و قرمز

آشپزخانه با کابینت های نارنجی و ارغوانی

تزیین خانه با ترکیب رنگ نارنجی و قرمز مایل به بنفش (بورگاندی)

فضای شامل این ترکیب رنگی بسیار دنج و راحت خواهد بود و گرمای مطبوع و روح نواز رنگ بنفش را در کنار نارنجی همراه دارد. هر دو رنگ موجود به تنهایی پر نشاط هستند اما وقتی با یکدیگر ترکیب می شوند فضایی امن را ایجاد می کنند.

ترکیب رنگ نارنجی

نشستن رنگ نارنجی در کنار خاکستری برای دکوراسیون

هیجانات رنگی نارنجی به تنهایی جلوه گری تمام و کمالی نخواهد داشت اما همین رنگ در کنار خاکستری بسیار به چشم خواهد آمد و این در حالی است که این ترکیب رنگی به خوبی با هم جفت شده و هویت رنگی یکدیگر را بیشتر به نمایش خواهند گذاشت. فضایی پر جنب و جوش با نارنجی و رویاپردازی با خاکستری!

مبلمان خانه با ترکیب خاکستری و نارنجی

این ترکیب رنگ به‌قدری جذاب و خواستنی است که حتی اگر تعداد زیادی از نمونه‌های دکوراسیون داخلی با این ترکیب رنگ را تماشا کنید برای شما تکراری نخواهدشد. پس برای آنکه یک طراحی منحصر به‌فرد برای خانه خود با این ترکیب داشته باشید، باید ایده‌های بسیاری را دیده باشید تا بتوانید خلاقانه عمل کنید.

ترکیب رنگ نارنجی و خاکستری

جزئیات نارنجی برای مبلمان خاکستری

دکوراسیون خانه با ترکیب رنگ نارنجی و خاکستری

ترکیب‌کردن نارنجی با آبی تیره برای چیدمان خانه

به عنوان رنگ های مکمل رنگ های نارنجی و آبی تقریباً در طراحی خانه به زیبایی جفت می شوند. تیرگی موجود در رنگ آبی نماینده بزرگی است و این در کنار جوانی موجود در نارنجی جفت رنگی معناداری را خلق خواهد کرد.

ترکیب رنگ نارنجی با آبی تیره

جزئیات نارنجی در خانه های آبی

دکوراسیون خانه فقط به مبلمان و فرش محدود نمی‌شود و گاهی باید با رنگ دیوار، دکوراسیون داخلی خانه را تکمیل کرد. معمولا در خانه‌های ما رنگ دیوارها، رنگی روشن مانند کرمی یا استخوانی انتخاب می‌شود و خیلی به رنگ‌های تیره فکر نمی‌کنیم. اما اگر نور خوبی در فضای خانه دارید و دوست دارید کمی متفاوت خانه خود را بچینید، می‌توانید برای مبلمان نارنجی خود یک دیوار آبی تیره فراهم کنید تا جلوه بیشتری در خانه داشته باشند.

ترکیب مبل نارنجی با دیوار آبی تیره

دکوراسیون خانه با نارنجی و آبی کبالت

ترکیب رنگ نارنجی

رنگ آبی تیره در تقابل با نارنجی از هیجان کمتری برخوردار است و این در حالی است که جفت رنگی نارنجی و آبی کبالت می توانند پرهیجان و جلوه گر ظاهر شوند و این تنها به دلیل خصوصیات رنگ آبی در طیف های متفاوت است. آبی تیره ساکت و محتاط است و آبی کبالت این طور نیست و پر نشاط ظاهر می شود. ترکیب رنگ نارنجی و آبی کبالت یک انتخاب مناسب برای مبل های منحنی است که آن را مکانی راحت و رویاپرورمی کند.

چیدمان خانه با ترکیب‌کردن نارنجی و سبز مرکباتی

استفاده از ترکیب رنگی نارنجی و سبز مرکباتی در پس زمینه ای سفید رنگ ظاهری جوان، تازه و پر انرژی ایجاد می کند. استفاده از پالت در الگوهای کلاسیک ( به عنوان مثال شطرنجی یا راه راه ) به ایجاد ساختار رنگی کمک شایانی می کند.

چیدمان خانه با رنگ های سبز و نارنجی

خانه ای سبز با مبلمان نارنجی

ترکیب نارنجی با سبز در خانه

حال که صحبت از رنگ سبز در دکوراسیون داخلی شد، بد نیست چند ایده هم برای دکوراسیون خانه‌های سبز را به شما نشان دهیم. پیشنهاد می‌کنم حتما به مطلب «چگونه خانه سبز داشته باشیم؟» سر بزنید و از ایده‌های آن برای استفاده از رنگ سبز در طراحی داخلی خانه و چیدمان وسایل استفاده کنید.

ترکیب رنگ نارنجی و قهوه ای برای دکوراسیون متفاوت

اگر صادق باشیم و بخواهیم ترکیبی از رنگ نارنجی با یک رنگ دیگر را در ذهن خود تصور کنیم قهوه ای شاید آخرین رنگی باشد که به آن فکر کنیم. هر چند که وقتی قهوه ای تیره ( با ته رنگی از آبی و حضور بیشتر رنگ های طلایی و زرد ) با نارنجی ملایم جفت شود فضا ترکیبی نادر از گرمای زمینی و  دل فریبی زندگی شهری را پیدا خواهد کرد.

دکوراسیون خانه با ترکیب رنگ نارنجی و قهوه ای

دکوراسیون به سبک مدرن با ترکیب نارنجی، مشکی و طلایی

نارنجی رنگی میانه در ترکیب این سه رنگ با یکدیگر است و باعث می شود تا اختلاف بین مشکی و طلایی به چشم نیاید. هر چند که این دو رنگ به صورت یکپارچه ای با نارنجی تطابق دارند. در این ترکیب رنگ طلایی و نارنجی قسمت واضح ماجرا هستند و رنگ مشکی زمینه کار خواهد بود که در کنار ظرافت گرم نیز هست.

خانه مدرن با ترکیب نارنجی و مشکی

دکوراسیون پذیرایی خانه با نارنجی و مشکی

این ترکیب رنگ بی‌نظیر را هم می‌توانید در اتاق‌خواب اجرا کنید تا یک دکوراسیون متفاوت برای نوجوان‌ها یا جوان‌های خانه داشت باشید.

ترکیب نارنجی و مشکی در اتاق خواب

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۳.۱ / ۵. تعداد نظرات: ۱۸

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.