رنگ های ترند سال ۲۰۲۳ برای دکوراسیون داخلی خانه

0 586
۴.۵
(۲)

سال نو که می‌آید با خودش شادابی و سرزندگی را می‌آورد. حالا که به آخرهای سال ۱۴۰۱ نزدیک می‌شویم و از همین دور بوی عید می‌آید، دلم می‌خواست کمی رنگ‌های تازه به خانه اضافه کنم. برای همین به دنبال رنگ سال برای دکوراسیون گشتم. هر سال یک رنگ به‌عنوان رنگ سال تعیین می‌شود که در کنار آن رنگ‌های دیگری نیز معرفی خواهند شد. این رنگ‌ها هستند که روحی تازه به فضا می‌بخشند و شما را برای تغییر فصل آماده می‌کنند. در این مقاله از خوگر می‌خواهم زیباترین و پُرکاربردترین رنگ های ترند سال برای تزئین خانه را به شما معرفی کنم.

رنگ سال برای دکوراسیون خانه در سال ۲۰۲۳

در هر سال یک رنگ جدید به‌عنوان رنگ سال برای دکوراسیون و لباس انتخاب می‌شود. این رنگ می‌تواند تاثیر زیادی روی انتخاب لباس و وسایل دکوراسیون خانه داشته باشد. به همین دلیل بسیاری از تولیدکنندگان به دنبال اطلاع از رنگ ترند سال برای دکوراسیون خانه هستند.

در اواخر سال ۲۰۲۲، دنیای طراحی برای انتخاب رنگ سال ۲۰۲۳ آماده شد. برندهای بسیار مشهوری در سراسر جهان همگی رنگ‌های سال ۲۰۲۳ را اعلام کردند. بر اساس آنچه تاکنون دیده شده، رنگ ترند سال ۲۰۲۳ برای تزئین خانه، رنگ‌های گرم و نیروبخش هستند.

آیزمن که Viva Magenta را به‌عنوان «رنگ قرمز متحرک و تپنده» توصیف کرده، به طبیعت به‌عنوان یکی از اصلی‌ترین منابع الهام‌بخش برای انتخاب رنگ در سال جاری اشاره دارد. یعنی رنگ‌هایی که از حشرات الهام گرفته شده و اولین بار در اوایل ۲۰۱۸ مورد استفاده قرار گرفتند.

رنگ سال برای دکوراسیون خانه بهترین راه برای بازسازی آن بدون پرداخت هزینه بالا است. اما این در صورتی است که با توجه به سبک دکوراسیون، رنگی مناسب را انتخاب کنید. اگر هدف شما انتخاب رنگی تازه برای جان بخشیدن به حال و هوای خانه است، رنگ ترند سال برای تزئین خانه می‌تواند بهترین انتخاب باشد.

رنگ‌های سال ۱۴۰۲ برای دکوراسیون خانه

در این بخش برخی از محبوب‌ترین رنگ های ترند سال برای دکوراسیون خانه را به شما معرفی می‌کنم.

تزیین خانه با قرمز تند، رنگ سال پنتون در سال ۲۰۲۳

تزئین خانه با رنگ قرمز تند می‌تواند کاملا غافلگیرکننده باشد، البته این رنگ برای همه خانه‌ها مناسب نخواهد بود. رنگ قرمز تند به طرز شگفت‌انگیزی با رنگ‌های تیره چوب همخوانی دارد.

یکی از روندهای کلیدی در طراحی داخلی سال ۲۰۲۳، ایجاد ترکیبی از نور گرفته تا مبلمان، رنگ و لوازم جانبی است. با توجه به اینکه رنگ سال پنتون، قرمز تند است، می‌توانید از آن برای دکوراسیون خانه‌های سنتی و مدرن استفاده کنید.

PANTONE 18-1750 Viva Magenta به‌عنوان رنگ سال ۲۰۲۳، با آن رنگ قرمز متمایل به زرشکی، تعادلی بین رنگ‌های گرم و سرد ایجاد می‌کند. این یک رنگِ ترکیبی است که بسیار جسورانه بوده و خلاقیت طراح را در انتخاب رنگ سال برای دکوراسیون نشان می‌دهد.

اگر برای ورود قرمز آتشین به دکوراسوین خانه هنوز تردید دارید یا نمی‌دانید چه ایده‌هایی برای تزیین خانه با این رنگ مناسب هستند حتما به مطلب «۱۵ ایده ناب و ارزان برای تزیین خانه با رنگ سال ۲۰۲۳» سر بزنید تا با ایده‌های ارزان تغییر دکوراسیون خانه با رنگ سال آشنا شوید.

دکوراسیون خانه با رنگ ترند سال

ورود رنگ های خنثی ولی گرم به دکوراسیون خانه

رنگ‌هایی که شروین ویلیامز در سال ۲۰۲۳ به‌عنوان رنگ ترند سال برای تزئین خانه معرفی کرده، نشانه‌هایی از رنگ‌های گرم دارند. در مقایسه با رنگ‌هایی که در سال ۱۹۹۰ رایج بودند، رنگ‌های خنثی ولی گرم امسال می‌توانند جذابیتی دوباره به فضای خانه دهند.

رنگ‌های خنثی، رنگ‌هایی هستند که در طیف رنگی وجود ندارند که برخی از آن‌ها از ترکیب رنگ‌های دیگر بوجود می‌آیند. این رنگ‌ها می‌توانند اثرات مثبت و منفی در دکوراسیون بگذارند. از رنگ‌های خنثی ولی گرم می‌توان به مشکی، قهوه‌ای، بژ، طلایی و برنزی اشاره کرد.

همیشه نو بودن، کلاسیک، آرام، قابل اعتماد، بی‌طرف، ظرافت، رسمیت، تمیزی و احساس قدرت از ویژگی‌های رنگ‌های خنثی گرم هستند.

دکوراسیون خانه با رنگ های خنثی

عمق بیشتر در خانه با رنگ سیاه

در سال ۲۰۲۲ شاهد بودیم که بسیاری از طراحان داخلی از رنگ‌های عمیق و تیره مانند سیاه برای دکوراسیون استفاده کردند.

سیاه از جمله رنگ‌هایی است که می‌تواند با هر رنگ دیگری ترکیب شود، خصوصا اگر این رنگ‌ها در تضادی فاحش با آن باشند. ترکیب رنگ‌ مشکی با رنگ‌های براق، تضاد درخشانی ایجاد می‌کند. این در حالی است که رنگ مشکی با رنگ‌های پاستلی و ملایم، ترکیبی ملایم‌تر ایجاد خواهد کرد.

رنگ مشکی می‌تواند زیباترین رنگ سال برای دکوراسیون خانه باشد اگر به دنبال ایده‌هایی خاص در تزئین خانه هستید.

دکوراسیون خانه با رنگ مشکی

ورود طبیعت به خانه با رنگ سبز

اگر شیفته طبیعت هستید و رنگ سبز شما را به وجد می‌آورد، رنگ سال برای دکوراسیون خانه شما، سبز خواهد بود. رنگ سبز حس و حالی طبیعی و زیبا و البته سرزنده به خانه شما خواهد داد. از این رنگ می‌توانید در دکوراسیون داخلی به سبک مدرن، کلاسیک و نئوکلاسیک استفاده کنید.

طیف‌های رنگ سبز که بیشتر به‌عنوان رنگ ترند سال برای تزئین خانه استفاده می‌شوند شامل سبز کله غازی، سبز زمردی، سبز زیتونی، سبز روشن، سبز جنگلی و سبز پسته‌ای هستند. از این رنگ‌ها می‌توانید برای طراحی دیوارها، کابینت‌های آشپزخانه، اتاق کودک، مبلمان و حتی سقف استفاده کنید.

وسعت آبی پالادیانی در خانه‌های امسال

آبی پالادیانی بنجامین مور و آبی تیره، از جذاب‌ترین رنگ‌ها برای دکوراسیون خانه‌ خواهند بود. این رنگ سال برای دکوراسیون و تزیین بخش‌های مختلف مانند دیوارها، کابینت‌ها و مبلمان استفاده می‌شود و ظاهری شیک و مجلل به خانه خواهد داد. با استفاده از این رنگ در کنار رنگ‌های تیره و روشن، خطوطی واضح و مشخص ایجاد خواهند شد که در طراحی داخلی اهمیت ویژه‌ای دارند.

آبی پالادیانی یا طیف‌های دیگری از رنگ آبی از جمله رنگ ترند سال برای تزئین خانه است که آرامش و شکوه را به شما هدیه می‌کنند.

دکوراسیون خانه با رنگ ابی

رنگ های پاستلی برای دکوراسیونی متفاوت

با توجه به اینکه رنگ سال ۲۰۲۳ برای دکوراسیون قرمز تند است، می‌توان گفت که رنگ های پاستلی نیز راه خود را به خانه‌های ما باز کرده‌اند. اگر بیشتر بخش‌های خانه شامل رنگ‌های خنثی گرم یا سرد است و احساس جذابیت و گرمابخش بودن را القا نمی‌کند، می‌توانید از رنگ های پاستلی استفاده کنید.

رنگ‌های پاستلی حالتی دوست‌داشتنی و در عین‌حال ملایم دارند. آن‌ها بیشتر نماد معصومیت و لطافت هستند و از ترکیب رنگ‌هایی شاد و روشن به‌دست می‌آیند.

از جمله رنگ‌های پاستلی می‌توان به زرد کوارتز، یاسی، صورتی کم‌رنگ، آبی ملایم، هلویی و سبز نعنایی اشاره کرد.

دکوراسیون خانه با رنگ های پاستلی

بهانه‌هایی برای ورود رنگ صورتی به دکوراسیون خانه

در سال ۲۰۲۳، صورتی‌های تیره یا خاکی بیشتر مورد علاقه قرار گرفته‌اند. این رنگ که می‌تواند در تضاد با رنگ‌هایی گرم و تند به کار رود، ترکیبی زیبا ایجاد خواهد کرد.

صورتی رنگی است که آرامش و شفابخشی را تداعی می‌کند و به همین دلیل اگر در دکوراسیون خانه از آن استفاده شود، آرامش را در فضا احساس خواهید کرد.

رنگ‌های ارغوانی و صورتی‌های غبارآلود علاوه‌بر افزودن درخشش به اتاق‌ها می‌توانند چهره‌ای جذاب به دکوراسیون دهند. استفاده از این رنگ سال برای دکوراسیون انتخابی عالی است.

تزیین خانه با رنگ صورتی

آبی اولترامارین (Ultramarine Blue)، رنگی جذاب و سرزنده

آبی اولترامارین یکی از رنگ‌های جذاب و پُرطرفدار در سال ۲۰۲۳ است. از این رنگ سال برای دکوراسیون خانه خود استفاده کنید. آبی اولترامارین بسیار جذاب و سرزنده است و انتخابی عالی برای مبلمان، خصوصا کاناپه‌های مدرن و کابینت‌های آشپزخانه خواهد بود. از این رنگ می‌توانید برای دیوارها نیز استفاده کنید تا توجه‌ها را جلب کنید. شاید از نظر برخی از افراد استفاده از این رنگ مانند رنگ قرمز تند، کمی زیاده‌روی باشد، اما جسارت داشته باشید و حداقل یک دیوار را به رنگ آبی اولترامارین درآورید یا یک کاناپه به این رنگ بخرید.

تزیین خانه با رنگ ابی

وینینگ ای وی (Vining Ivy)، ترکیبی زیبا از آبی و سبز

رنگ‌های ترکیبی همیشه زیباتر جلوه می‌کنند.

آن‌ها معمولا از رنگ‌های اصلی تولید می‌شوند و بسته به میزان استفاده از یک رنگ، می‌توان طیف وسیعی را تولید کرد. وینیگ ای وی یکی از رنگ‌های ترکیبی از رنگ سبز و آبی است که برای دکوراسیون داخلی به سبک کلاسیک، مدرن و نئوکلاسیک انتخابی عالی خواهد بود. وینینگ ای وی خطی بین رنگ جواهر و رنگ عمیق دریا را ایجاد می‌کند که آن را به یک رنگ مناسب برای خانه‌هایی ایجاد کرده که ساکنان آن نیاز به آرامش و آسودگی خیال دارند. این رنگ سال برای دکوراسیون و دیوارها قابل استفاده است.

یاسی، ملایم و زیبا در گوشه و کنار دکوراسیون خانه

یاسی یکی از طیف‌های رنگ‌ بنفش است که در سال ۲۰۲۳ بسیار ترند شده و می‌توان آن را رنگ سال برای دکوراسیون نامید. هر چند یاسی خود به‌عنوان یکی از رنگ‌های پاستلی شناخته می‌شود اما می‌توانید از آن‌ به تنهایی نیز استفاده کنید. این رنگ روشنایی را به خانه شما باز می‌گرداند و در نتیجه در ترکیبی از دیگر رنگ‌های روشن و سرزنده، دکوراسیونی متفاوت را تجربه می‌کنید.

از رنگ یاسی می‌توانید برای رنگ دیوارها، مبلمان و حتی اکسسوری‌ها در خانه‌های مدرن و کلاسیک استفاده کنید. این رنگ در ترکیب با بنفش تیره و بادمجانی، غوغایی به‌پا خواهد کرد.

رنگ زرد، روشن و زندگی بخش به خانه

شاید شما هم جزو آن دسته از افرادی باشید که از رنگ‌های خنثی مانند خاکستری فراری هستند. اگر به دنبال دمیدن روح زندگی در خانه خود هستید، پس باید از رنگ‌هایی مانند زرد و قرمز بیشتر استفاده کنید. این رنگ‌ها روشنایی و هیجان را به خانه شما هدیه می‌کنند.

زرد رنگ ترند سال برای دکوراسیون خانه است که می‌توان از آن برای رنگ کردن دیوارها، کابینت‌های آشپزخانه، شلف‌های پذیرایی، مبل‌های تک اتاق خواب و کاناپه و حتی پرده‌ها استفاده کرد.

رنگ زرد خانه را روشن‌تر از قبل می‌کند، بنابراین اگر خانه‌ آفتابگیری ندارید، با رنگ زرد، آفتاب را به خانه بیاورید.

تزیین خانه با رنگ زرد

رنگ تمشکی، نهایت جذابیت

مردم همیشه آماده‌اند تا از رنگ سال برای دکوراسیون خانه خود استفاده کنند؛ اگر این رنگ‌ها جدید و جسورانه باشند، قاعدتا آن‌ها شور و شوق بیشتری برای اضافه کردن آن به بخشی از دکوراسیون خانه خواهند داشت.

رنگ تمشکی که جذابیت آن به‌عنوان رنگ ترند سال برای تزئین خانه هوش از سرتان می‌برد، انتخابی انقلابی برای رنگ دیوارها، مبل‌های تک و البته اکسسوری‌های روی میز اصلی پذیرایی خواهد بود. البته می‌توانید شلف‌های اکسسوری‌ها را نیز با این رنگ زیبا تزئین کنید.

استفاده از رنگ سال برای تزیین خانه و تغییری باورنکردنی

از نظر ما تغییر در دکوراسیون می‌تواند شامل خرید مبلمان جدید و اکسسوری‌های جذاب و رنگی باشد. اما غیر از تغییر دادن مبل‌ها می‌توان دیوارها را با رنگ سال برای دکوراسیون رنگ کرد و در کنارش از مبل‌، کاناپه، میز و فرش و قفسه‌هایی استفاده کرد که در همخوانی با رنگ ترند سال برای تزئین خانه هستند. این رنگ‌ها هستند که به خانه ما روح می‌بخشند و آن را برای زندگی در آرامش و خوشحالی، آماده می‌کنند.

از رنگ‌های ترند سال ۲۰۲۳ برای یک شروع جذاب استفاده کنید.

 

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۴.۵ / ۵. تعداد افراد امتیاز دهنده: ۲

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد