رستورانی پر از غلاف های فولادی ضدزنگ

7
۰
(۰)

برای ایجاد یک نام تجاری با سبک جدید برای بار و رستوران در Athénée پلازا در پاریس،فرانسوا و آلن دوکاس دو طراح با استعداد استودیو طراحی Jouin Manku ،با حمایت Patrick Jouin و Sanjit Manku طراحی داخلی این دوفضا را انجام دادند. این ادامه ی یک رابطه ی طولانی مدت است : پاتریک جوین – قبل از همکاری با سانجیت مانکو – در سه نوبت ( ۲۰۰۰ ، ۲۰۰۱ ، ۲۰۰۴ ) روی همین بار و رستوران کار کرده بود.در سال ۲۰۰۰، با شجاعت ، رویکرد معاصر خود در پلازا را اجرا کرده و آنرا به شکل یکی از مد روز ترین مکانها در آورد.به همین صورت دکور براق او برای رستوران آلن دوکاس Alain Ducasse ، با تفسیری با شکوه از کدهای طراحی سنتی ، بسیار تاثیر گذار بوده است.

در سال ۲۰۱۴ ایده این بود که باز هم پا را از مرزها فراتر گذاشته و چشم انداز کاملا جدیدی برای این دو مکان طراحی شود.Patrick Jouin و Sanjit Manku یک پروژه پر از فانتزی و شگفتی تصور کرده اند که این برنامه شامل عناصر کلیدی معماری است که با به نمایش گذاشتن استعداد صنعتگران متعدد همراه است. Patrick Jouin و Sanjit Manku در روشی مشابه به طراحان مد بزرگ ، با استخدام ، با استعدادترین صنعتگران در پروژه ،سعی کرده اند تا هر جزء از رستوران و بار را به یک منظره تبدیل کنند.

وقتی که وارد رستوران می شوید ، توجه شما به گنبدهای فولادی ضد زنگ براق در کف جلب می شود که نور هزاران کریستال لوسترهای آویزان از سقف – تنها چیزی که از دیزاین قبلی رستوران به جا مانده – را منعکس می کنند. این اشکال گنبدی شکل فوق العاده کوچک و غیر معمول می توانند تکیه گاه پشتی صندلی جایی که برای شام می توانید بنشینید باشند، این گنبدها ی ظریف و جالب که روی پوشش گنبدی شکل مسطح سنتی پیچ خورده اند، توسط Meilleur Ouvrier فرانسوی و آتلیه Pierre-Yves Le Floc’h ساخته شده اند.

جایگاه ویژه ساخته شده از نوار بلوط منحنی تا حدی یادآور پوست کندن از یک قایق ماهیگیری است. این قسمت از ” میکرو معماری ” با استفاده از یک ماده ساده – چوب – نمایی از دکور کلی تئاتر به مجموعه می دهد و همزمان کاراکتر اصلی پروژه را که بین سادگی و اصالت زیبا قرار دارد،مشخص تر می کند. در داخل پوسته چوبی نیمکتی چرمی است که عرض جایگاه را پر می کند در حالی که سطح داخلی جایگاه گچی بوده با motif شگفت آوری به پایان میرسد.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed.