راه هایی برای پوشاندن آسیب های دیوار

44
۰
(۰)

مطمئنا بهترین کار برای خلاص شدن همیشگی از دست این نوع موارد ترمیم و رنگ کردن مجدد دیوار یا تغییر کاغذدیواری است. اما همانطور که همه‌ ما می‌ دانیم این کار آنقدرها هم ارزان و راحت نیست. برای همین در این مقاله به شما راه ‌حل ‌هایی آسان و در عین حال خلاقانه و جذاب برای پوشاندن آسیب های دیوار ارائه می ‌دهیم. به این شکل می ‌توانید با کمترین هزینه از شر ظاهر خراب دیوارتان خلاص شوید.

پوشاندن آسیب های دیوار
پوشاندن آسیب های دیوار

استفاده از قفسه‌های دیواری

قفسه‌های چوبی یا فلزی و حتی پلاستیکی به سادگی قادر به استفاده در هر خانه و بر روی هر دیواری هستند. این قفسه ‌ها که در سایزها و شکل ‌های مختلفی در بازار موجودند می ‌توانند در هر دکوراسیونی زیبا جلوه کنند. با استفاده از چند قفسه نه تنها می ‌توانید نواقص دیوار خود را مخفی کنید بلکه فضایی اضافه برای کتاب‌، ظروف و هر وسیله‌ دیگری ایجاد می کنید. خرید این قفسه ‌ها آنچنان هزینه ‌بردار نیست اما اگر شما قصد خرید ندارید و یا می ‌خواهید بیشتر از خلاقیت خود استفاده کنید خودتان دست به کار شوید و قفسه بسازید ساختن قفسه آنقدرها هم کار دشواری نیست. تنها کافی است از چند صندوق چوبی یا کشو دراور‌های قدیمی و یا حتی یک تکه چوب اضافه در خانه برای این کار بهره ببرید.

پوشاندن آسیب های دیوار

آویزان کردن تابلوهای هنری

تابلوها یکی از بدیهی ‌ترین وسایلی هستند که هنگام پوشاندن یک دیوار به ذهنمان می ‌رسند. یک تابلوی نقاشی زیبا یا چندین قاب عکس در کنار هم می ‌تواند به راحتی قسمت ‌های آسیب دیده‌ دیوارمان را بپوشانند. علاوه بر آن ظاهری جذاب به خانه می بخشند. استفاده از قاب عکس ‌ها شیوه‌ های متفاوت و فراوانی دارد. فرقی ندارد که شما بخواهید تنها از یک تابلوی بزرگ نقاشی استفاده کنید یا از تعداد زیادی قاب کوچک در نهایت این تابلو و قاب ‌ها ظاهری هنرمندانه و فضایی دلچسب برای شما ایجاد می ‌کنند و نقطه ضعف دیوارتان را به یک نقطه چشمگیر در خانه تغییر می ‌دهند.

پوشاندن آسیب های دیوار
پوشاندن آسیب های دیوار

استفاده از آیینه

آیینه‌ ها یکی دیگر از وسایلی هستند که به راحتی به دیوارها نصب می ‌شوند نقطه آسیب ‌دیده را می ‌پوشانند و ظاهری زیبا به خانه می ‌بخشند. یک آیینه بزرگ می ‌تواند به بزرگتر نشان دادن خانه نیز کمک کند. در حالی که چندین آیینه در قاب ‌های کوچک آن هم با تعداد بالا بر روی یک دیوار می ‌تواند جلوه ای زیبا در خانه ایجاد کرده و ظاهری متفاوتی به آن ببخشد.

پوشاندن آسیب های دیوار

پوشاندن دیوار با پارچه

بعضی از روسری‌ ها یا پارچه ‌ها ظاهری بسیار زیبا دارند آنقدر که استفاده از آنها در جایگاه اصلی خود به عنوان یک پوشاک کافی نیست. خب اگر این تکه پارچه بتواند خود را با دیگر وسایل داخل خانه تطبیق دهد چه ایرادی دارد آن را بر روی قسمت نقصدار دیوار متصل کنید؟ به این ترتیب نه تنها از شر خرابی راحت شده‌ اید بلکه سبکی جدید و مختص به خود را در دکور خانه ‌تان ایجاد کرده‌ اید. علاوه بر اینها پارچه‌ زیبا و چشمگیرتان هم گوشه کمد خاک نمی‌ خورد و در معرض دید همه قرار می ‌گیرد.

پوشاندن آسیب های دیوار
پوشاندن آسیب های دیوار

استفاده از آجر

آجرهای نسوز و دکوری فراوانی امروزه در بازار وجود دارند. این آجرها که به سادگی قابل نصب در هر خانه‌ ای هستند در رنگ ‌ها و طرح ‌های مختلفی به فروش می ‌رسند. شما می ‌توانید تکه‌ آسیب ‌دیده‌ دیوارتان را با آجر بپوشانید. به این شکل نه تنها مشکل دیوار را برطرف کرده ‌اید بلکه با ایجاد بافتی متفاوت در دیوار معمولی خانه ‌تان موجب جذابیت بیشتر آن شده ‌اید.

پوشاندن آسیب های دیوار

دیوارتان را به یک تخته سیاه تبدیل کنید

بله عجیب به نظر می ‌رسد؟ اما نه این کار می ‌تواند خیلی هم جذاب باشد. با استفاده از رنگ مشکی می ‌توانید از شر بسیاری از آسیب ‌ها و نقص‌ های دیوار خلاص شوید. آن وقت با استفاده از یک گچ هر روز شکلی متفاوت بر روی دیوارتان بکشید حتی اگر لکه‌ ای نم یا ترکی در این دیوار به‌ وجود بیاید دیگر آنطور به چشم نمی ‌آید زیرا تخته‌ سیاه را می ‌توان به هر شکلی که دوست دارید درآورید و هر نوع طرح و نوشته‌ ای بر روی آن بکشید. تنها حواستان باشد که اینکار را برای تمام دیوارها انجام ندهید زیرا موجب تاریک و دلگیر شدن خانه می ‌شود. همچنین رنگ تیره را به کسانی که فضای اتاقشان کوچک است پیشنهاد نمی‌ دهیم. زیرا رنگ ‌های تیره فضا را کوچکتر از آنچه که هست نشان می ‌دهند.

پوشاندن آسیب های دیوار
پوشاندن آسیب های دیوار

استفاده از برچسب

بر چسب ‌ها نوعی از محصولات پرطرفدار در بازار هستند و کار با آنها بسیار ساده است. تنها کافی است پوسته آنها را جدا کرده و قسمت چسبی را به هر جای دیوار که دلتان می‌ خواهد بچسبانید. تنوع طرح و رنگ‌ های برچسب ‌ها موجب شده که یکی از بهترین گزینه ‌ها نه تنها برای پوشاندن نقص ‌های دیوار باشند بلکه در دیوارهای سالم و خالی نیز بسیار کارآمد واقع شوند.

پوشاندن آسیب های دیوار

دیوارتان را نقاشی کنید

وقتی از نقاشی کردن دیوار صحبت می‌کنیم شاید در ذهنتان نقاشی دیوار توسط متخصصان این کار نقش می بندد کسانی که دیوارها را رنگ، گچ و به اصطلاح نقاشی می ‌کنند. خب البته که این هم یک گزینه خوب است اما حقیقتا این کاری نیست که ما به شما پیشنهاد دهیم. فکر کنید که دیوار دفتر نقاشی شماست! از خلاقیت خود استفاده کنید و بر روی دیوار نقاشی بکشید. مثلا اگر یک ترک افقی بر روی دیوار دارید می ‌توانید آن را تبدیل به یک شاخه‌ درخت کنید که یک گنجشک بر روی آن نشسته است یا لکه‌ نم دیوار را تبدیل به موجی خروشان در دریا کنید!

پوشاندن آسیب های دیوار
پوشاندن آسیب های دیوار

اتصال چوب لباسی

لباس ‌ها می ‌توانند خیلی راحت جلوی دیوار قرار بگیرند و در نتیجه نقص آن را بپوشانند. بنابراین اگر دیوارتان در جایی مانند اتاق خواب و یا راهرو قرار دارد می ‌توانید با اتصال یک چوب لباسی نه تنها نقص دیوارتان را بپوشانید بلکه فضایی اضافه برای لباس‌ های خود یا مهمانانتان ایجاد کنید. چوب لباسی‌ ها را می ‌توانید از فروشگاه‌ های مربوطه خریداری کنید یا با خلاقیت خود آنها را از چیزهایی چون شاخه‌ درخت یا یک میله فلزی و … بسازید.

پوشاندن آسیب های دیوار

استفاده از آویز

آویز‌ها انواع و طرح‌ های مختلفی دارند. این آویز‌ها می ‌توانند از جنس چوب، پلاستیک، پارچه، مروارید، سنگ، کاموا و …. باشند. در هر صورت استفاده از آنها بر روی دیوار می ‌تواند آسیب ‌های دیوار را به ‌راحتی بپوشاند. ساختن آویز کار سختی نیست. شما می ‌توانید آویز مورد نظرتان را به ‌راحتی بسازید. در این مورد خیلی سختگیر نباشید. خلاق باشید و از ساده‌ ترین اشیا بهره ببرید. مثلا آویزی متشکل از سی ‌دی های به درد نخور می ‌تواند رنگ و شکلی جذاب به دیوار ببخشد. حتی یک آویز که با در نوشابه ساخته شده بر روی دیوار آشپزخانه می‌ تواند سرگرم‌ کننده به نظر آید. اگر دیوارتان در جایی است که نور خوبی می ‌خورد شاید بهتر باشد از آویزهای طبیعی استفاده کنید. یک حلقه به دیوار متصل کنید و گلدانی گل در آن قرار دهید تا از دیوار آویزان شوند و نقص دیوارتان را هر چه که هست در آن نقطه مخفی کنند. آویزهای گیاهی می ‌توانند حس و حالی با طراوت به خانه‌ تان ببخشند.

از خلاقیت خود بهره ببرید. برای بهتر کردن ظاهر دیوارهای خود نیازی به هزینه ‌های آنچنانی نیست. تنها کافی است که ذهنتان را باز بگذارید تا بهترین ایده ‌ها به سویتان پرواز کنند. بدون ترس ایده ‌هایتان را اجرا کنید. این کار باعث می ‌شود که دیوار خانه شما متفاوت از بقیه و همچنین بازتاب‌دهنده روحیه و شخصیت شما باشد.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.