راه‌ حل‌هایی برای مشکلی به نام جای مایکروویو درآشپزخانه!

95
۱.۳
(۴)
قرار دادن مایکروویو در زیر کابینت
قرار دادن مایکروویو در زیر کابینت

۱-قرار دادن مایکروویو در زیر کابینت

اگر صفحه کابینت‌های شما فضایی برای قرار دان مایکروویو ندارد می‌توانید در یکی از کابینت‌های ردیف پایین را جدا کنید و مایکروویو را در آن قرار دهید.

جنبه مثبت این طراحی: با این ایده فضای خالی بیشتری بر روی کابینت‌ها دارید. مایکروویو کاملاً دیده می‌شود و اگر در کنار قفسه‌بندی‌های دیگر قرار بگیرد کاملاً با آنها هماهنگ می‌شود.

جنبه منفی این طراحی: اگر مایکروویو شما خیلی پایین قرار بگیرد، در هنگام خارج و داخل کردن ظروف ممکن است با مشکل روبرو شوید. به‌علاوه، اگر بچه کوچک و کنجکاو دارید، این گزینه می‌تواند خطرناک باشد.

ملاحظات فنی: حذف یکی از کابینت‌های طبقه پایین می‌تواند فضای مناسبی برای قرار دادن مایکروویو باشد که بدون هیچ هزینه‌ای ایجاد می‌شود. اما باید یک مایکروویو با ابعاد استاندارد برای فضای ایجاد شده در داخل کابینت تهیه کنید و یا از قبل حواستان به ابعاد مایکروویو باشد.

قرار دادن مایکروویو در بین کابینت‌های آشپزخانه

قرار دادن مایکروویو در بین کابینت‌های آشپزخانه

۲-قرار دادن مایکروویو در بین کابینت‌های آشپزخانه

اگر می‌خواهید مایکروویو را در بخشی از کابینت‌ها قرار دهید و با این حال نگران کم شدن فضای ذخیره سازی هستید، می‌توانید از این طرح استفاده کنید و طبق تصویر بالا فاصله بین کابینت‌های بالا و پایین را با کابینت پر کرده و مایکروویو را با کابینت بالایی جایگزین کنید. این ایده یک طراحی سفارشی است برای کسانی که به نمایش درآوردن ظاهر زیبای لوازم‌خانگی برایشان مهم است.

جنبه مثبت این طراحی: در این حالت ارتفاع مایکروویو را می‌توانید خودتان با سلیقه خود تنظیم کنید.
جنبه منفی این طراحی: اگر فاصله مایکروویو بیش از حد از صفحه کابینت دور باشد، ممکن است در هنگام خارج کردن بشقاب داغ دستتان بسوزد.

ملاحظات فنی: مقاوم‌سازی کابینت‌هایی که در ارتفاع قرار می‌گیرند کمی سخت و مشکل است مگر اینکه یک کابینت در ارتفاع و اندازه مناسب داشته باشید. کابینتی که در تصویر مشاهده می‌کنید یک گزینه ایدهآل برای چنین فضایی است.

قرار دادن مایکروویو در داخل یک کابینت

قرار دادن مایکروویو در داخل یک کابینت

۳-قرار دادن مایکروویو در داخل یک کابینت

این ایده یکی از بهترین و ساده‌ترین محل‌های قرارگیری مایکروویو است چرا که مایکروویو از وسایلی است که همیشه مورد استفاده نیست و می‌توانیم فقط زمانی که از آن می‌خواهیم استفاده کنیم در کابینت را باز کنیم. البته تغییر در کابینتی که مایکروویو در آن قرار می‌گیرد از الزامات است.

جنبه مثبت این طراحی: در این ایده طراحی، شما می‌توانید در هر ارتفاعی که دوست دارید مایکروویو را قرار دهید.

جنبه منفی این طراحی: ممکن است باز کردن در کابینت مایکروویو هم زمان با درهای کابینت‌های دیگر کمی مشکل ساز باشد. مخصوصاً کسانی که زیاد از مایکروویو استفاده می‌کنند؛ و نکته دیگر این است که با باز کردن در ممکن است خرده‌های غذا در بین درز کابینت‌ها ریخته شود که جمع کردن و تمیز کردن خرده غذاها سخت است.

ملاحظات فنی: اگر یک کابینت مناسب وجود داشته باشد، تنها مشکل آن ایجاد سوراخ برای سیم‌کشی برق آن است. این کار بسیار آسان است، در ابتدای کار و زمانی که جای مایکروویو را مشخص کردید جایی برای سیم‌کشی در نظر بگیرید و سیم‌ها و کابل‌ها را در آن فضا پنهان کنید. راهنمای مایکروویو خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که با باز گذاشتن در کابینت تهویه مناسب و کافی ایجاد می‌شود.

قرار دادن مایکروویو در کابینت‌های گوشه

قرار دادن مایکروویو در کابینت‌های گوشه

۴-قرار دادن مایکروویو در کابینت‌های گوشه

قرار دادن مایکروویو در کابینت‌های گوشه یک گزینه مناسب برای آشپزخانه‌های بزرگ است که دارای گوشه‌های عمیقی هستند که بدون استفاده در داخل آشپزخانه قرار گرفته است.

جنبه مثبت این طراحی: این ایده باعث پر کردن یک گوشه خالی و استفاده مفید از فضای پرت می‌شود.

جنبه منفی این طراحی: معمولاً در فضاهای این شکلی پشت مایکروویو خالی باقی می‌ماند و مورد استفاده قرار نخواهند گرفت.

ملاحظات فنی: به طور معمول این ایده به آسانی و با هزینه کم در سیستم آشپزخانه اجرا می‌شود. البته در صورتی که سیستم کابینت آشپزخانه‌تان گوشه داشته باشد!

قرار دادن مایکروویو در نزدیکی ایستگاه نوشیدنی

قرار دادن مایکروویو در نزدیکی ایستگاه نوشیدنی

۵-قرار دادن مایکروویو در نزدیکی ایستگاه نوشیدنی

این ایده یک پیشنهاد عالی برای آبدارخانه‌ها و آشپزخانه‌های کوچک و جمع و جور و بدون گاز مناسب است.

جنبه مثبت این طراحی: انتقال مایکروویو در نزدیک دستگاه قهوه ساز و چای‌ساز باعث می‌شود افراد به راحتی یک صبحانه سریع آماده کنند و به آسانی از غذا و نوشیدنی در کنار هم استفاده کنند.

جنبه منفی این طراحی: فاصله داشتن مایکروویو از یخچال و محل آماده سازی غذا خیلی ایده‌آل نیست، چرا که گاهی اوقات از مایکروویو برای پخت و پز استفاده می‌شود.

ملاحظات فنی: با توجه به محل قرارگیری مایکروویو این طرح به راحتی اجرا می‌شود. زمانی که مایکروویو تنها وسیله اصلی و برقی قابل‌مشاهده در آشپزخانه است، دیگر دلیلی ندارد که بخواهیم آن را در داخل کابینت قرار دهیم و پنهان کنیم.

-قرار دادن مایکروویو در داخل یک کابینت جدا بر روی صفحه کابینت

-قرار دادن مایکروویو در داخل یک کابینت جدا بر روی صفحه کابینت

۶-قرار دادن مایکروویو در داخل یک کابینت جدا بر روی صفحه کابینت

این ایده پیشنهاد خوبی است برای افرادی که دوست دارند آشپزخانه خلوتی داشته باشند و همه وسایل خود را در داخل کابینت پنهان کنند.

جنبه مثبت این طراحی: این ایده طراحی باعث می‌شود که مایکروویو و لوازم کوچک در ارتفاع مناسب و در دسترس قرار بگیرند.

جنبه منفی این طراحی: باعث می‌شود که فضایی از سطح کابینت اشغال شود.

ملاحظات فنی: این ایده کاملاً بر روی صفحه کابینت هر خانه‌ای اجرا می‌شود اما بهتر است که بر روی یک صفحه کابینت عمیق با عمق ۶۰ تا ۷۰ سانتی‌متر اجرا شود تا فضای خالی در جلوی مایکروویو باقی بماند.

قرار دادن مایکروویو در داخل جزیره آشپزخانه

قرار دادن مایکروویو در داخل جزیره آشپزخانه

۷-قرار دادن مایکروویو در داخل جزیره آشپزخانه

قرار دادن مایکروویو در داخل جزیره آشپزخانه هم آن را تا حدی از دید پنهان می‌کند هم از فضای کابینت‌ها کم نمی‌کند.

جنبه مثبت این طراحی: با قرار دادن مایکروویو در داخل جزیره باعث می‌شود که از گاز و محل پخت و پز دور باشد. بنابراین می‌توانید از مایکروویو استفاده کنید بدون هیچ مزاحمتی برای کسانی که در حال کار با گاز هستند. و دیگر اینکه فضای بیشتری بر روی کابینت‌ها و در داخل کابینت‌ها ایجاد می‌شود.

جنبه منفی این طراحی: قرار دادن مایکروویو در داخل جزیره‌های عمیق باعث می‌شود که دسترسی به آن سخت باشد.

ملاحظات فنی: اگر جزیره شما کمد نداشته باشد، برای جاگذاری مایکروویو هزینه زیادی نباید پرداخت کنید، اما نیاز به اجرای سیم‌کشی برق دارید که این کار کمی سخت است.

قرار دادن مایکروویو بالای فر

قرار دادن مایکروویو بالای فر

۸-قرار دادن مایکروویو بالای فر

این سبک چیدمان آشپزخانه به سبک آشپزخانه سرآشپز معروف است. در مورد استفاده از لوازم‌خانگی استیل در کنار دکوراسیون چوبی اصلاً نترسید چرا که این چیدمان هماهنگی و تعادل بسیاری خوبی را ایجاد کرده است که این روزها در سبک مدرن بسیار مرسوم است.

جنبه مثبت این طراحی: این چیدمان باعث ایجاد ظاهر تمیز و مرتبی در فضای آشپزخانه شده است. همچنین در این چیدمان می‌توان مایکروویو بزرگ‌تری را جایگذاری کرد.

جنبه منفی این طراحی: در این چیدمان گاهی اوقات ارتفاع محل قرارگیری مایکروویو و فر با هم هماهنگ نیستند، امکان دارد مایکروویو بیش از حد بالا و یا فر پایین قرار بگیرد که استفاده را سخت می‌کند.

ملاحظات فنی: به طور معمول این طرح را باید سفارش داد و تا جایی که از نظر هزینه برایتان مقدور است از یک مایکروویو بزرگ استفاده کنید تا هم دارای کیفیت باشد و هم با فر هماهنگ باشد.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۱.۳ / ۵. تعداد نظرات: ۴

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed.