راه‌هایی برای چیدمان اتاق نشیمن بدون مبل و کاناپه!

52
۳.۶
(۵)
گزینه‌های جایگزین مبلمان و کاناپه در اتاق نشیمن
گزینه‌های جایگزین مبلمان و کاناپه در اتاق نشیمن

در طراحی داخلی منازل هیچ قانونی مبنی بر اینکه اتاق نشیمن باید حتما دارای مبلمان و کاناپه باشد وجود ندارد. در واقع گزینه‌های خلاقانه و مناسب زیادی هستند که شما می‌توانید جهت نشستن و دکوراسیون منزل‌تان از آن‌ها استفاده کنید و برای همیشه مبلمان چرمی و کاناپه‌های غول‌پیکر را فراموش کنید. البته باید به این نکته اشاره کرد که اشیاء جایگزینی که در این مطلب به بحث درباره‌ی آن‌ها می‌پردازیم، در کنار کاربردی و راحت بودنشان، قادر به متفاوت نشان دادن اتاق نشیمن‌تان نیز هستند به طوری که در نگاه اول، توجه تمامی افراد وارد شده به این محیط را به خود جلب خواهند کرد.

استفاده از انواع باکس و تشکچه

استفاده از انواع باکس و تشکچه

استفاده از انواع باکس به همراه تشک

شما می توانید از انواع باکس چوبی با کاربری های مختلف نظیر صندوقچه یا کتابخانه و یا سکوهای تهیه شده از چینش آجر یا هر چیز دیگری برای ایجاد یک ارتفاع مناسب برای نشستن استفاده کنید و روی آن را یک تشکچه بیندازید و با چند کوسن از آن برای محل نشستن استفاده کنید. درخانه های دانشجویی و ویلایی این کار نه تنها بد نیست بلکه زیباتر هم جلوه می کند.

استفاده از لبه‌های پنجره به عنوان نشیمن در پذیرایی

استفاده از لبه‌های پنجره به عنوان نشیمن در پذیرایی

استفاده از لبه‌های پنجره جهت نشستن

طاقچه‌های پشت پنجره اگر عریض‌تر ساخته شوند، می‌توانند فضایی کافی و مناسب را جهت نشستن در اتاق نشیمن فراهم کنند. بنابراین به جای قرار دادن گلدان در این قسمت، می‌توانید آنها را با تشکی نرم پوشش دهید و تعدادی کوسن نیر برای تکیه دادن در کنار آنها اضافه کنید. این روش برای کسانی که در اتاق نشیمن منزل خود، با کمبود فضا روبرو هستند نیز بسیار مناسب است.

استفاده از صندلی‌های بادی در اتاق نشیمن به جای مبلمان معمول

استفاده از صندلی‌های بادی در اتاق نشیمن به جای مبلمان معمول

صندلی‌های بادی و الیافی لوبیا شکل

شاید شما فکر کنید که این نوع از صندلی‌ فقط مخصوص اتاق کودک یا خوابگاه‌های دانشجویی و خانه‌های مشترک هستند اما صندلی‌های راحتی بادی که به کیسه‌های لوبیا شبیه هستند در اندازه و مدل‌های مختلفی عرضه شده‌اند و می‌توانید با توجه به سلیقه خود آن‌ها را تهیه کنید و در اتاق نشیمن خود قرار دهید. بهتر است مدل‌های مخروطی شکل که از طرح های قدیمی این نوع صندلی‌ها هستند را فراموش کنید. انواع جدید صندلی‌های بادی از نوع چرمی و مخملی‌ هستند که دارای یک قسمت پشتی جهت تکیه دادن و قسمتی جهت قرار دادن دست هستند.

استفاده از بین بگ

استفاده از بین بگ

با قرار دادن این صندلی‌ها در اتاق نشیمن، محیط را دوستانه‌تر و جذاب‌تر کنید. همچنین با تهیه آن‌ها در رنگ‌های گوناگون و شاد، دکوراسیون اتاق نشیمن را زنده‌تر کنید. یکی از نکات مثبت این صندلی‌ها سبک بودن آن‌هاست که به راحتی قابل حمل هستند و اگر زمانی قصد تنوع دادن به دکوراسیون اتاق را داشتید می‌توانید به راحتی آن‌‌ها را جابه‌جا کنید و انواع دیگری از آنان را با روکش‌های متفاوت‌تری امتحان کنید.

استفاده از تشکچه به سبک ژاپنی

استفاده از تشکچه به سبک ژاپنی

از ژاپنی ها الگو بگیرید

یکی از روش‌های جایگزین مبلمان، استفاده از انواع تشکچه با یا بدون و پشتی است. درسبک های ژاپنی این کار بسیار متداول است و فضایی بسیار شیک و متفاوت ایجاد می کند.

استفاده از کوسن‌های بزرگ در کف اتاق نشیمن به جای مبلمان و کاناپه

استفاده از کوسن‌های بزرگ در کف اتاق نشیمن به جای مبلمان و کاناپه

کوسن‌های بزرگ قابل استفاده در کف اتاق

این کوسن‌ها، روشی خلاق و مناسب برای ایجاد فضای نشستن در اتاق‌‌های نشیمن کوچک و جمع‌وجور هستند. این فضای نشیمن خلاقانه امکان تکیه دادن را نیز برای شما فراهم می کند تا فضایی گرم و صمیمی برای یک دورهمی طولانی مدت داشته باشید. خوبی این روش این است که می توانید با استفاده از پارچه ها و تزئینات با تم شرقی یک فضای سنتی ایجاد کنید یا از الگوهای مناسب برای ایجاد فضای اکلکتیک استفاده کنید.

استفاده از پالت به جای مبل و کاناپه در اتاق نشیمن

استفاده از پالت به جای مبل و کاناپه در اتاق نشیمن

پالت‌های همه کاره

یکی دیگر از عناصر ساده و ارزان قیمتی که با استفاده از آن می‌توانید برای خانه خود یک فضای نشیمن راحت فراهم کنید پالت‌ چوبی است. شما می‌توانید با کنار هم قرار دادن دو سری پالت با زاویه ۹۰ درجه یک نیمکت‌های چوبی بسازید و با گذاشتن چند بالش و کوسن رنگی بر روی آنها یک مبل راحتی ساده و متفاوت برای اتاق نشیمن خود خلق کنید. حتی برای میز جلو مبلی نیز می‌توانید همین کار را انجام دهید و پالت‌ها را به هر رنگی که می‌خواهید در آورید. به این شکل اتاق نشیمنی کاملا زیبا، جذاب و متفاوت از هر خانه‌ای خواهید داشت.

استفاده از انواع پوف

استفاده از انواع پوف

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۳.۶ / ۵. تعداد نظرات: ۵

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.