راهنمای خرید فایل و ساید اداری

49
۰
(۰)

شاید ساخت فضاهای ذخیره سازی و انبارش با روش های خلاقانه، بهترین و کم هزینه ترین راه باشد اما همیشه امکان پذیر نیست. به هر حال همه ما چه در محیط کاری و چه دفتر کار خانگی به فایل و ساید اداری احتیاج داریم که مستقل از دیگر قطعات مبلمانمان باشند و بتوانیم به راحتی اسناد و مدارک کاری را به کمک آن ها سامان دهیم، یا پرونده های قدیمی تر را که ابعاد و اندازه گوناگونی دارند، به صورتی بایگانی کنیم که دسترسی به آن ها هم امکان پذیر باشد و به میزکاری نظم دهیم. برای خرید فایل و ساید اداری مناسب چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟

فضا و عملکرد:

فایل های عمودی فضای کمتری را اشغال می کنند، عرض کمتری دارند و در عوض عمیق ترند، از این نظر دسترسی به پرونده های عقبی دشوارتر است و باید هنگام استفاده فایل را تا انتها بیرون بکشید. این فایل ها برای بایگانی کردن مناسبند. همچنین باید فضای کافی برای بیرون کشو داشته باشید.

فایل های با سطح مقطع مربع که در اتفاعات مختلف تولید می شوند، گزینه دیگری هستند که به درد هر مدل پرونده ای می خورند و می توانید همه را با هم یک جا قرار دهید، برای استفاده از این فایل بهتر است پرونده های سنگین تر و قدیمی تر را زیرتر بگذارید.

فایل های افقی با چندین کشو برای ذخیره بیشتر در فضای کمتر مناسبند. پرونده ها را با توجه به ابعاد و موضوعشان در کشوی متناسب به خود قرار می دهید و دسترسی تان بسیار آسان تر خواهد بود.

خرید فایل و ساید اداری

ویژگی ها:

در کل، فایل های عمودی که در کنار میز قرار می گیرند و به آن «ساید» می گویند بهترین و بیشترین حالت را برای سازماندهی در اختیار شما قرار می دهند. به همنی دلیل است که سایدها پرطرفدارترند، چون پرونده ها در آن ها به صورت عمودی قرار می گیرند و در هر سانتی متر مربع از طول به یک پرونده دسترسی دارید. اما فایل های افقی برای قرار دادن شکل های متفاوتی از پرونده ها انعطاف پذیرتند، هرچند ممکن است لازم باشد کمی روبروی فایل بایستید و به دنبال پرونده مورد نظرتان باشد.

خرید فایل و ساید اداری

نکات خرید فایل و ساید اداری:

هنگام خرید به این نکته توجه کنید که هیچ کدام از وارد بالا قطعی نیست. هدف اصلی از خرید فایل و ساید اداری این است که محیط اداری به طرزی عملکردی و کاربردی منظم باشد، یعنی علاوه بر این که پرونده ها نظم و نظام دارند، به شیوه ای اصولی نگه داری شوند، به سریعترین حالت ممکن بتوانید به پرونده مورد نظر دستیابی داشته باشید و علاوه بر این که به سرعت می توانید به یادبیاورید که هر پرونده کجاست، بتوانید با کمترین زحمت آن را از فایل خارج کنید و دوباره سرجای دقیقش بازگردانید.

پس به فضای کاری خود نگاه کنید، آیا کنار میز جایی برای ساید دارید؟ آیا فایلتان را باید روی زمین قرار دهید؟ یا به دیوار نصب کنید؟ بودجه تان چقدر است؟ فضای اداری تان مدرن است و نیاز مند فایلی با ظاهری مدرن هستید یا کلاسیک است و حتما باید فایل چوبی بخرید؟ همه این موارد در خرید شما تاثیر گذار خواهد بود.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد افراد امتیاز دهنده: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.