راهنمای جامع خرید کابینت

15
۰
(۰)
کابینت دقیقا به چه چیزی گفته می شود؟!
کابینت دقیقا به چه چیزی گفته می شود؟!

کابینت دقیقا به چه چیزی گفته می شود؟!

کابینت قطعه مبلمانی جعبه شکل است که می تواند در یا کشوهایی نیز داشته باشد. این جعبه اغلب برای نگهداری لوازم گوناگون و نظم بخشیدن به این موارد استفاده می گردد. برخی از آن ها به شکل مستقل استفاده می شوند این در حالیست که برخی دیگر به دیوار متصل شده و بدون اتصال به آن قابل استفاده نیستند. کابینت ها معمولا از مواد اولیه ای مانند چوب، فلز یا متریال های مصنوعی و یا حتی ترکیبی از تمامی این ها ساخته می شوند و اغلب حداقل یک در دارند که در برخی ها برای امنیت بیشتر از قفل نیز در آن استفاده شده است. همچنین آن ها ممکن است یک یا چند قفسه را نیز در خود جای دهنده. سطوح بالایی و رویی کابینت هایی که با ارتفاع کم ساخته می شوند می تواند به عنوان میز کار یا یک سطح مجزا برای قرار دادن لوازم دکوری یا کاربردی مورد استفاده قرار گیرد.

تاریخچه؛ کابینت ها از چه زمانی تولید و مورد استفاده قرار گرفتند؟

کابینت برای اولین بار در اواخر رنسانس در ایتالیا استفاده شد. در آن زمان در بیشتر مناطق اروپایی، کابینت ها به عنوان یکی از لوازم جذاب و جالب خانگی مورد توجه قرار گرفت که حتی با استفاده از پارچه های گلدوزی شده، حکاکی یا حتی طلاکاری به تزئین نمای ظاهری آن می پرداختند. برخی از آن ها بر روی پایه قرار می گرفت و برخی دیگر بر روی قفسه های خانه. آن ها همچنین نقش یک اثر بخش هنری در خانه را نیز بازی می کردند، به طوریکه بسیاری از مردم کابینت را برای نگهداری و نمایش ظروف چینی نایاب، سکه های قدیمی و بسیاری از وسایل تزئینی و هنری استفاده می کرد.

همچنین کابینت در اوایل قرن شانزدهم در فرانسه و انگلیس نیز مورد توجه قرار گرفت. سبک فرانسوی بیشتر براساس هنر معماری پیش می رفت و در آن اغلب از چوب گردو برای ساخت کابینت استفاده می شد که البته بعضا سنگ های قیمتی مانند عقیق و یا موزاییک های رنگی نیز برای زیباتر شدن کابینت به کار می رفت. بسیاری از کابینت ها به سبک چینی و ژاپنی در زمان سلطنت چارلز دوم وارد انگلستان شد که از طلا و نقره در ساخت آن ها استفاده شده بود. در قرن هجدهم و پس از آن کابینت ها با درهای شیشه ای ساخته شدند که بیشتر برای نمایش ظروف چینی مورد استفاده قرار می گرفتند.

کابینت ها در کجا مورد استفاده قرار می گیرند؟

کابینت ها در کجا مورد استفاده قرار می گیرند؟

کابینت ها در کجا مورد استفاده قرار می گیرند؟

کابینت آشپزخانه: اصلی ترین محلی که کاربرد کابینت در آن حائز اهمیت است، آشپزخانه است. نگهداری ظروف، مواد خوراکی، لوازم برقی و بسیاری موارد دیگر در آشپزخانه وجود دارد که نگهداری آن ها یقینا نیازمند کابینت است.

کابینت سرویس بهداشتی: با اینکه سرویس های بهداشتی لوازم زیادی برای نگهداری ندارند اما یک کابین دیواری در همان قسمت خانه بسیاری از وسایل مانند مسواک، شوینده ها و … را در خود جای خواهد داد. علاوه بر این وسایل از رطوبت موجود در آن قسمت نیز در امان خواهد بود.

کابینت های دیواری اتاق نشیمن: این دسته از کابینت های دیواری برای نگهداری اسناد خاص، مجلات، یا حتی آویز کردن کلیدها مورد استفاده قرار می گیرد. علاوه بر این یک کمد دیواری کوچک با قفسه های پر از کتاب می تواند به یک کتابخانه کوچک در گوشه اتاق نیز تبدیل شود.

کابینت های بدون در یا در شیشه ای برای دکوراسیون: از این نوع گنجه های کمد و یا قفسه مانند برای نمایش ظروف و وسایل تزئینی خانه نیز استفاده می شود. نگهداری و نمایش مجسمه ها، قاب عکس، شمع و بسیاری موارد دیگر از موارد استفاده این نوع کابینت ها هستند.

 تحول کابینت ها در طول زمان

تحول کابینت ها در طول زمان

انواع کابینت از گذشته تا به امروز

الف) دوره تحول کابینت ها در طول زمان

کابینت ها دوره های تحولی بسیاری را پشت سر گذاشته اند. به طوری که شاید در ۱۰۰ سال گذشته دنیای آن ها بسیار متفاوت با شکل امروزی بود. در حقیقت تا سال ۱۹۲۰ از گنجه ها که اصطلاحا کابینت Hoosier نام داشتند برای ذخیره سازی مواد غذایی، ادویه جات و وسایل آشپزی استفاده می شد که صفحات بیرونی آن ها نیز برای آشپزی و یا بعضا به عنوان میز غذاخوری کاربرد داشت. این گنجه های کابینت مانند به شکل ایستاده و بدون اتصال به دیوار بود که البته فضای قابل استفاده زیادی نیز نداشت. اما از سال ۱۹۲۰ به بعد نیاز مردم سبب تغییرات اساسی شد. مطالعات لیلیان گیلبرت روانشناس صنعتی سبب راه اندازی شکل به روزتری از آشپزخانه ها شد که در اصل کابینت های دیواری اساس آن را تشکیل می دهد. به کمک گیلبرت گنجه های کمد شکل به کنار رفت و کابینت های دیواری با فضای بیشتر وارد آشپزخانه ها شد.

درواقع پس از انقلاب صنعتی متریال های متنوعی نیز در ساخت آن ها به کار گرفته شد. به طوری که جنس فرمیکا یکی از پرکاربردترین آن ها تا در قرن بیستم بود. اما مردم علاوه بر دوام، زیبایی نیز می خواستند. بنابراین استفاده سنگ هایی مانند کوارتز نیز در طراحی کابینت ها رایج شد. بعدها کابینت به دو دسته فریم دار و بدون فریم تقسیم شد. از سال ۲۰۰۹ به بعد اهمیت محیط زیست منجر به ساخت کابینت هایی شد که با طبیعت سازگاری بیشتری داشته باشند که اصطلاحا به آن ها کابینت سبز می گفتند.

کابینت های فلزی دسته دیگری از انواع آن ها بودند که به علت قیمت پایین، تا دو دهه بیش طرفداران زیادی داشتند. اما از آنجایی که روح زیبایی پرست انسان همواره به دنبال زیبایی است، انواع فلزی نیز جایگاه خود را از دست دادند و اکنون مدل های بسیار جدیدتری از متریال MDF و … با درهای کشویی، تاشو، کابین های گوشه و … با تنوع بسیاری در اختیار مشتریان قرار می گیرد.

ب) ریشه و فرهنگ:

سیر تکامل کابینت های آشپزخانه بسیار جالب بوده است. در ابتدا کابینت های آشپزخانه به عنوان یک قفسه نگهدارنده و پنهان کننده وسایل آشپزخانه مورد استفاده قرار می گرفت. در اوایل ساخت کابینت کشوها برای ریختن مواد ضروری مانند شکر و نمک مورد استفاده قرار می گرفت. طراحی این نمونه به دلیل استفاده با دید کاربردی خیلی ساده و ابتدایی بود. به طوری که هیچ زیبایی و تجهیزات خاصی نداشتند. در واقع کار کابینت فقط نگهداری و پنهان کردن وسایل بود و به عنوان دکوراسیون آشپزخانه مورد استفاده قرار نمی گرفت. در ساخت نمونه های اولیه ترکیب رنگ ها بسیار محدود بود تا جایی که در بسیاری از موارد فقط یک رنگ ساده به کار می رفت.

در اوایل دهه ۱۹۳۰ نمونه های ابتدایی از کابینت های فلزی ساخته شدند و در واقع اولین نمونه ها با طرح های ساده و فلزی با سطوح صاف و مسطح بودند. کابینت های چوبی در بریتانیا با استفاده از الگوی فرهنگی انگلستان با طرحی بهتر از نمونه های اولیه ساخته شدند. در اصل این نمونه ها با در نظر گرفتن خواسته ها و نیازهای فرهنگ انگلیسی طراحی شدند.

بعدها نمونه های فلزی شبیه به گنجه ها در فرانسه طراحی شد. با بهره گیری از نمونه های اولیه طرح فلزی نمونه های فرانسوی هم سیر تکامل خود را طی کردند. مدل هایی که دارای تاج در قسمت بالایی کابینت ها و استفاده از شیشه های رنگی در در آن ها وارد آشپزخانه ها شد. این تکامل با بهره گیری از نمونه های مختلف و فرهنگ های مختلف به کابینت های دو طبقه امروزی تبدیل شدند، کابینت هایی که یک الزام برای هر آشپزخانه هستند.

جنس و متریال

جنس و متریال

ج) جنس و متریال:

کابینت از زمانی که به عنوان یک وسیله و امکانات ضروری وارد خانه ها شد تغییرات زیادی در طراحی و جنس خود مشاهده کرده است. این تغییر در مراحلی محسوس و در مراحلی دیگر شاید زیاد چشمگیر نبود.

فلزی: شاید دیگر کسی دنبال این جنس از کابینت ها نباشد چون روش و قالبی است که دیگر منسوخ شده و جایگزین های بهتری دارد. جنس فلزی آن ها از لحاظ صرفه اقتصادی مقرون به صرفه تر از سایر مدل ها است. کاربرد این مدل بیشتر به لحاظ دوام بالای فلز نسبت به چوب و سایر جنس هاست و در خانه ها و اماکنی کاربرد دارد که افراد زیاد با کابینت سر و کار دارند و مدام باز و بسته اش می کنند. در ساختار این مدل تقریبا غیر از فلز مواد اولیه دیگری بکار نمی رود. طرح های مورد استفاده برای کابینت فلزی معمولا به چند قالب خلاصه می شد و با قرار دادن ورق خام فلزی زیر دستگاه پرس، شکل و طرح مورد نظر ایجاد می شد. شاید بتوان از مزایای این مدل سبکی، نصب آسان و قیمت مناسب را عنوان نمود و از معایب آن به زنگ زدگی، نیاز به رنگ آمیزی، ساختار و شکل تقریبا یکسان اشاره کرد.

تمام چوب: این نوع از کابینت ها بخاطر استفاده خالص از چوب قیمت بالایی دارند و دارای ظاهری زیبا هستند. چوب استفاده شده برای این مدل از کابینت ها می تواند مختلف باشد که بنا به طرح و مدل طراحی زمان آماده سازی زیادی لازم دارند. از اوایل دهه هفتاد شمسی استفاده از این گونه کابینت ها رواج بیشتری یافت، هرچند مدل هایی از دهه پنجاه و چهل نیز در برخی از منازل قدیمی خود نمایی می کنند.

با این حال این مدل از کابینت امروزه هم خواهان خاص خود را دارد و همچنان ارزش و کارایی خود را حفظ کرده است. مزیت نصب این نمونه از کابینت طرح کلاسیک و روستیک آن و همچنین استحکام و عمر بالای چوب است و سنگین بودن، قیمت بالا و زمان بر بودن تولید و نصب را می توان از معایب آن عنوان کرد.

ام دی اف: در واقع ام دی اف ورق های چوبی هستند که از دور ریزهای چوب به صورت بهم فشرده با رویه ساخته می شوند و به دلیل ساختگی بودن این ورق ها رنگ های بی شماری می توان ایجاد کرد. کابینت های ساخته شده از ام دی اف امروزه متداول ترین نوع کابینت برای استفاده در منازل است. ساختار نسبتا ساده آن و تنوع در طرح و رنگ آن باعث محبوبیت زیاد در بین خریداران شده است. ام دی اف به دلیل روکشی که دارد در مقابل رطوبت هوای آشپزخانه مقاوم تر بوده و به ندرت تغییر شکل می دهد. مزیت های این کالا تنوع رنگ بسیار زیاد، مقاومت در برابر رطوبت و حرارت و قیمت مناسب است.

هایگلس: این مدل از کابینت ها در اصل همان مدل ام دی اف هستند فقط با این تفاوت که رویه این نوع ورق از پلاستیک براق ساخته شده و زیبایی خاصی به کابینت می بخشد. هایگلس با وجود سطح براق دارای مقاومت زیاد در برابر خش خوردگی است. این محصول در حیطه کابینت آشپزخانه قیمت بالاتری از برادر خوانده خود یعنی ام ادی اف دارد. و علت این امر دسترنج زیبایی، تنوع رنگ و نگهداری آسان هایگلس است که مزیت های این نمونه است.

پی وی سی: مدلی از کابینت که شاید خیلی کم بتوان در آشپزخانه حضور آن را احساس کرد! پی وی سی ورق های ساخته شده مصنوعی از جنس پلاستیک فشرده هستند که بیشتر از اینکه در کابینت های آشپزخانه استفاده شوند معمولا در قسمت زیرین روشویی ها و سرویس های بهداشتی مورد استفاده قرار می گیرد. پی وی سی با وجود قیمت پایین در ساخت و نصب نتوانسته سهم خود را از آشپزخانه بگیرد و شاید علتش جنس تجزیه ناپذیرش باشد.

مکانیزم باز و بسته شدن در کابینت:
مکانیزم باز و بسته شدن در کابینت:

مکانیزم باز و بسته شدن در کابینت:

کابینت ها از قسمت های فنی متفاوتی ساخته می شوند. در ادامه به بررسی برخی از انواع مکانیزم های در آن ها خواهیم پرداخت.

درهای تاشو: این نوع از کابینت ها سخت ترین نوع طراحی را دارند و می توانند در فضاهای کوچک نیز مفید باشند. کابینت هایی نیز هستند که در های آن ها به صورت عمودی به سمت بالا باز می شوند. جک ها اصلی ترین قسمت این نوع درهای به حساب می آیند که باعث بالا ماندن در و یا پایین آمدن آهسته آن می شوند.

درهای چپ و راست: آسان ترین طراحی نیز به این دسته از درها اختصاص دارد. در ساخت آن ها از لولا گازور ۹۰ درجه استفاده می شود. این درها اغلب در کابینت های چارچوب دار مشاهده می شود. برخی از این درها از لولا ۱۸۰درجه ساخته شده اند که در واقع قابلیت باز شدن بیشتری دارند.

درهای کشویی: از ریل های به خصوصی به همراه قرقره در ساخت این نوع از درهای کابینت استفاده می شود. البته استفاده از این سبک در ساخت کابینت چندان که باید رایج نیست.

درهای کرکره ای: ریل ها بر روی شیارهای مخصوصی که در قسمت داخلی این نوع از کابینت ها طراحی می شود، قرار دارد که باعث می شود در اصطلاحا به شکل کرکره ای به سمت بالا و یا چپ و راست در حرکت باشد.

درهای فلت یا فشاری: این نوع از درها به شکلی ساخته می شوند که در قسمت بیرونی و ظاهری کابینت هیچ گونه دستگیره یا وسیله ای برای باز کردن در دیده نمی شود. کافیست با اندکی فشار توسط یک انگشت به در کابینت وارد کنید تا باز شود.

۶) کابینت چگونه ساخته می شود؟!
۶) کابینت چگونه ساخته می شود؟!

کابینت چگونه ساخته می شود؟!

الف) طرح و سبک اولیه:

کابینت ها در انواع روش ها ممکن است ساخته و عرضه شوند اما تمامی آن ها بر اساس دو طرح اولیه صورت می گیرند. این سبک ها یا طراحی ها چارچوب دار یا بدون چارچوب هستند. البته نحوه ساخت این دو سبک چندان که باید متفاوت نیست و فرق اصلی آن ها در ظاهر کابینت و نحوه دسترسی شما به داخل آن می باشد. در کابینت های فریم دار قسمت های جلویی مانند درب ها و لولا به طور مستقیم به چارچوب صورت متصل می شود و این موضوع می تواند مزایای زیادی مانند تنوع ظاهری، استحکام بالا و حتی تعمیر آسان داشته باشد.

لازم به ذکر است ساخت کابینت های چارچوب دار بیشتر در آمریکا رواج داشته است. این در حالیست که کابینت های بدون فریم یکی از سبک های پرطرفدار در اروپا محسوب می شود. در این نوع از کابینت ها درها مستقیما به دیواره های کناری کابینت وصل می شود و در اصل هیچ چارچوب صورتی وجود ندارد. از مزایای این سبک می توان به دارا بودن فضای داخلی بیشتر و نمای ظاهری شیک و مدرن تر، اشاره کرد.

ب) اندازه گیری و طراحی اصلی

کابینت ها پس از اینکه نوع چارچوب دار و بدون چارچوب آن ها مشخص شد، در مرحله دوم به اندازه برداری دقیق و آماده سازی طرح اختصاصی فضای مورد نظر نیاز دارند. در این مرحله بایستی جای دقیق هود و اجاق گاز، سینک و ماشین ظرف شویی و سایر موارد دقیقا مشخص شود. پس از اندازه برداری و تعیین محل دقیق این موارد بایستی طراحی اصلی براساس فضای موجود، ایده سازنده و سلیقه مشتری به شکل دستی یا سیستمی آماده شود. یکی از نکات اساسی در این مرحله نوع چیدمان آشپزخانه می باشد که یکی از انواع U شکل، V شکل، L شکل و راهرویی خواهد بود.

ج) تعیین نوع مصالح و محاسبه هزینه:

کابینت ها ممکن است از جنس های مختلفی مانند ملامینه، MDF با روکش های مصنوعی و طبیعی، PVC، فرمیکا، چوب و … ساخته شود. هریک از این ها نرخ متفاوتی برای مصرف کننده در بر خواهد داشت. بنابراین سازنده با توضیح شرایط انتخاب نهایی را بر عهده خریدار می گذارد و سپس بر اساس انتخاب وی، بایستی مواد اولیه و یراق آلات مورد نیاز تهیه شود.

د) محاسبات نهایی، برش کاری، چسباندن لبه ها، شیار زنی و در نهایت مونتاژ:

کابینت ها در کارگاه های کوچک و بزرگ تولید می شوند. سازنده پس از تهیه مواد اولیه شروع به عملی کردن محاسبات خود می کند. به این منظور بایستی اندازه برداری های پیشین بر روی مواد اولیه مانند ورق های MDF پیاده سازی شود. برش کاری بدنه، درب، کشو، پشتی و … مرحله به مرحله انجام می گیرد و پس از آن سازنده قطعات برش خورده برای اجرای لبه چسبانی آماده می کند.

لبه چسبانی توسط نوارهای PVC طرفداران بیشتری داشته و نمای بهتری نیز به کار می دهد. شیار زنی و سوراخ زنی مرحله بعدی کار می باشد که از ضروریات ساخت کابینت به حساب می آید. مرحله پایانی مونتاژ قطعات آماده شده است. این کار در ابتدا بایستی در کارگاه صورت گیرد و سپس برای اتصال به دیوار و نصب نهایی به محل مورد نظر مشتری منتقل گردد.

کابینت چه تاثیری در دکوراسیون داخلی دارد؟

کابینت چه تاثیری در دکوراسیون داخلی دارد؟

کابینت چه تاثیری در دکوراسیون داخلی دارد؟

کابینت ها در آشپزخانه یکی از وسیع ترین فضاها را به خود اختصاص می دهند و همین موضوع باعث می شود تا تاثیر زیادی در دکوراسیون داخلی منازل داشته باشند. البته دکوراسیون داخلی صرفا به بحث زیبایی شناختی مربوط نمی شود، بلکه طراحی کاربردی و استفاده مفید از تمام فضای خانه از اصلی ترین نکات در دکوراسیون داخلی است. بنابراین در طراحی و ساخت کابینت زیبایی ظاهری، استفاده مفید از فضا، کاربرد و استفاده آسان همگی بایستی مدنظر قرار گیرد. اما در موضوع زیبایی کار موارد زیادی وجود دارد که توسط طراحان متخصص بررسی می شود.

 • یکی از اصلی ترین و اولویت های مشتریان موضوع رنگ کابینت ها است. بایستی رنگ کابینت و درب های آن را به طوری انتخاب کرد که در کنار سایر قسمت ها مانند مبلمان و … جلوه زیبایی داشته باشد. البته قرار نیست همیشه رنگ های مشابه را انتخاب کرد، بلکه گاهی می توان با استفاده از تضاد رنگ ها، ظاهری زیبا و لوکس به خانه و دکوراسیون داخلی آن بخشید. علاوه بر رنگ تزئینات دیگری نیز در این موضوع دخیل می باشد که از جمله آن ها می توان به یراق آلاتی مانند دستگیره ها، تقسیم کننده ها، سنگ های تزئینی و … اشاره کرد.
 • سبک طراحی و چیدمان سایر قسمت های خانه نیز بایستی در انتخاب سبک کابینت مورد توجه قرار گیرد. به عنوان مثال خانه ای که کاملا به سبک کلاسیک و سنتی ساخته شده است، نمی تواند با کابینت های مدرن و سبک های غربی زیبایی خود را حفظ کند.
 • برای داشتن دکوراسیون زیبا در آشپزخانه اصل نورپردازی نقش اساسی دارد. چیدمان، رنگ و جنس در کابینت ها بایستی به شکلی انتخاب شود که امکان استفاده از حداکثر نور موجود را به شما داده باشد.
 • مکانیزم باز و بسته شدن درب کابینت نیز دکوراسیون آشپزخانه شما را تحت تاثیر قرار می دهد. درب های کشویی، تاشو، ساده و بسیاری انواع دیگر وجود دارد که شما با توجه به سلیقه شخصی و فضایی که در اختیار دارید می توانید آن ها را انتخاب کنید.
 • سبک های جدیدطراحی کابینتبه شکلی است که بیشترین استفاده از فضا را برای شما به ارمغان می آورد. استفاده از انبارهای گوشه ای یکی از این موارد کاربردی است که هیچ فضای مرده و بدون استفاده ای را به جا نمی گذارد. بلایند کورنر و لیزی سوزان دو مورد از انواع این انبارهای گوشه ای هستند البته تاثیر چشمگیری نیز در هزینه ها خواهند داشت.
 • ابزارهای تقسیم کننده، علاوه بر زیبایی، نظم و کاربرد بهتر را نیز به کابینت های آشپزخانه شما اضافه می کنند. تقسیم کننده ها در انواع مختلف برای کشو و یا سایر قسمت ها قابل استفاده هستند و می توانند از بهم ریختگی و بی نظمی وسایل در کابینت ها جلوگیری کنند.
۸) نکاتی که باید هنگام خرید کابینت به آن ها توجه کنیم!

۸) نکاتی که باید هنگام خرید کابینت به آن ها توجه کنیم!

نکاتی که باید هنگام خرید کابینت به آن ها توجه کنیم!

کابینت یکی از مهمترین قسمت های خانه به حساب می آید بنابراین خیلی مهم است که قبل از اقدام به سفارش و یا خرید آن، با مشاوران متخصص در این زمینه مشورت نمایید. اما با این حال ما در ادامه سعی می کنیم نکاتی که باید درنظر داشته باشید را به طور مختصر توضیح دهیم.

 • بودجه و هزینه: کابینت ها ۴۰ تا ۵۰ درصد از هزینه آشپزخانه را به خود اختصاص می دهند. در بازار فعلی قیمت انواع کابینت با احتساب متری ۶۵۰.۰۰۰ تومان تا ۴.۰۰۰.۰۰۰ تومان و یا حتی بیشتر نیز یافت می شود، بنابراین تنظیم بودجه و هزینه ای که برای این کار در نظر گرفته اید بسیار اهمیت دارد. اما اجازه ندهید این موضوع شما را از انتخاب صحیح دور کند. کابینتی را انتخاب کنید که با فضای کلی خانه و سلیقه شما هم خوانی داشته و جنس مرغوبی نیز داشته باشد. چرا که حتی می توانید با شرایط اقساطی نیز هزینه ساخت و خرید کابینترا پرداخت نمایید.
 • کیفیت: اگر قرار است مدت کوتاهی در یک خانه زندگی کنید، می توانید از استایل های ساده و اولیه استفاده کنید اما اگر این خانه و آشپزخانه قرار است تبدیل به خانه رویاهای شما شود، بایستی کیفیت را به طور جدی مدنظر قرار دهید. استفاده از متریال و یراق آلات با کیفیت و همچنین سپردن کار ساخت به یک سازنده حرفه ای، اصول اولیه مهم می باشند.
 • سبک دکوراسیون:سبک و مدلی را انتخاب کنید که با علایق و سلیقه شما و خانواده سازگار بوده و علاوه بر این جلوه شیک و لوکسی به دکوراسیون داخلی شما بدهد. رنگ، مدل، چیدمان و بسیاری موارد دیگر جزئیات سفارش شما را شامل می شود.
 • اندازه گیری فضای آشپزخانه:با در دست داشتن اندازه های دقیق فضایی که می خواهید کابینت ها در آن محل قرار گیرند، به سازنده کمک می کند تا بهترین انتخاب را برای شما پیشنهاد دهد. سعی کنید از سازنده بخواهید تا بیشترین استفاده را از فضا ببرد.
 • کابینت های سفارشی و نیمه سفارشی: کابینت های نیمه سفارشی اغلب در اندازه و شکل استاندارد کارخانه ساخته و براساس فضای شما تغییرات جزئی در آن ها داده می شود. این در حالیست که در کابینت های سفارشی، طراحی و ساخت کاملا بر اساس نظر مشتری و فضای اختصاصی او انجام می گیرد. قفسه های کشویی برای ماهیتابه ها، تقسیم کننده های کشو برای قاشق و لیوان، کابین های گوشه و بسیاری موارد دیگر در کابینت های سفارشی مدنظر قرار می گیرد. لذا این شما هستید که انتخاب می کنید کابینت های آشپزخانه تان سفارشی و اختصاصی شما باشد و یا شبیه سایر کابینت ها شکلی عمومی و نیمه سفارشی داشته باشد.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed.