راهنمای انتخاب رنگ برای دکوراسیون منزل

5
۰
(۰)
انتخاب رنگ
انتخاب رنگ

گزینش رنگ دکوراسیون

آسان‌ترین روش برای انتخاب بهترین رنگ این است که از رنگ‌هایی شروع کنید که بیشتر از بقیه رنگ‌ها به آنها علاقمند هستید. وقتی بر اساس علاقمندی خود رنگی را انتخاب می‌کنید، خودتان را به رنگ‌های متداول و مرسوم یک سبک خاص دکوراسیون محدود نمی‌سازید. با استفاده از رنگ محبوب‌تان به عنوان رنگ اصلی می‌توانید از آن استفاده کنید تا طرح کلی رنگ‌آمیزی منزل خود را حول و حوش آن انتخاب کنید. رنگ مورد علاقه شما می‌تواند الهام‌بخش عالی برای رنگ‌های جانبی شما باشد.

رنگ الهام‌بخش

رنگ الهام‌بخش

یافتن رنگ الهام‌بخش

مجلات و کاتالوگ‌ها همیشه مملو از موارد الهام‌بخش هستند. در دنیای امروزی بسیار خوش‌شانس هستیم که هزاران صفحه الهام‌بخش در اینترنت داریم. وب‌سایت‌های خرده‌فروشی با تصاویری از اتاق‌های دکور شده می‌توانند منبع الهام باشند و سایت شرکت‌های مشغول در زمینه نقاشی نیز می‌توانند روش‌هایی به شما نشان دهند که چگونه می‌توانید از رنگ‌های شاد و مناسب در منزل خود استفاده کنید. سایت‌های شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام و پینترست (Pinterest) نیز پیشنهادهای الهام‌بخشی دارند. وب‌سایت پینترست به دلیل ارائه پیشنهادهای الهام‌بخش مرتبط با ایده‌های مورد علاقه شما بسیار عالی به نظر می‌رسد.

تئوری انتخاب رنگ

تئوری انتخاب رنگ

تئوری انتخاب رنگ

لازم نیست تئوری رنگ را مطالعه کنید بلکه می‌توانید ایده‌های عالی از نمودار مدور طیف‌های رنگ انتخاب کنید. این نمودار مدور ارزان می‌تواند به شما ایده‌های فوری برای انتخاب رنگ بدهد. با چرخاندن نمودار مدور می‌توانید که رنگ‌ها چه ارتباطی با یکدیگر دارند و اصول اولیه ترکیب رنگ‌ها را به این ترتیب یاد می‌گیرید. هر چند که شاید از رنگ‌های معینی برای رنگ‌آمیزی منزل خود استفاده نکنید، می‌توانید از سایه‌هایی از این رنگ‌ها استفاده کنید تا رنگ مورد علاقه خود را درست کنید.

رنگ‌های خنثی

رنگ‌های خنثی

خلاقیت با استفاده از رنگ‌های خنثی

این که از رنگ‌های خنثی استفاده می‌کنید به این معنا نیست که فضا را بی‌روح می‌کند؛ بلکه می‌توانید رنگ خنثی را با استفاده از خلاقیت شخصی خودتان تقویت کنید و جلوه خاصی به آن بدهید. دیوار راه‌راه با رنگ‌های خنثی موجب می‌شود سبک خاصی در رنگ‌آمیزی منزل شما به وجود آید و در ضمن اتاق شما ملایم و آرامش‌بخش به نظر برسد. دیوار دارای رنگ خنثی با سقف سفید نیز وجهه آرامش‌بخشی به فضای شما می‌دهد.

رنگ چاپی

رنگ چاپی

استفاده از رنگ چاپی

یکی از آسان‌ترین روش‌ها برای انتخاب رنگ دکوراسیون داخلی استفاده از مصنوعات چاپی دارای رنگ‌های جذاب است. استفاده از بالشت، روتختی و روکش میز غذاخوری به تنوع رنگ منزل شما کمک می‌کنند. اگر می‌خواهید دیواری خاص داشته باشید، به رنگ‌های سرزنده چاپ‌شده روی مصنوعات چاپی دقت کنید. اگر می‌خواهید رنگی را انتخاب کنید به جزییات دیگر در دکوراسیون اتاق توجه داشته باشید. نمونه رنگ‌ها را از فروشگاه به منزل بیاورید تا ببینید که کدام رنگ برای دیوارهای اتاق‌های شما بهتر است.

فضای بیرون

فضای بیرون

ایده گرفتن از فضای بیرون

ایده گرفتن از فضای بیرون برای تعیین رنگ بسیار متداول است. چه رنگ سبز شاخ و برگ درختان را انتخاب کنید و چه رنگ آبی ساحل دریا را برگزینید، انتخابی که بر اساس رنگ‌های بیرون منزل شما باشد، الهام‌بخش و آرامش‌بخش خواهد بود. توجه کنید که هم در روز و هم هنگام شب نمونه رنگ‌ها را هم با پنجره باز و هم با پنجره بسته مورد بررسی قرار دهید، تا انتخابی عالی داشته باشید.

آثار هنری

آثار هنری

انتخاب رنگ از آثار هنری

یکی از اسرار کار طراحان داخلی انتخاب رنگ‌ها از آثار هنری داخل منزل مشتری است. بیشتر هنرمندان در زمینه رنگ و نور سرآمد هستند و در آثار هنری خود طرح‌های عالی انتخاب می‌کنند. شما نیز می‌توانید از بینش آنها برای انتخاب رنگ استفاده کنید.

رنگ‌آمیزی تاریخی

رنگ‌آمیزی تاریخی

الهام گرفتن از رنگ‌آمیزی سبک تاریخی

رنگ‌های تاریخی از سوی بسیاری از افراد سرآمد در صنعت رنگ پیشنهاد می‌شوند. از چنین کلکسیون‌هایی به عنوان منبع الهام بهره بگیرید و از آنها برای بهبود سبک دکوراسیون خودتان استفاده کنید. شما می‌توانید با استفاده از رنگ‌های تاریخی به دکوراسیون و دیوارهای منزل خود تنوع چشمگیری بدهید.

تیره و روشن

تیره و روشن

سایه‌های تیره و روشن

گاهی اوقات فقط به اندکی تطبیق دارید تا بتوانید رنگ درست را برای دکوراسیون داخلی منزل‌تان انتخاب کنید. قبل از این که تصمیم فوری بگیرید، به سایه‌های تیره یا روشن همان رنگ‌هایی که به سرعت آنها را نادیده می‌گیرید، توجه کنید. حتی می‌توانید از فروشگاه بخواهید درصد تیرگی یا روشنایی سایه‌های رنگ مورد نظر شما را تغییر دهد.

ته‌رنگ

ته‌رنگ

استفاده از ته‌رنگ برای یافتن رنگ‌های عالی

هنگام انتخاب رنگ دکوراسیون منزل ممکن است از تاثیرگذاری ته‌رنگ‌ها تعجب کنید. ته‌رنگ‌ها همان رنگ‌هایی هستند که در پس رنگ‌های مورد علاقه شما مخفی شده‌اند. رنگ بژ اگر رگه‌هایی از ته‌رنگ سبز تیره در خود داشته باشد، دیگر چندان بی‌روح به نظر نخواهد رسید. تنها راه تشخیص دقیق ته‌رنگ استفاده از نمونه همان رنگ است. ته‌رنگ‌ها می‌توانند رنگ استفاده‌شده را مطابق با بازتاب‌ آن تغییر دهند.

نمای داخلی

نمای داخلی

انتخاب رنگ بر اساس نمای داخلی

قبل از خرید رنگ از فروشگاه یا ایده گرفتن از کاتالوگ‌ها به دقت به وضعیت داخل منزل خود نگاه کنید. این کار باعث می‌شود دچار سردرگمی نشوید و راحت‌تر رنگ مورد علاقه خود را انتخاب کنید.

امتحان رنگ

امتحان رنگ

امتحان کردن رنگ‌ها قبل از اخذ تصمیم نهایی

این قانون بسیار آسان است اما هرگز نباید نادیده گرفته شود. همیشه رنگ انتخاب شده را روی دیوار امتحان کنید تا ببینید که آیا واقعا همین رنگ را می‌خواهید. در پستوی مغازه‌های رنگ‌ فروشی قوطی‌های برگردانده‌شده توسط مشتریان وجود دارد که بدون بررسی دقیق اولیه رنگ را خریداری کردند اما سپس از انتخاب خود پشیمان شدند.

اپلیکیشن رنگ

اپلیکیشن رنگ

استفاده از اپلیکیشن‌های رنگ‌آمیزی

با استفاده از اپلیکیشن‌های تبلت یا گوشی تلفن همراه می‌توانید رنگ انتخابی خود را امتحان کنید و با اطمینان بیشتر اقدام به خرید رنگ کنید. این اپلیکیشن‌ها حتی برای انتخاب رنگ‌های مشابه و ترکیبی پیشنهاد می‌دهند. از طریق جستجو در فضای مجازی می‌توانید این اپلیکیشن‌ها را پیدا کنید.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed.