راهنمای استفاده از ساعت دیواری در دکوراسیون

17
۵
(۱)

ممکن است دکوراسیون اتاقتان را به خوبی طراحی کرده باشید ولی در نهایت قسمت هایی از دیوار خالی باقی مانده باشد. می توانید با نصب یک تابلوی هنری این فضا را پر کنید اما پیشنهاد می کنیم این فضای خالی را با قطعه ای بی نظیر و چشم نواز مثل یک ساعت دیواری پر کنید. ساعت دیواری در دکوراسیون علاوه بر ایجاد کردن یک نقطه کانونی زیبا برای آن فضا باعث می شود همیشه در جریان زمان باشید و از آن غافل نشوید. گاهی اوقات ساعت ها قطعه گمشده طراحی دکوراسیون هستند

ساعت ها بهترین مثال برای این هستند که متوجه شوید یک تغییر کوچک می تواند چه تأثیر عمیقی روی ظاهر کلی اتاق بگذارد. ساعت ها همیشه جلوی چشم هستند و اگر آنها را درست انتخاب کنید به دکوراسیون اتاقتان شخصیت و هویت می دهند. حتی ساعت های طرح کلاسیک نیز می توانند دیوار خالی اتاقتان را به فضایی جذاب و چشم نواز تبدیل کنند. ساعت ها فقط برای نشان دادن زمان نیستند بلکه در واقع قطعات هنری و آیتم های تزیینی هستند که جلوه زیبایی به دیوار اتاقتان می بخشند.

گاهی اوقات متحول کردن دکوراسیون اتاق مستلزم صرف وقت و هزینه زیادی است اما بعضی وقت ها اتاقتان فقط یک ساعت کم دارد!

پیش از آن که تصمیم بگیرید ساعت دیواری را کجای خانه قرار دهید باید چند مورد را بررسی کنید.

۱. کارایی و سبک ساعت دیواری مورد نظرتان چیست؟ سبک آن مدرن، کلاسیک یا رترو است؟

۲. ساعتی با قاب کامل و عدد می خواهید یا ساعتی که فقط عقربه داشته باشد؟

۳. شکل ساعتی که می خواهید دایره ای و بزرگ، یا دراز و باریک و کمی بی قاعده است ؟

۴. ساعتی که در ذهنتان است با سایر دکوراسیون خانه هماهنگی دارد؟ به خوبی گویای شخصیت شما هست؟

بعد از آن که به سوالات بالا پاسخ دادید و سبک و فرم ساعت مورد علاقه تان را پیدا کردید مشخص کنید که می خواهید آن را کجا نصب کنید؟ در آشپزخانه، اتاق نشیمن یا اتاق خواب؟ دیواری خالی  در خانه دارید که می خواهید آن را با یک آیتم تزیینی پر کنید؟ یا می خواهید یک گالری دیواری شامل ساعت دیواری مورد علاقه تان داشته باشید؟

ساعت دیواری در دکوراسیون

در آشپزخانه

مرسوم ترین مکان برای نصب ساعت دیواری در دکوراسیون آشپزخانه است. آشپزخانه همیشه برای نصب ساعت دیواری گزینه مناسبی است زیرا بیشتر وقتمان را در آشپزخانه سپری می کنیم زمانی که برای رفتن به سر کار آماده می شویم، بچه ها را برای رفتن به مدرسه آماده می کنیم یا صبحانه، ناهار و شام تهیه می کینم. پس نصب ساعت دیواری در آشپزخانه بهترین گزینه برای این است که زمان از دستتان در نرود.

باید ساعت ۱۰ به قرارتان برسید؟ پس هنوز وقت برای نوشیدن یک لیوان چای هست.

ساعت دیواری در دکوراسیون

در فضاهای کوچک

در فضاهای کوچک بهتر است طرح های رایج و کسل کننده را انتخاب نکنید. طرح های کمی متفاوت و عجیب مثل ساعت هایی با طرح لانه پرنده می توانند گزینه مناسبی برای فضاهای کوچک و باریک باشند. ساعت ها هم می توانند نقطه رنگی برجسته روی دیوار باشند که شخصیت و کاراکتر اتاق را تحت تأثیر قرار دهند و هم می توانند قطعه کلیدی ایجاد هارمونی میان رنگ های اتاق باشند. انتخاب با شماست!

سبک معاصر و امروزی

ساعت های دایره ای شکل و کلاسیک آشپزخانه همیشه فضا را دلپذیر و لطیف می کنند و هیچوقت قدیمی نمی شوند. گاهی اوقات سبک های کلاسیک بهترین گزینه برای طراحی های مینیمالیستی  و امروزی هستند.

ساعت دیواری در دکوراسیون

در اتاق نشیمن

متأسفانه اغلب به ساعت دیواری در دکوراسیون داخلی بی توجهی می شود ساعت ها برای یک اتاق نشیمن امروزی دمُده (از مد افتاده) به نظر می رسند! ممکن است تصور کنید نصب کردن یک ساعت بزرگ و سنگین در اتاق نشیمن کاملا منسوخ شده است ولی واقعیت این است که اگر ساعت دیواری را درست انتخاب کنید و آن را در جای مناسب قرار دهید می تواند تبدیل به یک اثر هنری شود و قطعا تأثیر فوق العاده آن را روی فضای اتاق خواهید دید. علاوه بر این هیچوقت زمان از دستتان درنمی رود و کارهایتان عقب نمی افتد.

اتاق نشیمن دومین مکان مرسوم و مناسب برای نصب ساعت دیواری در دکوراسیون است. زمان هایی که در آشپزخانه نیستیم بیشتر وقتمان را در اتاق نشیمن می گذرانیم. اگر می خواهید زمان پخش سریال تلویزیونی مورد علاقه تان یا مسابقه فوتبال تیم محبوبتان را از دست ندهید نصب ساعت دیواری در اتاق نشیمن مناسب ترین گزینه است. علاوه بر این اتاق نشیمن معمولا بیشترین فضای خانه را به خود اختصاص می دهد و بزرگترین دیوارها را دارد. می توانید با خیال راحت یک ساعت دیواری هنری و بزرگ  در اتاق نشیمن نصب کنید.

طرح های مینیمالیستی

ساعت های بزرگ فضای زیادی را اشغال می کنند اگر قصد دارید ساعت دیواری را در اتاقی کوچک نصب کنید ساعت هایی با طرح مینیمالیستی گزینه بهتری هستند.

طرح های ساده

گرچه بسیار شبیه به طرح های مینیمالیستی هستند ساعت های ساده همانطور که از اسمشان بر می آید ساده و شیک و زیبایی غیر قابل انکار هستند.

طرح های کلاسیک و آنتیک

دوباره به سبک های کلاسیک قدیمی بر می گردیم. طرح کلاسیک به هر اتاقی می آید به همین خاطر کلاسیک است! پس در یک اتاق کوچک یک ساعت ساده کلاسیک با طرح آنتیک اغلب بهترین انتخاب است.

طرح های مدرن و شیک

برای داشتن یک اتاق دنج با فضایی گرم و دلنشین ساعت مدرن اولین انتخابی نیست که به ذهن می رسد اما اگر طراحی کلی اتاق سبک ساده ای دارد یک ساعت مدرن بدون قاب می تواند انتخاب خیلی خوبی باشد.

ساعت دیواری در دکوراسیون

در اتاق خواب

با وجود این که صدای تیک تیک ساعت های دیواری می تواند آزاردهنده باشد (بعضی از آنها تیک تاک نمی کنند!) ولی همچنان ساعت های دیواری یک آیتم تزیینی هنری برای اتاق خواب محسوب می شوند. از آنجایی که اتاق خواب مکانی آرامش بخش است که صبح در آن بیدار می شویم برای ادامه روز آماده می شویم و شب دوباره به آن باز می گردیم داشتن یک ساعت دیواری در اتاق خواب همیشه به کار می آید. ساعت دیواری را در اتاق خواب معمولا بالای تخت و یا درست رو به روی تخت به دیوار نصب می کنند.

مدرن

داشتن سبک مدرن همیشه ایده خوبی است. می توانید چند ساعت مربعی شکل در اندازه های مختلف را بالای تخت خوابتان قرار دهید تا جلوه منحصر به فردی به اتاقتان ببخشد.

کلاسیک

طرح های کلاسیک را ترجیح می دهید؟ بهترین نقطه برای نصب آنها همچنان بالای تخت است مخصوصا در اتاق هایی که سقف بلندی دارند. ساعت های طرح کلاسیک تقریبا با همه سبک های طراحی اتاق جور در می آیند پس در انتخاب آن ها شک نکنید. 

ساعت دیواری در دکوراسیون

ساعت های رومیزی

ساعت های رومیزی با هر طرح و سبکی یک آیتم ارزشمند در اتاق خواب هستند؛ ولی آنها را کجا قرار دهیم؟ روی میز پاتختی یا روی قفسه کتابخانه با سایر خرت و پرت ها و کتاب ها؟

روی طبقات کتابخانه

یک ساعت رومیزی ایستاده کوچک روی طبقه کتابخانه جلوه زیبایی را ایجاد می کند. می توانید آن را در انتهای ردیف کتاب ها قرار دهید تا نقش یک نگهدارنده کتاب را ایفا کند و از افتادن کتاب ها و نامرتب شدن آنها جلوگیری کند و در عین حال جنبه تزیینی نیز داشته باشد. ساعت های رومیزی کوچک بهترین گزینه برای تزیین قفسه های خالی کتابخانه هستند.

روی میز

ساعت های رومیزی آیتم هایی جذاب با شخصیت های منحصر به فرد و بهترین گزینه برای دکوراسیون اتاق خوابتان هستند. می توانید آنها را در کنار سایر آیتم های تزیینی مثل کتاب ها و گلدان روی پاتختی قرار دهید تا جلوه اتاقتان را دو چندان کند.

همچنین یک ساعت شماته دار مناسب مثل یک قطعه هنری کوچک می تواند دکوراسیون اتاقتان را تکمیل می کند.

 

همانطور که دیدیم اضافه کردن ساعت به دکوراسیون داخلی راهی عالی برای افزودن هویت و شخصیت به هر اتاقی است. ساعت ها در انواع و اقسام سبک ها، سایزها و شکل ها موجود هستند. برای هر فرد و هر فضا یک ساعت منحصر به فرد وجود دارد و اگر نمی توانید بین انواع متنوع ساعت ها فقط یکی را انتخاب کنید به یاد داشته باشید که همیشه می توانید چند نوع ساعت را در یک اتاق داشته باشید و طراحی بی همتایی برای اتاقتان ایجاد کنید.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۵ / ۵. تعداد نظرات: ۱

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.