راهنمای استفاده از جاکفشی و جالباسی در دکوراسیون ورودی خانه

93
۰
(۰)

شاید قراردادن جاکفشی و جالباسی در محلی که دکوراتیو بودنش مهم است و به قول بسیاری از طراحان ویترین خانه است کار چندان ساده ای نباشد. البته که همینطور هم هست. ولی اگر قبل از یک خرید احساسی یا تبعیت از آنچه که معمولا همه بر اساس الگو شدنش انجام می دهند کمی فکر و برنامه ریزی کنیم می توانیم ترکیبی از زیبایی و کاربردی بودن را ایجاد کنیم. با هم نکات مهمی که هنگام دکوراسیون ورودی خانه در مورد جاکفشی و جالباسی باید در نظر بگیریم را مروی می کنیم.

فرم ورودی خانه و نقش آن در انتخاب جاکفشی و جالباسی

این بخش از آن عواملی است که در بعضی موارد دست شما را کاملا می بندد و گاهی هم شما را محدود می کند. فرم و محل قرار گرفتن در ورودی خانه معمولا فضایی با فرم و ابعاد مشخص را برای قرار دادن جاکفشی و جالباسی دیکته می کند. این مسئله به کوچکی و بزرگی خانه هم ربط دارد. هر چه خانه بزرگتر باشد احتمال این که در معرض انتخاب های گسترده تری باشید بیشتر می شود.

انتخاب سبک کاری که می خواهید انجام بدهید

ممکن است جای مشخص و حدود اندازه به شما دیکته شود اما از اینجا به بعد دیگر دست شما کاملا باز است. باید همان ابتدا چند تصمیم گیری انجام بدهید. آیا دوست دارید جاکفشی و جالباسی باز داشته باشید یا کاملا بسته و پوشیده یا ترکیبی از هردو؟

هر سه روش امکان پذیر است و هر یک مزایا و معایب خود را دارد. در تصاویر بالا نمونه هایش را مشاهده می کنید. جاکفشی و جالباسی باز بیشتر با روحیات جوانان و سبک های مثل مدرن و روستیک همخوانی دارد. می تواند بسیار آشفته و نامنظم شود یا بسیار زیبا و جزئی از دکوراسیون خانه. استفاده از آن نیار به کمی توجه ویژه دارد. در جالباسی و جاکفشی بسته که تکلیف معلوم است. انواع معمول این جاکفشی با درب داشبوردی، کشویی یا بازشو همه جا موجود هستند و اغلب جالباسی ها  هم به همین ترتیب در دارد و آنچه که در داخلش قرار دارد از دید پنهان است. اگر فضای مورد نظر اجازه دهد شاید یک گزینه خوب استفاده از ترکیب این دو باشد. در بسیاری از جاکفشی- جالباسی های ترکیبی به این نکته توجه شده و هر دو فضای بیرونی و داخلی برای لباس ها  در نظر گرفته شده است.

انتخاب رنگ

خوب حالا یک گام به انتخابتان نزدیک شده اید و عامل بعدی رنگ است که شما را به هدفتان نزدیک تر می کند. با توجه به سبک لوازم و رنگ بندی های استفاده شده در خانه شما می توانید طیف رنگ های مورد علاقه تان را مشخص کنید. بر طیف رنگ تأکید می کنیم چون اگر قرار نیست کار کاملا سفارشی باشد در این نقطه دستتان کمی بسته است. متأسفانه جاکفشی و جالباسی از آن اقلامی هستند که در تنوع رنگ زیاد بالایی عرضه نمی شوند. معمولا سفید، مشکی و انواع رنگ های طیف کرم و قهوه ای را به آسانی می توانید پیدا کنید اما ممکن است مثلا جاکفشی نارنجی یا صورتی گیرتان نیاید. اما نگران نباشید با همین ترکیب رنگ موجود جاکفشی و جالباسیتان را انتخاب کنید و از مکمل های رنگی برای هماهنگی آن با بقیه خانه استفاده کنید.

استفاده از مکمل ها

این هم از آن بخش هاست که  می توانید در آن هنرنمایی زیادی بکنید. رنگ کردن دیوار ورودی به رنگ مورد نظرتان روش بسیار خوبی است . اما اگر نتوانستید می توانید از آینه تا تابلو و انواع آویز های بافت مثل مکرومه و پارچه های پر نقش و نگار سنتی زیبا مثل دیوار آویزهای ترکمنی در فضایی که جاکفشی و جالباسی را گذاشته اید استفاده کنید تا به فضا هویت بدهید. هویتی مدرن، کلاسیک یا سنتی . حتی می توانید اینها را فراموش کنید. اگر نوع دکوراسیون باز را ملاک قرار داده اید یعنی لباس ها دیده می شوند می توانید از خود لباس و اکسسوری هایی مثل کلاه و شال گردن  یا کفش های اسپرت یا پاشنه دار برای رنگ بخشیدن به فضا استفاده کنید. حتی مدل جاکفشی شما شاید به گونه ای باشد که بتوانید روی آن از اشیاء تزئینی یا انواع سبدهای حصیری استفاده کنید و مطمئن باشید که هم کاربردی بودن و هم زیبایی محیط ورودی را تضمین کرده اید.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.