دیوار بالای تخت خواب را چگونه تزیین کنیم

0 1,330
۱
(۲)

مهم‌ترین بخش یک اتاق‌خواب را می‌شناسید؟

شاید بگویید سرویس‌خواب و روتختی آن در دکوراسیون این اتاق مهم‌ترین هستند؛ ولی من می‌گویم دکور بالای تخت خواب اهمیت زیادی در دکوراسیون اتاق دارد. اغلب تخت‌خواب کنار مهم‌ترین دیوار اتاق‌خواب یا همان دیوار شاخص قرار می‌گیرد و هر چه روی این دیوار نصب شود، حرف اول در دکوراسیون اتاق را می‌زند.

به نظر شما این دیوار شاخص و مهم را چگونه می‌توان تزیین کرد؟

اگر ایده‌ای برای این دیوار ندارید می‌توانید به چند اتاق‌خواب لوکس سرک بکشید و ایده‌های دکوری آن‌ها را ببینید؛ ولی بگذارید من هم چند ایده برای تزیین دیوار بالای تخت خواب به شما نشان دهم.

دیواری پر از تابلو در بالای تخت‌خواب

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای تزیین دیوارهای خانه، نصب تابلو است. این روش را همه ما برای دیوارهای اتاق‌خواب اجرا می‌کنیم؛ انتخاب دیوار تخت‌خواب برای این کار می‌تواند زیبایی اتاق را دوچندان کند.

 برای نصب تابلو روی دیوار ایده‌های متعددی وجود دارد که یکی از آن‌ها پر کردن دیوار بالای تخت خواب با تعداد زیادی تابلو است. در نمونه زیر تاثیر این ایده را بر دیوار اتاق مشاهده می‌کنید.  در این اتاق، طراح ترسی از شلوغی بیش از اندازه دیوار نداشته است و بدون هیچ نظم و قاعده‌ای تابلوها را روی دیوار نصب کرده است.

در این ایده مجبور به انتخاب تعداد زیادی تابلو در اندازه‌های کوچک نیستید. اگر ترجیح می‌دهید با نظم بیشتری این دیوار از اتاق‌خواب را تزیین کنید، می‌توانید تابلوهای بزرگتر ولی تعداد کمتری را روی دیوار نصب کنید.

دیواری پر از تابلو در بالای تخت‌خواب

دیواری پر از تابلو در بالای تخت‌خواب

دکوری دیوار بالای تخت خواب با دست‌سازه‌ها

در بالا گفتیم تابلوها و قاب‌ها، ساده‌ترین روش برای تزیین دیوار تخت خواب هستند. اگر اهل ساختن و خلاقیت هستید، می‌توانید دست‌سازه‌های خودتان را برای تزیین دیوار بالای تخت خواب نصب کنید. 

مثلا در اتاق زیر که طراح بر طبیعت متمرکز بوده است، رنگ سبز و گل‌های طبیعی را برای اتاق‌خواب در نظر گرفته و با نمایش برگ‌های خشک‌شده گیاهان و درختان در چند قاب، جان بیشتری به اتاق‌خواب بخشیده است.

 دست‌سازه‌ها

نمونه دیگری از دست‌سازه‌ها را در پایین نشان داده‌ام تا بدانید از هر هنری می‌توانید برای دکور دیوار این بخش از اتاق‌خواب استفاده کنید.

 دست‌سازه‌ها

 دست‌سازه‌ها

دکور بالای تخت خواب با آینه‌ها

آینه بهترین جایگزین برای تابلو دکوراتیو دیواری است.

اگر شما هم نمی‌توانید طرح و رنگ زیبایی برای تابلوهای دیواری اتاق‌خوابتان پیدا کنید، با انتخاب آینه کار را ساده‌تر کرده‌اید. در این صورت فقط نیاز است قاب‌های زیبایی را پیدا کنید که مسلما از گشتن میان هزارها طرح تابلو بسیار راحت‌تر است. 

در اتاق‌خواب ساده زیر، آینه‌ها مرکز اصلی تزیینات اتاق هستند. البته اگر طرفدار سادگی هستید می‌توانید قاب‌های ساده‌تری برای دکور بالای تخت خواب انتخاب کنید.

دیواری پر از تابلو در بالای تخت‌خواب

اگر ترجیح می‌دهید با کمترین‌ها دیوار اتاق‌خواب را تزیین کنید، می‌توانید مانند اتاق زیر ایده آینه و کاغذدیواری را در کنار هم اجرا کنید.

مقاله پیشنهادی: خانه ای زیباتر با آینه ها

 دست‌سازه‌ها

طراحی دیوار اتاق خواب با کاغذدیواری

در اتاق‌خواب‌ها با سقف بلند، این ایده می‌تواند برای تزیین دیوار بالای تخت خواب مناسب باشد. البته در این ایده، اصل طراحی با کاغذدیواری است؛ یعنی هدف فقط پوشش دیوار با کاغذدیواری نیست. بلکه باید کمی سلیقه و خلاقیت داشته باشید و سعی کنید طراحی منحصر به خودتان را روی دیوار اجرا کنید. 

در اتاق زیر که نمونه خوبی از این ایده است، بعد از رنگ‌کردن دیوارهای اتاق، دیوار بالای تخت‌خواب را با ابزار به چند قاب تقسیم کرده و با طرح‌های کاغذدیواری این قاب‌ها را پر کرده است.

طراحی دیوار اتاق خواب با کاغذدیواری

البته اگر طرح منحصر به‌فردی در بین کاغذدیواری‌ها پیدا کردید، می‌توانید آن را به عنوان تنها راهکار برای دکور دیوار بالای تخت‌خواب در نظر بگیرید.

طرح چشم‌نواز کاغذدیواری اتاق زیر، به‌تنهایی تمام نیازهای دکوری دیوار را تامین می‌کند و دیگر نیازی به هیچ فاکتور تزیینی دیگری در اتاق وجود ندارد.

طراحی دیوار اتاق خواب با کاغذدیواری

تاثیر روشنایی در بالای تخت‌خواب

برای دکور بالای تخت خواب، پیدا کردن چراغ یا آباژور دیواری که متناسب با سبک دکوراسیون اتاق است، یک تیر و چند نشان است. شما در هر صورت برای اتاق‌خواب به روشنایی ملایمی نیاز دارید تا شب‌ها فضای اتاق را نورانی کنید. اگر آباژور یا چراغ‌خواب روی پاتختی برای کنار تخت، انتخاب و سلیقه شما نیست حتما به این ایده فکر کنید. 

در اتاق‌خواب زیر، دو چراغ ساده در بالای تخت برای هر نفر روی دیوار نصب شده است که به زیباکردن فضای اتاق و دیوار بالای تخت‌خواب هم کمک کرده است.

تاثیر روشنایی در بالای تخت‌خواب

تاثیر روشنایی در بالای تخت‌خواب

اتاق‌خواب زیر دو ایده از ایده‌های بالا را با هنرمندی اجرا کرده است. در این اتاق بعد از رنگ‌های چشم‌نواز دیوار و روتختی، تابلوی بالای دیوار تخت خواب و چراغ‌های روشنایی نصب‌شده روی آن بیش از هر چیز دیگری خودنمایی می کند.

تاثیر روشنایی در بالای تخت‌خواب

راه دادن گل‌های آپارتمانی به دیوار اتاق‌خواب

گل‌های آپارتمانی یکی از بهترین راهکارها برای تزیین فضای داخلی به‌ویژه خانه‌ها هستند. اغلب ما گل‌های طبیعی را در پذیرایی خانه می‌گذاریم ولی اگر اتاق‌خواب نورگیر و بزرگی دارید حتما از طراوت و شادابی گل‌ها برای تزیین اتاق‌خواب بهره ببرید. 

در اتاق‌خواب زیر، طراح از گلدان‌های کوچک گل‌های آپارتمانی برای تزیین دیوار بالای تخت خواب کمک گرفته است. همان‌طور که می‌بینید بخشی از دیوار را برای ایجاد زیبایی بصری با سبز رنگ کرده است و در بالای تخت‌خواب که پنجره کوچکی قرار دارد، زیبایی گل‌های طبیعی و سرسبز را به نمایش گذاشته است.

راه دادن گل‌های آپارتمانی به دیوار اتاق‌خواب

راه دادن گل‌های آپارتمانی به دیوار اتاق‌خواب

برای دکور دیوار بالای تخت خواب هیچ محدودیتی ندارید

اگر شما هم با من درباره مهم‌ترین بخش اتاق‌خواب هم‌عقیده هستید، حتما تا به حال ایده‌های زیادی را برای تزیین این دیوار بررسی کرده‌اید. ایده‌های دکوراسیونی، به نوعی امضای شخصی شما در خانه هستند و سلیقه و هنرتان را نمایش می‌دهند.

در بالا چند ایده کاربردی برای دکور دیوار بالای تخت خواب مشاهده کردیم. یادتان باشد این نمونه‌ها فقط ایده هستند و شما بدون هیچ محدودیتی می‌توانید از خلاقیت خودتان برای روش‌های تزیین این دیوار استفاده کنید.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۱ / ۵. تعداد افراد امتیاز دهنده: ۲

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد