دکور اتاق بچه

10
۰
(۰)
امروزه طراحان مبلمانهای متفاوتی را متناسب با سنین مختلف طراحی کرده و تمام آیتمهای لازم جهت ایجاد راحتی و آرامش در یک فضای شخصی مخصوص کودکان را در مد نظر قرار داده اند.این مبلمانها در عین سادگی داری رنگهای شاد و جذاب متناسب با روحیات کودکان می باشند و فضای داخلی اتاق کودکان را متحول ساخته اند.

از آنجاییکه این مبلمان ها به گونه ای طراحی شده اند که فضاهای مختلف اتاق شامل فضای استراحت،فضای مطالعه، فضای بازی و … را به خوبی از یکدیگر تفکیک می کنند. بنابراین کودکان از سنین پایین سازماندهی فضایی را فرا خواهند گرفت.یادگیری سازماندهی در دوران کودکی ،به شکل گیری مسئولیت پذیری در آینده وی کمک می کند.چگونگی آموزش کودک در مورد مرتب کردن اسباب و لوازم‌اش، زمینه ساز مسئولیت پذیری او در بزرگسالی، و ساختن شخصیت وی برای مواجهه با کارهای سخت و مهم است. اگر در دوران کودکی، وی این اصل را فرا نگیرد در بزرگسالی هم توقع دارد کسی کارهایش را برایش ساماندهی کند.

 

رمز یک دکوراسیون اتاق کودک موفق سهولت در تمیزی و مراقبت از اشیا و عناصر آن می باشد. موکت با دوام ، قالیچه ی قابل شست و شو که از لغزیدن آن بر کف اتاق جلوگیری شده باشد،کف پوش انعطاف پذیر و پوشش قابل شست شو برای دیوارها،عناصر مناسبی هستند که در ضمن رنگ و نقش را هم به طراحی شما می افزایند.
نور اتاق کودک بایستی ملایم و غیر مستقیم باشد تا چشم او را نیازارد.بهتر است برای میز او نور مخصوصی در نظر گرفته شود ، همچنین برای فضای کاردستی ، بازی و استراحت نیاز به تعبیه ی نور وجود دارد.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed.