دکوراسیون کریسمس

15
۰
(۰)

اما آیا می دانید موارد دیگری نیز وجود دارند که در این شب می توان از آنها برای زیباسازی خانه استفاده شود؟ مثلا درِ ورودی منزل، راهروها و بسیاری فضاهای دیگر می توانند تزئینات مخصوص این شب را داشته باشند. اگر شما هم مایلید تا یک دکوراسیون کریسمس  جذاب داشته باشید با ما همراه شوید چرا که قصد داریم چند ایده جذاب برای چیدمان مخصوص کریسمس را به شما معرفی کنیم و نشان می‌ دهیم که چگونه می‌ توانید از کوچکترین وسایل و فضاهای فراموش‌شده خانه‌ ای کاملاً مناسب برای کریسمس بسازید

دکوراسیون کریسمس
دکوراسیون کریسمس

اگر فضای کافی در اختیار دارید صحنه ای از کریسمس را در فضای باز ایجاد کنید

بهتر است چیدمان مخصوص این شب را محدود به داخل خانه نکنید و از سایر فضاهای منزل هم استفاده کنید. بخشی از چیدمان مخصوص این شب را به قسمت فضای باز خانه خود بیاورید مثلاً بالکن و حیاط‌ خلوت خانه. می‌ توانید این فضاها را به‌ وسیله صندلی‌ های حصیری و پتوهای زیبا که کنار یک منقل آتش چیده شده‌ اند به یک مکان صمیمی تبدیل کنید. حتی می‌ توانید یک درخت کریسمس زیبا در این قسمت قرار دهید و به کمک نورپردازی طلایی‌ رنگ و گوی‌ های درخشان بر جذابیت این فضا بیفزایید. یک ریسه از گیاه همیشه‌ سبز در بالای آتش هم می‌ تواند این صحنه خیره‌ کننده را کامل کند.

دکوراسیون کریسمس

کمی هم به ورودی خانه توجه کنید

می توانید از یک فلاور باکس زیبا با تزئینات مناسب شب کریسمس برای تزئین ورودی خانه استفاده کنید. استفاده از یک نورپردازی ویژه برای ورودی خانه می‌ تواند بسیار جذاب باشد البته این کار زمانی شدنی است که شما یک راهروی طولانی داشته باشید. برای این منظور می توانید از انواع ریسه در ترکیب با المان های تزئینی استفاده کنید.

دکوراسیون کریسمس

از پارچه های چهارخانه استفاده کنید

توجه داشته باشید که این پارچه‌ زیبا تنها برای دوختن لباس نیست. شما می‌ توانید از این پارچه‌ های فوق‌ العاده و شیک استفاده کنید و هدیه‌ های زیبای خود را با آنها بپیچید. استفاده از این پارچه به عنوان تم دکوراسیون کریسمسی شما می‌ تواند فوق‌ العاده جذاب باشد. برای اینکه در استفاده از این تم زیاده‌ روی نکرده باشید به شما پیشنهاد می‌ کنیم که حتماً از طرح‌ های دیگر نیز برای بسته‌ بندی هدایای خود استفاده کنید. کار خود را با این پارچه شروع کنید و سپس با تزئینات دیگر مانند ربان به آن جلوه ویژه دهید. همچنین پیشنهاد می‌ شود که هدایای خود را زیر درخت کریسمس بچینید تا به زیباتر شدن خانه کمک کنید.

دکوراسیون کریسمس

فانوس های کریمسی هم انتخاب بسیار مناسبی هستند

همچنین شما می توانید فانوس های کریسمسی به رنگ های مشکی، قرمز، سبز و خاکستری تیره خریداری کنید و درون آنها چند شمع قرار دهید و فضایی زیبا در خانه خلق کنید. این فانوس ها را بر روی میزها، شلف و یا سنگ اپن آشپزخانه قرار دهید و تأثیر آن را در فضا ببینید.

دکوراسیون کریسمس

درکوب تاج گل

استفاده از تاج گل به‌ عنوان درکوب برای این روز بسیار مرسوم است اما به‌ جای آنکه این تاج گل‌ ها را خریداری کنید دست‌ به‌ کار شوید و خودتان یکی زیباتر درست کنید. برای این کار یک لوله پی‌ وی‌ سی آورده و گل‌ های کریسمسی را به وسیله‌ سیم به آن وصل کنید و یک درکوب زیبا برای خانه خود بسازید.

دکوراسیون کریسمس

یک نقطه کانونی فوق العاده زیبا درست کنید

با استفاده از انواع وسایل تزئینی که روی میز و دیوارهای جانبی درخت کریسمس قرار می دهید یک نقطه کانونی ایجاد کنید. گلدان‌ های فلزی و نقره‌ ای در این چیدمان فوق‌ العاده عمل می‌ کنند چرا که آنها نور گرم و درخشان شمع را منعکس می‌ کنند. رنگ قرمز گل‌ ها به همراه شمع‌ های روشن می‌ توانند ظاهری بسیار زیبا به میز شما ببخشد. حتی می‌ توانید مجسمه‌ های کوچکی نیز بر روی میز قرار دهید و شاهد چیدمان چشمگیرتری باشید.

دکوراسیون کریسمس

یک حلقه دستمال فوق العاده زیبا به سبک کریسمسی درست کنید

حلقه‌ های دستمال‌ سفره سفارشی خود را از گل سرخ طبیعی تهیه کنید. گل رز سدر مخروطی باز که از درخت سدر دئودار است را خریداری کنید هر کدام از این گل‌ ها را با اسپری به رنگ طلایی یا نقره‌ ای‌ رنگ کنید و هر یک را روی یک ربان قرمز رنگ بچسبانید. دقت کنید که ربان شما به‌ اندازه‌ کافی پهن باشد. ترکیب رنگ نقره‌ ای با گلدان‌ های فلزی و نقره‌ ای میز بهترین است.

دکوراسیون کریسمس
دکوراسیون کریسمس

فکری به حال چراغ های آشپزخانه تان بکنید

اگر چراغ‌ های شما به‌ صورت تک‌ تک از سقف آویزان شده‌ اند و ارتفاع بلندی دارند می‌ توانید با گیاهان همیشه‌ سبز آنها را دکور کنید. با استفاده از سیم‌ های نازک این گیاه را به چراغ‌ های طویل خود مهر و موم کنید. این ایده به‌ خصوص برای آشپزخانه‌ های اپن که رو به پذیرایی هستند بسیار مناسب است. چرا که آشپزخانه در دید قرار دارد و افراد تردد بیشتری به این مکان خواهند داشت پس چه‌ بهتر است که به بهترین شکل ممکن به وسیله‌ این گیاهان چراغ‌ها را دکور کنید.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.