دکوراسیون ورودی خانه را چگونه بچینیم؟

20
۰
(۰)

ما آدم‌ ها معمولا همه‌ چیز را در نگاه اول قضاوت می‌کنیم. زمانی که با فردی برای اولین بار ملاقات کرده‌ایم اگر ظاهرش به دلمان ننشیند ممکن است حتی سر صحبتش هم ننشینیم، هنگامی که برای خرید در خیابان‌ ها قدم می ‌زنیم برای وارد شدن به یک مغازه تنها از روی ویترین آن تصمیم می ‌گیریم و یا برای انتخاب یک رستوران پیش از آن‌ که بتوانیم درباره‌ طعم و مزه‌ غذا نظری بدهیم به ظاهر آن توجه می‌ کنیم. ورودی خانه‌ ها هم دقیقا مثل همان ویترین عمل می ‌کند. نظر افراد در همان نگاه اول می‌تواند نسبت به دکوراسیون خانه‌ ما بسیار مثبت و یا بسیار منفی باشد. هر‌ چقدر هم که دکوراسیون باقی نقاط خانه مثل سالن نشیمن و اتاق‌ خواب ‌ها جذاب و بی ‌نقص باشد باز هم ورودی خانه ‌است که بیش از بقیه در تازه ‌واردها تأثیر می‌ گذارد. به ‌همین دلیل باید برای طراحی دکوراسیون داخلی ورودی خانه‌ تان نیز زمان صرف کنید و چیدمان آن را به بهترین نحو انجام دهید. در این مطلب ۱۰ ایده‌  برای دکوراسیون ورودی خانه را با شما در میان می ‌گذاریم.

دکوراسیون ورودی خانه

فضایی برای استراحت

معمولا وقتی که به‌خانه می ‌رسیم خسته هستیم. شاید این خستگی باعث شود که بسیاری از ما پس از ورود به ‌خانه با کفش به سمت سالن نشیمن برویم و روی یک مبل ولو شویم. یک طراح دکوراسیون داخلی برای کاربردی‌ تر بودن دکوراسیدن ورودی خانه معمولا به ‌شما پیشنهاد می ‌کند که از یک صندلی، نیمکت و یا یک مبل استفاده کنید. مخصوصا در آپارتمان ‌هایی که پله‌ های زیادی دارند وجود یک نشیمن در ورودی خانه می ‌تواند کمک فراوانی بکند. همچنین پوشیدن و درآوردن کفش نیز راحت‌ تر می ‌شود. البته فراموش نکنیم که این عناصر به ‌غیر از جنبه‌ کاربردیشان اگر طراحی خوبی داشته باشند می‌ت وانند به‌عنوان تزئین و دکور نیز در چیدمان خانه‌ شما به‌ کار بروند.

دکوراسیون ورودی خانه

آیینه

هر جایی صحبت از طراحی داخلی‌ست حتما بحث آیینه نیز به‌میان می ‌آید. همه‌ ما می ‌دانیم که آیینه‌ ها به‌دلیل انعکاس دادن نور و دیگر خصوصیاتشان چقدر در چیدمان منزل ما کاربرد دارند. همچنین آنها یکی از بهترین عناصر تزئینی و دکوری هستند که یک نفر می ‌تواند در دکوراسیون داخلی خانه‌ خود استفاده کند. انواع مختلف آنها به‌ ما امکان شخصی سازیشان را می‌ دهد. می ‌توانیم برایشان از قاب‌ های پر زرق و برق یا ساده استفاده کنیم و یا یک دیوار را با آیینه بپوشانیم. می ‌توانیم از آیینه‌ های کوچک در کنار هم برای ایجاد یک طرح و نقش خاص نیز استفاده کنیم. وجود آیینه در ورودی خانه به‌ جز تمام کاربرد‌های معمول آن باعث می ‌شود که فرد هنگام ورود و خروج به‌ منزل شما احساس راحتی بیشتری داشته باشد. اکثر ما زمانی که وارد فضایی می‌ شویم دوست داریم خودمان را در آیینه تماشا کنیم و سر و وضعمان را کمی سامان دهیم. پس می توان با قرار دادن یک آیینه در ورودی منزل هم زیبایی را در اختیار داشت و هم راحتی را از خود و دیگران دریغ نکرد.

دکوراسیون ورودی خانه

لباس ها به عنوان تزئین ورودی

بله لباس‌ ها امروزه تبدیل به عناصر تزئینی برای انواع فضاها در خانه شده ‌اند. احتمالا این محبوبیت به‌ دلیل آن است که پارچه ‌ها بسیار متفاوت و پر نقش و نگار شده‌ اند و می ‌توانند گرمای جدیدی را وارد خانه‌ ما کنند. ما از قدیم الایام عادت داریم که کمد‌هایی را در ورودی خانه قرار دهیم تا هنگام ورود یا خروج بتوانیم به ‌راحتی پالتو و لباس‌ هایمان را عوض کنیم. اما در اینجا می‌ خواهیم بگوییم که برای داشتن یک دکوراسیون مدرن لباس ‌ها را در ورودی خانه از کمدها بیرون بکشید. وجود یک جالباسی علاوه بر جنبه‌ تزئینی می ‌تواند به فردی که به منزل شما آمده ‌است این حس را القا کند که در این خانه یک زندگی در جریان است.

دکوراسیون ورودی خانه

دیوارها از شما می‌گویند

همانطور که می ‌دانیم کاغذ‌دیواری می ‌تواند یکی از بهترین گزینه ‌ها برای تزئین دیوارهای یک فضا باشد. تنوع آنها باعث می ‌شود که بتوانیم در یک فضا ایجاد حس و حالی خاص کنیم. وقتی به این موضوع فکر می ‌کنیم که ورودی خانه چقدر می ‌تواند در افکار اولیه‌ ای که درباره‌ محیط خانه‌ ما شکل می ‌گیرد تأثیرگذار باشد ناخودآگاه به‌ یاد کاغذدیواری می ‌افتیم. چرا که این عنصر می ‌تواند به ‌راحتی ما را در زمینه شکل دادن به این افکار یاری کند. اگر دوست دارید که کسی در بدو ورود به منزل شما احساس کند که پا به محیطی گذاشته است که پر از عشق به طبیعت است و فضای گرمی دارد می ‌توانید از کاغذدیواری‌ های طرح چوب استفاده کنید. کاغذدیواری‌ هایی که نقش ‌های متفاوت و هنری دارند می ‌توانند باعث شوند که افراد شما را یک فرد هنردوست بدانند. همچنین می ‌توانید از کاغذ دیواری برای جدا کردن فضای ورودی خانه از باقی اتاق‌ ها و سالن ‌ها استفاده کنید.

دکوراسیون ورودی خانه

جای کفش ‌ها کجاست؟‌

البته که خیلی از ما دوست داریم که کفش‌ هایمان هنگام خروج از خانه دم‌ دستمان باشد. ولی در عین حال اکثرمان هم از شلوغی بیش از حدی که کفش ‌ها در ورودی خانه ایجاد می ‌کنند به ستوه آمده‌ ایم. جاکفشی ‌ها عناصر کاربردی هستند که به‌ ما کمک می‌کنند تا از این شلوغی پرهیز کنیم. انواع مختلفی که در بین جاکفشی‌ ها وجود دارد باعث می ‌شود که بتوانیم آنها را با هر نوع دکوراسیونی هماهنگ کنیم. اگر تعداد کفش‌ هایی که معمولا استفاده می ‌کنید کم است می ‌توانید از جاکفشی ‌هایی که قفسه ‌ای هستند استفاده کنید و کفش‌هایتان را نیز مثل لباس ‌ها در معرض دید قرار بدهید. در غیر این صورت انواع دردار جاکفشی‌ ها که ممکن است کشویی و یا کمدی باشند برای استفاده شما مناسب‌ ترند. در بعضی‌ از جاکفشی ‌ها می توان از سطح رویی به‌ عنوان نیمکت  استفاده کرد. با قرار دادن چند کوسن روی این سطح آن را برای نشستن به‌ بهترین نحو ممکن آماده می‌کنید.

دکوراسیون ورودی خانه

هنر در بدو ورود

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که اهمیت فراوانی برای هنر قائلید و از آن لذت می‌برید شاید بخواهید که ورودی خانه ‌تان نیز این موضوع را برای دیگران فاش کند. البته به ‌جز افرادی که در خانه‌ شما رفت‌ و آمد دارند خودتان نیز می ‌توانید از تماشای آثار هنری در ورودی خانه ‌تان لذت ببرید. حتی شاید این موضوع باعث شود که خستگی روزانه از بدنتان در بیاید و انرژی بیشتری بگیرید. پس سعی کنید برای چیدمان ورودی منزلتان از آثار هنری استفاده کنید. تابلو‌ها یکی از دم دست‌ ترین و پر طرفدارترین این عناصر هستند. گرچه یک مجسمه نیز می ‌تواند تأثیر مشابهی داشته باشد ولی تابلوهای نقاشی با قاب‌ های بی ‌نظیرشان و ترکیب رنگی‌ های درونشان می ‌توانند باعث شوند که در عین حال گرما و صمیمیت خاصی نیز به فضای ورودی منزلتان ببخشید. همچنین می ‌توانید از تابلوهایی استفاده کنید که حاوی پیام خاصی هستند. به ‌طور مثال می ‌توانید توسط طرح درون تابلو به مهمان‌ هایتان خوشامد بگویید.

دکوراسیون ورودی خانه

زمان چقدر برایتان مهم است؟

زمان در زندگی بسیاری از ما نقش بسیار مهمی دارد. از صبح که بیدار می ‌شویم تا شب که به‌ خواب می‌ رویم دائما به ساعت ‌هایمان نگاه می کنیم. شاید به‌ همین دلیل باشد که یک ساعت دیواری می ‌تواند پیام‌ های زیادی را به ‌همراه خود داشته باشد. وجود یک ساعت دیواری و یا رومیزی در چیدمان ورودی خانه می ‌تواند علاوه بر آن ‌که جنبه‌ تزئینی دارد به افراد نشان دهد که شما چقدر به زمان توجه دارید. مثلا اگر شما آدمی هستید که به سر وقت رسیدن اهمیت فراوانی می ‌دهید این ساعت دیواری می ‌تواند به مهمان ‌هایتان بفهماند که بهتر است از این پس به موقع به منزل شما بیایند. البته شاید این موضوع به ‌نظرتان کمی خنده‌دار بیاید ولی بهتر است تأثیرات بصری اشیا در ناخودآگاه افراد را فراموش نکنید.

دکوراسیون ورودی خانه

میز‌های نجات ‌بخش

میزها یکی از مهمترین عناصری هستند که در هر خانه‌ ای قرار می‌ گیرند. آنها به ما کمک می ‌کنند که با راحتی بیشتری به وسایلمان سر و سامان بدهیم. البته که در عین حال می ‌توانند با یک طراحی مناسب زیبایی بخش فضاهای گوناگون نیز باشند. ورودی خانه نیز از این موضوع مستثنا نیست. وجود یک میز در این فضا به ما کمک می ‌کند که فضای خالی را پر کنیم و در عین حال اشیای تزئینی گوناگونی را نیز روی آن قرار دهیم. به ‌جز میز می ‌توانید از دراورها و یا بوفه ‌ها نیز استفاده کنید. اگر معمولا کیف پول و یا کلیدتان را در خانه گم می ‌کنید، کشوهای این عناصر می‌توانند یاری بخشتان باشند. همچنین می ‌توانید از فضای خالی زیر میزها هم برای قرار دادن انواع اشیای تزئینی مثل سبد، پاف و غیره استفاده کنید.

دکوراسیون ورودی خانه

سرسبزی در هنگام ورود

آیا اهل گل و گلکاری هستید؟ آیا شما نیز معتقید که انرژی گیاهان با هیچ چیز دیگری قابل مقایسه نیست؟ پس چرا سعی نکنیم که این انرژی را در هنگام ورود به خودمان و اطرافیانمان منتقل کنیم؟ وجود گلدان‌ ها و گل‌ و گیاه در چیدمان ورودی خانه خالی از لطف نیست. آنها باعث می ‌شوند که احساس کنیم در فضای این خانه سرزندگی و نشاط موج می ‌زند. همچنین جنبه‌ تزئینی این عناصر بر هیچکس پوشیده نیست. این گلدان‌ ها می ‌توانند روی زمین قرار بگیرند و یا در ابعاد کوچکتری برای تزئین میزهای واقع در ورودی خانه استفاده شوند.

دکوراسیون ورودی خانه

گرمای فرش

صمیمیت و گرمایی که یک فرش می ‌تواند وارد فضای خانه‌ کند بسیار جالب توجه است. اگر در دکوراسیون ورودی خانه از انواع فرش ‌ها استفاده کنیم می‌ توانیم به کسی که وارد خانه‌ ما شده‌است این حس صمیمیت را بلافاصله القا کنیم. بدین‌ترتیب در همان بدو ورود افراد احساس غریبی ‌شان را کنار می‌ گذارند. به‌ غیر از اینها فرش‌ ها می ‌توانند جلوی پخش شدن آلودگی بیرون به باقی فضای منزل را بگیرند و باعث شوند که محیط تمیزتری در اختیار داشته باشیم. البته فراموش نکنید که پادری‌ ها نیز در همین دسته قرار می ‌گیرند. پادری ‌ها انواع مختلفی دارند که پیام ‌های جالبی را نیز با خود همراه می ‌کنند. اما انواع فرش ها می ‌توانند کمی متفاوت ‌تر و مدرن ‌تر به‌نظر برسند.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.